خواهان تسریع در پرداخت خسارت سیل به چهارمحال و بختیاری هستیم.


ایسنا/ چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به خسارات وارده به چهارمحال و بختیاری در سیل اخیر گفت: خواستار تسریع در پرداخت خسارت سیل به دولت هستیم، این موضوع در کاهش آلام آسیب دیدگان موثر است.

غلامعلی حیدری ۲۳ مرداد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات فرماندهی برای پاسخ به بحران چهارمحال و بختیاری گفت: رویکرد دولت سیزدهم بر عدالت و توجه ویژه به مناطق کم برخوردار بوده است. توزیع اعتبار را صادر می کنند و در سفرهای استانی آیت الله رئیسی به مناطق عقب مانده توجه ویژه ای می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: استان با وجود اقدامات انجام شده از کسری تاریخی رنج می برد و این موضوع نیازمند توجه ویژه است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت سیل اخیر حاصل کار جهادی و هماهنگی مسئولان و مردم بوده است، گفت: حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در مناطق سیل زده فرصت مغتنمی است و باید از آن بهره برد. انجام دادن از مردم مردم

حیدری در ادامه با بیان اینکه اعتبارات ستادی برای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری برای چهارمحال و بختیاری به محض ابلاغ ایجاد شد، خاطرنشان کرد: این ستادها در شهرستان ها ساخته شده و به دلیل سردی استان، ما درخواست می کنیم که حداکثر بودجه سفر را فراهم کنند. در ۶ ماهه اول تخصیص می یابد، سال باید به استان اختصاص یابد تا بتوانیم اقدامات را رعایت کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به خسارات وارده به چهارمحال و بختیاری در سیل اخیر گفت: خواهان تسریع در پرداخت خسارت سیل به دولت هستیم که این موضوع در کاهش آلام آسیب دیدگان و آسیب دیدگان موثر است. پرداخت نیز موثر است. تسهیلات باید تسریع شود تا بتوان در مناطق مورد نظر هزینه کرد.

وی تصریح کرد: ماشین آلات فرسوده چهارمحال و بختیاری برای امدادرسانی نیاز به نوسازی دارند و همچنین کمبود ماشین آلات کافی برای امدادرسانی سیل داریم و این موضوع نیاز به توجه جدی دارد.

حیدری موضوع آبخیزداری و آبخوان داری را در کنترل سیلاب ها و کاهش خسارات ناشی از آن موثر دانست و گفت: اجرای کارهای آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری برای استان های همجوار این استان نیز مفید است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان تاکید کرد: هفته آینده شاهد بارش شدید باران در کشور خواهیم بود، دستگاه های اجرایی، امدادی و خدماتی باید آمادگی کامل برای مقابله با سیل داشته باشند و تمامی مجوزهای مدیریتی لغو می شود. باید برای لایروبی قنوات و بهسازی قنوات کشاورزی وام اختصاص دهیم.

در مهار سیلاب در چهارمحال و بختیاری با مشکل مواجه هستیم

همچنین علی حیدری – معاون موقت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: پس از تصویب قانون مدیریت بحران در سال ۱۳۹۶ به سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتبار تعیین شده از سوی این سازمان با احتساب اعتبار ابلاغ می شود. به اجرای پروژه های مدیریت بحران اختصاص دارد.

وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن چهارمحال و بختیاری با کمبود شدید امکانات، ماشین آلات و تجهیزات امدادی برای امداد رسانی در مواقع بحرانی مواجه هستیم و همچنین کمبود سد، خاکریز و زیرساخت وجود دارد. کانال.” و سدهای سنگی و سنگی در استان در زمان وقوع سیل خسارت وارد می کنند زیرا در هدایت سیلاب مشکل داریم.

حیدری با بیان اینکه اکنون با مشکل ناپایداری ترانشه ها و شیروانی ها در پروژه های محور ترافیکی مواجه هستیم، افزود: این محورها حجم زیادی از تردد را حمل می کنند و هر لحظه احتمال ریزش وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به کمبود علوفه در استان به دلیل سیل و خشکسالی گفت: این موضوع به یک بحران تبدیل شده است و باید برای آن چاره اندیشی شود.

انتهای پیام/