خواص و فواید لوبیا سبز فواید خوردن لوبیا سبز برای سلامتی چیست؟


لوبیا سبز یکی از سبزیجات غنی از آب، ویتامین ها و مواد معدنی است که به عنوان منبع پروتئین نیز شناخته می شود. این سبزی پرمصرف نیز خواص بسیاری دارد.

خواص و فواید لوبیا سبز

یکی از فوایدی که ما را به مصرف لوبیا سبز ترغیب می کند، چربی کم آن است. همچنین کربوهیدرات آن در مقایسه با سایر سبزیجات بسیار کم است. مجله دلتا در ادامه این مقاله خواص و فواید لوبیا سبز به آن اشاره می کند.

عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد

لوبیا سبز به دلیل داشتن مقدار فیبر در بهبود هضم غذا و همچنین کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ بسیار موثر است. فیبر به طور طبیعی اشتها را تنظیم می کند و احساس سیری را افزایش می دهد. خواص سیر کننده، ادرارآور و کم کالری لوبیا سبز آن را به غذایی ایده آل برای حفظ تناسب اندام و کاهش وزن تبدیل کرده است.

لوبیا سبز

برای افراد مبتلا به دیابت و کلسترول بالا مفید است

نتایج مطالعات نشان می دهد که لوبیا سبز به تنظیم قند خون کمک می کند. لوبیا سبز دارای شاخص گلیسمی پایینی است و به همین دلیل برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ توصیه می شود. وجود ترکیبات طبیعی مانند استیگماسترول در لوبیا سبز نیز باعث کاهش کلسترول خون می شود.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان

لوبیا سبز علاوه بر اینکه سرشار از فیبر است، منبعی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. ویتامین C با میکروب ها و عفونت ها مبارزه می کند، ویتامین E از التهاب جلوگیری می کند، مس در تقویت ایمنی بدن نقش دارد و پتاسیم در حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی موثر است.

این ترکیبات مفید همراه با فیبرها خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند. لوبیا سبز همچنین سرشار از فلاونوئیدهایی مانند کورستین و میریستسین است که مسئول رنگ سبز این گیاه هستند و مطالعات نشان می دهد که در مبارزه با سلول های سرطانی و رشد تومور نقش دارد.

مقابله با بیماری های مزمن

لوبیا سبز سرشار از پتاسیم است. پتاسیم نقش اساسی در جریان خون دارد و از این رو مصرف لوبیا سبز می تواند در مقابله با آرتروز موثر باشد. به طور کلی مصرف لوبیا سبز به دلیل سرشار بودن از آهن، منگنز، منیزیم و روی در پیشگیری از بیماری های مزمن نقش دارد که انرژی و ایمنی بدن را تقویت می کند.

لوبیا سبز برای زنان باردار مفید است

لوبیا سبز یکی از بهترین انتخاب های غذایی برای زنان باردار است زیرا علاوه بر تاثیر مثبت فیبر در بهبود هضم و جلوگیری از یبوست، منبع غنی ویتامین B9 است که برای رشد سیستم عصبی جنین ضروری است. . بنابراین توصیه می شود زنان باردار لوبیا سبز را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند.

لوبیا سبز برای زنان باردار مفید است

مطالعات پیشنهادی: محتوای این ۸ علامت حمله قلبی! خواندن به