خواص آلو برای سلامتی خواص آلو | فواید سیب زمینی | سلامت قلب از شر یبوست خلاص شوید


زنگوله ها نسبتاً کم کالری هستند اما سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری هستند.

خواص آلو برای سلامتی

سیب زمینی یک غذای بسیار مقوی با فواید بسیاری برای سلامتی است. این میوه سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان است که خطر ابتلا به برخی بیماری های مزمن را کاهش می دهد. آلو را می توان به صورت تازه یا خشک (آلو خشک یا آلو تب دار) مصرف کرد. آلو و آلو فواید بسیاری برای سلامتی از جمله درمان یبوست و پوکی استخوان دارند. مجله دلتا به بررسی خود ادامه می دهد خواص آلو برای سلامتی می پردازم.

به بهبود یبوست کمک کنید

به بهبود یبوست کمک کنید

به بهبود یبوست کمک می کند تاک و شیره انگور دارای خواص هستند. این تا حدی به دلیل فیبر موجود در آلو است. هر آلو حاوی حدود یک گرم فیبر است. بیشتر فیبر موجود در آلو نامحلول است. یعنی در آب حل نمی شود. آلو باعث تشدید یبوست، جلوگیری از یبوست و تسریع حرکات روده در دستگاه گوارش می شود.

سرشار از آنتی اکسیدان

آلو و میگو سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که در کاهش التهاب و محافظت از سلول های بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد موثر هستند. آلو و آلو سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنولیک هستند که تاثیر مثبتی بر سلامت استخوان ها دارند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش می دهند. بر اساس برخی مطالعات، میزان پلی فنول موجود در تاک بیش از دو برابر میوه های محبوب مانند شلیل و هلو است.

خواص آلو برای سلامتی چیست؟

به کاهش قند خون کمک می کند

سیب زمینی با خواص ویژه خود می تواند در کاهش قند خون موثر باشد. آلو و میگو علیرغم داشتن کربوهیدرات نسبتاً زیاد، پس از مصرف قند خون را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهند. فیبر می تواند میزان کربوهیدرات هایی را که بدن بعد از غذا جذب می کند کاهش دهد. در نتیجه باعث می شود قند خون به آرامی و نه ناگهانی افزایش یابد. بنابراین مصرف میوه هایی مانند سیب زمینی خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

کمک به سلامت استخوان

آلو برای سلامت استخوان مفید است. برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف آلو باعث کاهش ابتلا به بیماری هایی مانند پوکی استخوان و پوکی استخوان می شود. هرس نه تنها از مشکلات استخوانی جلوگیری می کند بلکه آنها را بهبود می بخشد. مطالعات نشان داده اند که شانه زدن می تواند سطح برخی از هورمون های دخیل در تشکیل استخوان را افزایش دهد.

خواص آلو برای سلامت استخوان

کمک به سلامت قلب

مصرف منظم آلو و آلو به سلامت قلب کمک می کند. آلو و آلو برای کاهش فشار خون و کاهش کلسترول مورد مطالعه قرار گرفته اند. هر دو عامل اصلی بیماری قلبی هستند. اثرات مثبت آلو و آلو خشک بر بیماری قلبی احتمالاً به دلیل وجود فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان است. اگر به سلامت قلب خود اهمیت می دهید، با ۶ نوشیدنی عالی فشار خون خود را تنظیم کنید.

خواص آلو برای سلامتی چیست؟

نکات مطالعه: شما را به مطالعه مقاله ۷ برگه زردآلو دعوت می کنیم.

برنامه را دانلود کنید