خیانت در یک رابطه عاطفی به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی


بسیاری از افرادی که به مشاوره خانواده مراجعه می کنند از اعتماد همسر خود رنج می برند و برای سنجش میزان وفاداری او سعی در یافتن علل و نشانه های خیانت دارند.

به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی

برخی رفتارهای نامناسب می تواند شما را از خیانت همسرتان آگاه کند. با این حال، ممکن است گاهی اوقات در موقعیت همسرتان رفتار کنید که احتمال خیانت به همسرتان را افزایش می دهد. در این مقاله از مجله دلتا به به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی ما پرداخت می کنیم

به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با علل و علائم خیانت بیشتر آشنا شوید.

اعتیاد به به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی

اعتیاد چه به صورت اعتیاد به مواد مخدر و الکل و چه اعتیاد رفتاری یکی از عوامل زمینه ساز مهم خیانت محسوب می شود. اعتیاد به موادی مانند الکل، بازداری های رفتاری فرد را کاهش می دهد. به این معناست که انسان کاری را انجام می دهد که در حالت عادی انجام نمی دهد. این موضوع احتمال رفتارهای پرخطر مانند چندین رابطه جنسی محافظت نشده را افزایش می دهد و منجر به رفتارهای خیانتکارانه می شود.

به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی

اختلالات شخصیت و مشکلات روانی

افراد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته و اختلال شخصیت ضداجتماعی بیشتر از دیگران خیانت می کنند. افرادی که از این اختلالات رنج می برند معمولاً بسیار خود محور هستند و هنوز در هنگام ارتکاب خیانت احساس توجیه می کنند. علاوه بر مشکلات شخصیتی، برخی از سبک های دلبستگی مانند سبک های دلبستگی باعث ایجاد مشکل در برقراری رابطه سالم با جنس مخالف می شود.

مشکلات روانی و اختلالات روانی

هذیان یکی از شایع ترین مشکلات رفتاری در برخی از اختلالات روانی مانند اختلال دوقطبی تلقی می شود. زیرا این افراد بیش فعالی جنسی دارند. بنابراین به دلیل احساساتی بودن در بسیاری از موارد رفتارهای پرخطر جنسی انجام می دهند و می توانند همزمان با چند نفر ارتباط برقرار کنند. برای ایجاد روابط عاطفی خوب، با مردانی آشنا شوید که هرگز با آنها ازدواج نخواهید کرد.

به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی

مشکلات دوران کودکی به دلیل خیانت در یک رابطه عاطفی

افرادی که آسیب های خاص دوران کودکی را تجربه کرده اند، مانند کسانی که در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته اند، بیشتر از دیگران در بزرگسالی به رفتارهای خیانتکارانه دست می زنند. البته این زمانی است که فرد درمان نمی شود و مسائل و مشکلات او حل نشده باقی می ماند.

مشکلات دوران کودکی

عوامل تعامل و ارتباط

در بسیاری از موارد خیانت به دلیل عدم ارتباط موثر و سالم بین زوجین اتفاق می افتد. عوامل متعددی در این زمینه دخیل هستند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • عدم ارتباط بین زوجین
  • سردی و فاصله عاطفی
  • نداشتن رابطه جنسی کافی یا عدم رضایت از رابطه جنسی
  • ناسازگاری با یکدیگر
  • خشونت خانگی
  • فشار مالی
  • ازدواج اجباری عامل خیانت است
  • عدم درک و احترام به تعارض در رابطه

البته توجه داشته باشید که این عوامل مشترک بوده و می تواند زمینه ساز خیانت باشد و دلیلی بر ثابت بودن عمل در همسر شما نیست. به جای هر گونه قضاوتی، بهتر است شرایط را با یک مشاور و روانشناس در میان بگذارید.

عوامل تعامل و ارتباط

مطالعات پیشنهادی: مواد مجرد بمانیم یا ازدواج کنیم؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید