خودکشی، کودکان کار و طلاق عمده ترین آسیب های اجتماعی در مازندران است
ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه مازندران آسیب های اجتماعی را مهم ترین معضل جامعه و جزء لاینفک زندگی امروز در مناطق مختلف استان دانست و گفت: خودکشی، کار کودکان و طلاق عمده ترین آسیب های اجتماعی در مازندران است. o راه حل این مشکلات بحث و استفاده تخصصی از دانشگاه هایی است که در این زمینه جدی و بخش محور هستند.

حشمت اله علی نژاد با حضور معاون سیاسی استاندار در نشست آسیب های فرهنگی و اجتماعی در مازندران، آسیب های اجتماعی را یکی از مهم ترین معضلات جامعه و جزء لاینفک زندگی کنونی در عرصه های مختلف خواند. استان گفت: متاسفانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان مغفول مانده است. زیرا اولویت دادن به پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مهم و ضروری است.

علی نژاد با تاکید بر اینکه باید جامعه هدف آسیب های اجتماعی را به درستی رصد کنیم، امیدآفرینی را موضوعی مهم در این حوزه عنوان کرد و با اشاره به اهمیت نقش دانشگاه ها در این زمینه، بر لزوم استفاده از اساتید مختلف تاکید کرد. روانشناسان متخصص در تشخیص و تجویز راه حل برای مسائل خسارات، اجتماعی و فرهنگی در مناطق مختلف استان هستند.

وی حضور ۱۴ هزار دانشجو، ۴۱۰ استاد و ۵۶۰ معاون علمی در رشته های مختلف در دانشگاه مازندران را ظرفیتی ارزشمند در استان دانست و تاکید کرد: آثار تصمیمات مدیران در حل معضلات اجتماعی باید در خیابان ها باشد. این امر باید به جامعه نشان داده شود، وی افزود: خودکشی، کودکان کار و طلاق عمده ترین آسیب های اجتماعی در مازندران است و راه برون رفت از این مشکلات بحث های ویژه و استفاده جدی و منطقه ای دانشگاه ها در این حوزه است.

رئیس دانشگاه جم کشور کارگروه‌های ویژه خودکشی، طلاق و کودکان کار را در سطح دولتی و دانشگاهی برای بررسی مشخص و ویژه این موضوعات تشکیل داده و گفت: از همه ناظران این موضوع از جمله دانشگاه‌ها می‌خواهیم. اقدامات اساسی و عملی برای ترویج فرهنگ موفق سبک زندگی ایرانی و اسلامی و رفع این مشکل وجود دارد.

علینژاد در نهایت ایجاد اردویی برای تحقق شعار سال در استان مازندران و نیز شعار تولید، دانش و اشتغال زایی با محوریت سه بعد دولتی و نهادهای اجرایی، دانشگاه و علم را هدایت کرد. و پارک فناوری، جامعه و صنعت و تاکید کرد: در آن قرارگاه وظایف حاکمان شهر در نظر گرفته شد تا بتوانند به مدت ۴ سال مسئولیت این کمپ را بر عهده بگیرند.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در مراسم افتتاحیه پوستر هفتمین جشنواره فیلم…