خواص و مضرات میوه های خشک میوه های خشک مضر یا مفید؟


میوه های خشک و تنقلات به راحتی قابل نگهداری و خوردن هستند. اما سوال مهم اینجاست که کدام ویتامین ها در فرآیند خشک شدن از بین می روند؟

مزایا و مضرات میوه های خشک

به گفته متخصصان، ویتامین A و C در فرآیند خشک کردن میوه ها و تنقلات کاهش می یابد. از سوی دیگر، با کوچک شدن اندازه میوه، کالری آن افزایش می یابد. مزایا و مضرات میوه های خشک در مجله دلتا بخوانید.

یک میوه خشک پر استفاده، کشمش

یکی از محبوب ترین میوه های خشک کشمش است که از انگور تهیه می شود. این میوه خشک سرشار از آنتی اکسیدان است و به محافظت از سلول ها کمک می کند. همچنین منبع خوبی از فیبر، آهن و پتاسیم است. نکته ای که در هنگام مصرف این میوه خشک باید به آن توجه کرد این است که در طی فرآیند خشک کردن، انگور آب خود را از دست می دهد، اما قند و کالری آن باقی می ماند. در هر ۶۰ وعده کشمش حدود ۱۷ گرم شکر وجود دارد.

زردآلو، شیرین و قوی

شاید برایتان جالب باشد که زردآلوی خشک از نظر مواد مغذی و مرغوبیت بیشتر از زردآلوی تازه است. ۵-۶ زردآلو خشک چهار برابر بیشتر از زردآلوی تازه فیبر دارد. از خواص زردآلو خشک می توان به کاهش خطر حمله قلبی، کنترل دیابت و پیشگیری از سرطان اشاره کرد. این میوه خشک منبع پتاسیم، آهن و کلسیم است.

زردآلو، شیرین و قوی

هرس، ضد یبوست

یکی دیگر از میوه های خشک محبوب و پرمصرف آلو خشک است. این میوه سرشار از ویتامین K، آهن و فیبر است، اما کالری و قند بالایی نیز دارد. یکی از خواص آلو خشک خاصیت ضد یبوست آن است.

توت خشک، میوه خشک خوشمزه اما پر از شکر

فیبر، آهن و پتاسیم موجود در توت خشک این میوه را به یکی از بهترین میوه های خشک تبدیل کرده است. مهمترین نکته در مصرف این میوه خشک کالری و قند موجود در آن است. اگر به فواید گردو علاقه دارید، این مقاله در مورد اینکه چگونه آجیل سلامت قلب شما را تضمین می کند را از دست ندهید.

اخرین حرف

  • زغال اخته خشک نیز سرشار از آنتی اکسیدان است، اما با خشک شدن نیمی از فواید خود را از دست می دهد.
  • لازم به ذکر است که سبزیجات از کلم بروکلی گرفته تا کدو تنبل را می توان خشک کرد و در سوپ استفاده کرد، اما به یاد داشته باشید که اغلب ویتامین A و C خود را در فرآیند خشک شدن از دست می دهند.

مزایا و معایب میوه های خشک چیست؟

مطالعات پیشنهادی: رزماری چگونه بدن شما را تنظیم می کند! خواندن به

اپلیکیشن مجله دلتا