خواص و فواید گلپر برای سلامتی چگونه با مصرف گلپر سالم بمانیم؟


ژربرا طبیعتاً گرم و خشک است. می توان به خیساندن در صمغ عربی، انار، آب انار، دانه خیار، تخمه هندوانه، دانه خیار، گلاب و سرکه اشاره کرد.

خواص و فواید گلپر برای سلامتی

گلپر گیاهی معطر است که در تمام قسمت های آن قابل استفاده است. گلپر را می توان به عنوان ادویه برای بسیاری از غذاها استفاده کرد. همچنین گلپر دارای خواص درمانی بسیاری است که آن را به یکی از مهمترین گیاهان دارویی تبدیل کرده است. در این مقاله از مجله دلتا به بررسی خواص و فواید گلپر برای سلامتی ما پرداخت می کنیم

خواص گلپر برای کلیه

از گیاهان دارویی مفید برای کلیه ها می توان به گلپر اشاره کرد. گلپر مدر است و باعث افزایش ادرار و دفع سموم از بدن می شود. برای زنان پریود، این باعث افزایش ادرار می شود. همچنین مصرف گلپر برای عملکرد صحیح کلیه در مردان بسیار مفید و موثر است.

خواص گلپر برای قاعدگی

در طب سنتی از گل همیشه بهار به عنوان یکی از گیاهان دارویی برای قاعدگی یاد می شود. برای بهره مندی از این خواص گلپر، ۳.۵ گرم پودر گلپر خشک را به مدت چند روز به طور مداوم مصرف کنید.

خواص گلپر برای قاعدگی

ویژگی های گلپر برای حافظه

یکی از دلایل کاهش حافظه تاثیر سرما بر مغز است. گلپر طبیعتی گرم دارد و با نوشیدن چای گلپر می توانید از سرمای ذهن خلاص شوید. پس از مصرف گلپر به وضوح تقویت حافظه خود را احساس خواهید کرد. همچنین دود گلپر برای تقویت حافظه و تقویت عملکرد مغز موثر و مفید است.

خواص گلپر برای ریه ها

یکی دیگر از خواص گلپر کمک به درمان مشکلات ریوی و تنفسی است. مصرف دم کرده گلپر می تواند سرماخوردگی را درمان کند. درمان ناراحتی ها و عفونت های ریوی یکی از خواص گلپر است. گلپر نرم کننده و ضد احتقان است. گلپر به عنوان یک شل کننده تنفسی بافت ریه، به رفع احتقان کمک می کند.

خواص گلپر برای معده

تقویت معده از دیگر ویژگی های گلپر است. گلپر از بروز رفلاکس معده و حالت تهوع جلوگیری می کند دانه گلپر با خاصیت ضد میکروبی خود یک ماده شوینده برای معده محسوب می شود. مخلوط گلپر و انار در معده باعث پاک شدن باکتری از معده می شود.

خواص گلپر برای نفخ شکم

از خواص گلپر می توان به خاصیت ضد نفخ آن اشاره کرد. چای گلپر برای خلاص شدن از شر گازهای روده بسیار مفید است. نوشیدن چای گلپر و جویدن ساقه گلپر نفخ معده را برطرف می کند. همچنین می توانید با کمک ادویه ها به بدن خود کمک کنید. برای شناخت این ادویه مقاله ادویه ای برای درمان سرماخوردگی و سلامت کبد را از دست ندهید.

گلپر چه خواص و فوایدی برای سلامتی دارد؟

مطالعات پیشنهادی: مقاله چربی سوزی سریع با ۵ دمنوش ساده و خانگی را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا