دانستنی هایی در مورد بدن انسان ۹ چیزی که باید در مورد بدن انسان بدانید


در این مقاله حقایقی را در مورد بدنتان با شما به اشتراک می گذاریم که ممکن است شما را شگفت زده کند.

دانش در مورد بدن انسان

دانش در مورد بدن انسان مواردی هستند که شما را شگفت زده خواهند کرد. اگر فکر می کنید خودتان را ۱۰۰% می شناسید، حتما این مقاله در مجله اینترنتی دلتا را بخوانید تا متوجه شوید که نمی دانید.

سوراخ کوچک گوشه چشم وظیفه مهمی دارد

سوراخ های کوچک گوشه چشم را پونکتا می گویند. این منافذ به تخلیه اشک از چشم کمک می کند. وقتی پلک می زنید، مقداری اشک از این سوراخ از چشم خارج می شود. وقتی به دلایلی پونکتا مسدود می شود، اشک سرازیر می شود.

سوراخ کوچک گوشه چشم وظیفه مهمی دارد

پاپیلاهای روی زبان به شما در مورد خطر می گویند

پاپیلاها نقاط قارچی شکل روی زبان شما هستند. زبان شما ۲۰۰ تا ۴۰۰ پاپیلا دارد. هر پاپیلا حاوی ۳-۵ جوانه چشایی است و نه تنها طعم، بلکه دما و لمس را نیز تشخیص می دهد.

به لطف این پاپیلاها می توانید از غذا لذت ببرید و از درد و مسمومیت جلوگیری کنید. آنها اطلاعاتی را به مغز شما ارسال می کنند تا بدن شما را آگاه کند تا از خطراتی مانند دود جلوگیری کند.

پاپیلاهای روی زبان به شما در مورد خطر می گویند

یک دسته موی بافته شده می تواند تا ۱۰۰ گرم وزن را تحمل کند

نکته دیگری که باید در مورد بدن بدانید این است که یک تار موی بافته شده می تواند تا ۱۰۰ گرم وزن را تحمل کند و یک سر پر از موی انسان می تواند بین ۵۶۰۰ کیلوگرم تا ۸۴۰۰ کیلوگرم را بدون شکستگی تحمل کند.

سوراخ های بینی در طول تنفس تغییر می کنند

ما معمولا متوجه آن نمی شویم، اما در حین استنشاق، یک سوراخ بینی بسته می شود و جریان هوا کاهش می یابد. مطالعات نشان می دهد که به طور متوسط ​​هر ۲ ساعت یک بار بینی عوض می شود. همچنین، افراد راست دست تمایل بیشتری به تنفس از سوراخ چپ بینی دارند.

سوراخ های بینی در طول تنفس تغییر می کنند

کبد شما می تواند دوباره رشد کند

در مقایسه با سایر اندام ها، کبد شما توانایی منحصر به فردی برای بازسازی خود پس از آسیب دارد. هر کبدی حتی پس از برداشتن ۹۰ درصد آن می تواند به اندازه طبیعی خود رشد کند.

حقایقی در مورد بدن انسان، شما بیش از ۵ حواس دارید

معمولا وقتی به حواس انسان فکر می کنیم به ۵ چیز فکر می کنیم: بینایی، شنوایی، چشایی، لامسه و بویایی. با این حال، بدن شما می تواند بیش از این پنج مورد را تحمل کند.

  • تعادل: حس تعادل
  • حس عمقی: دانستن قسمت‌هایی از بدن بدون نگاه کردن
  • Kinesthesia: حس حرکت
  • Thermoception: حس دما
  • Nociception: احساس درد
  • Chronoception: حس زمان

مغز شما در طول زندگی شما رشد می کند

در بدو تولد، مغز یک نوزاد به طور متوسط ​​یک چهارم مغز یک بزرگسال عادی است. سپس در سال اول دو برابر می شود و در سن ۳ سالگی به حدود ۸۰ درصد از اندازه مغز بزرگسالان می رسد و در سن ۵ سالگی به ۹۰ درصد می رسد. در سن ۲۵ سالگی، مغز انسان به طور کامل توسعه یافته است.

اطلاعاتی در مورد اجساد مرده کودکان

بله، این یک واقعیت است که رشد کودکان در فصل بهار کمی سریعتر از سایر فصول سال است و در سنین ۸ تا ۱۳ سالگی برای دختران و ۱۰ تا ۱۵ سالگی برای پسران جهش بزرگی وجود دارد.

نوزادان در بهار سریع رشد می کنند

DNA انسان و موز ۵۰ درصد مشابه است

همه ما با هم مرتبط هستیم و DNA یکسانی داریم، حتی با گل ها. محققان دریافتند که انسان و گیاهان ۱۸.۷ درصد از ژنوم خود را به اشتراک می گذارند. ما همچنین ۶۰ درصد از DNA خود را با مگس میوه و مرغ و ۹۶ درصد با شامپانزه ها به اشتراک می گذاریم. طبق مطالعات انجام شده، ما شبیه موز هستیم، زیرا حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد از ژن های مشابهی داریم.

حقایقی در مورد بدن

مطالعات پیشنهادی: عوامل ایجاد سردرد را بخوانید.