دامغانی: باید در معروف می ماندند/به کادر فنی نمره نمی دهممربی والیبال درباره احیای تیم ملی در لیگ ملت ها و جام جهانی گفت: باید در تعویض بازیکنان دقت و حساسیت بیشتری وجود داشت و اینکه چند نفر تعویض شدند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی چهار دیدار انجام داد که در مرحله گروهی مقابل آرژانتین و مصر پیروز شد و به عنوان تیم دوم گروه خود مغلوب هلند شد که به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. تیم ایران در مرحله حذفی به مصاف برزیل رفت و با شکست مقابل حریف و سیزدهم رقابت ها از دور رقابت ها حذف شد.

محمدرضا دامغانی درباره سیاست فدراسیون ایران برای به کارگیری جوانان در تیم ملی والیبال به ایسنا گفت: بعد از رفتن الکونو سیاست والیبال واگذاری به تیم ملی بود. این امر اجتناب ناپذیر بود زیرا بازیکنان به سنی رسیدند که باید جای خود را به جوانان می دادند. ما سیاست درستی را اتخاذ کرده ایم که ورزشکاران در المپیک پاریس به ما کمک خواهند کرد.

وی افزود: در تعویض بازیکنان و چند بازیکن باید دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد. به نظر من اخراج سید معروف باید با دقت بیشتری انجام می شد یا اینکه با او صحبت می کردند که بماند. ما آنطور که باید از والیبال دفاع نکردیم و شاید دنیا یک پاسور باتجربه و مربی مثل سعید معروف کم داشت. آقا وقتی این اتفاقات افتاد قرار بود موسوی اضافه شود. از طرفی برای بازی در بازی هایی مثل هلند و برزیل می توانم غفور را در لیست خود نگه دارم زیرا او تجربه بازی با برزیل را دارد و با وجود غفور در طول تاریخ توانسته ایم برزیل را شکست دهیم.

این مربی والیبال نتایج تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: البته در هفته اول مقابل ژاپن خوب نبودیم. در آنجا ما یک ضربه والیبال داشتیم و زنگ خطر بود، اما بعد از آن خوب کار کرد. البته ۸۰ درصد تیم های جهان لیگ ملت ها را بازی تدارکاتی برای قهرمانی جهان می دانند. تیم ما با این دید درخشید و بازی های قابل قبولی ارائه داد. جانشینی صابر کاظمی و امیر غفور توسط امین اسماعیل نژاد نقطه عطف این تغییرات بود که نتیجه داد.

وی افزود: نکته مهم در لیگ ملت ها این بود که تیم ملی بعد از سال ها روی دو فاکتور جذاب کار کرد. همه بازیکنانی که به خط سرویس آمدند عملکرد خوب و استقبال خوبی داشتند.

دامغانی با اشاره به مسابقات جهانی گفت: تیم ها با تمام توان در مسابقات جهانی شرکت می کنند. بازی با مصر قابل پیش بینی بود و بازیکنان ما تحت فشار نبودند. در بازی با هلند فکر می کنم تمام تمرکزمان روی نیمیر عبدالعزیز بود. ما تیم هلند را ندیدیم، نیمیر را دیدیم. در این بازی توپ های اول ما خوب نخوابیدند و سرویس خوبی ندادیم. اوج این بازی ضعیف بازی چهارم بود که ۱۳ بر ۶ پیش بودیم اما باختیم. اینکه چگونه یک تیم با این اختلاف شکست می خورد جای بحث دارد. بانک ما هم در آن بازی خوب عمل نکرد. شاید به خاطر نداشتن تجربه در بازی های حساس بود.

وی درباره دیدار مقابل برزیل گفت: در این دیدار هیچ والیبالی در زمین نشان ندادیم. البته برزیل هم خیلی خوب بازی کرد. در کل امیدی به بردن برزیل نیست. ما یکی از بهترین تیم های جهان هستیم، اما هنوز در جمع چهار تیم برتر نیستیم. این باخت دور از ذهن نبود اما جامعه والیبال از بازیکنان می خواست که بازی قابل قبولی ارائه دهند.

این کارشناس والیبال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کادر فنی تیم ملی چگونه تیم را در لحظات حساس مدیریت می کرد، گفت: من بر اساس آنچه پشت پرده تلویزیون دیدم نمره قبولی نمی دهم، اما حضور آقای آقای. به ذهن سپردن. عطایی در کنار لاهوتی و تالوکیاس سری، مطمئنم بهترین تصمیم را گرفته اند، زیرا هیچکس به جز کادر مربیگری از شرایط حاکم بر زمین و رقابت خبر ندارد.

ایشان به سوال دیگری پاسخ دادند که شما آقای دکتر. نمره قبولی گرفتم، گفت: نمی توانم به صراحت بگویم نمره قبولی می گیرد یا نه، اما شاید در انتخاب و تعویض بازیکن می توانست بهتر عمل کند. وقتی یک تیم ۱۳-۶ شکست می خورد، مشکلات زیادی ایجاد می شود.

دامغانی از میلاد عبادی پور به عنوان کاپیتان تیم ملی نیز یاد کرد و گفت: عبادی پور یک فوق ستاره است و اگر در این تیم نبود شاید به مرحله مقدماتی نمی رسیدیم. اگر دو نفر دیگر مثل میلاد در تیم بودند، شانس صعود به چهار تیم را داشتیم. او در ایران و فراتر از آسیا بازی می کند اما والیبال کشتی نیست بلکه یک ورزش تیمی است که تیم باید خوب کار کند. به نظرم میلاد خوب بود اما شاید در بازی آخر نتوانست انتظارات جامعه والیبال را برآورده کند. حق با او بود چون فشار زیادی روی او بود.

وی در نهایت گفت: به کادر فنی و بازیکنان خسته نباشید می گویم. امیدوارم در مسابقات بعدی از این تجربه استفاده کنند. ما در جام جهانی که بالاترین سطح والیبال است شرکت کردیم. بنابراین اگر صحبت و انتقادی می شود قصد کمک به والیبال را داریم و سعی در تحقیر و تخریب دیگران نداریم.

انتهای پیام/

زخم