خواص سیب زمینی برای سلامت بدن چرا باید سیب زمینی بخوریم؟


سیب زمینی بومی آمریکای جنوبی است و در قرن شانزدهم به اروپا آورده شد و اکنون در انواع بی شماری در سراسر جهان کشت می شود.

خواص سیب زمینی برای سلامت بدن

سیب زمینی یک غذای بسیار محبوب در بین اکثر مردم است. این گیاه به دلیل دارا بودن مواد معدنی و ویتامین های ضروری از ارزش غذایی بالایی برخوردار است که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید. در این مقاله به مجله دلتا خواص سیب زمینی برای سلامت بدن پرداخت خواهد شد.

با سیب زمینی فشار خون را متعادل نگه دارید

فشار خون بالا بیماری است که بیماری های دیگری را با خود به همراه دارد. این بیماری فشار زیادی به اعصاب وارد می کند. فشار خون بالا خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.

فشار خون بالا را می توان با رعایت یک رژیم غذایی مناسب به طور کامل متعادل کرد و سیب زمینی حاوی مواد معدنی و ترکیبات گیاهی بسیاری است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.
پتاسیم یکی از مواد معدنی است که برای سلامت قلب بسیار مفید است. سیب زمینی حاوی مقادیر قابل توجهی از این ماده معدنی مفید است.

با سیب زمینی فشار خون را متعادل نگه دارید

به تعادل وزن و لاغری کمک کنید

یکی از مشکلات افراد دارای اضافه وزن این است که خیلی زود گرسنه می شوند. سیب زمینی آب پز یک گزینه عالی برای آنهاست. این غذا برای مدت طولانی در معده می ماند و روند هضم آن بسیار کند است. در نتیجه فرد احساس گرسنگی نخواهد کرد.

کاهش گرسنگی کاذب با سیب زمینی

در مطالعه ای که روی ۴۰ غذای رایج انجام شد، مشخص شد که سیب زمینی از نظر ریزمغذی ها غنی ترین و مغذی ترین غذا است. این گیاه حاوی پروتئینی به نام پروتئیناز ۲ است. پروتئیناز ۲ نوعی مهار کننده محسوب می شود و عملکرد آن سرکوب گرسنگی کاذب در فرد است.

کاهش گرسنگی کاذب با سیب زمینی

نقش آنتی اکسیدان ها در سیب زمینی

سیب زمینی سرشار از ترکیباتی مانند فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و اسیدهای فنولیک است. همه این ترکیبات به عنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل می کنند.

آنتی اکسیدان ها یکی از مواد ضروری و ضروری برای بدن هستند. وقتی این مواد وارد بدن می شوند، به طور طبیعی گلبول های سفید خون را افزایش می دهند. در نتیجه بدن در برابر عوامل بیماری زا مقاوم می شود.

کنترل قند خون

سیب زمینی حاوی نوع خاصی از نشاسته به نام نشاسته مقاوم است. این نشاسته به گونه ای است که ترکیبات آن در بدن تجزیه نمی شود و کاملا جذب بدن می شود. اما نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که این نوع نشاسته به روده بزرگ می رسد و منبع تغذیه باکتری های مفید روده می شود. این بدان معنی است که جذب آن در روده بزرگ انجام می شود. همچنین می توان میزان مقاومت نشاسته ای را در سیب زمینی افزایش داد. برای این کار کافی است سیب زمینی پخته شده را یک شب در یخچال نگهداری کنید و سرد مصرف کنید.

خواص سیب زمینی برای سلامت بدن، کنترل قند خون

مطالعات پیشنهادی: آیا مردان نیز به مکمل نیاز دارند؟ خواندن به