دانش امدادگران نیاز به به روز رسانی مداوم دارد
معاون آموزشی و پژوهشی جمعیت هلال احمر به لزوم ارتقای سطح علمی امدادگران اشاره می کند و می گوید: امدادگران باید روزانه دانش خود را افزایش دهند تا بتوانند در صحنه های تصادف موثرتر باشند.

به گزارش ایسنا، پیمان صباریان در اولین نشست پاسخگویان با اشاره به لزوم ارتقای سطح علمی و آموزشی امدادگران گفت: هدف ما از آموزش های تکمیلی ارائه آموزش های قابل قبول به همه افراد در سطوح مختلف بود. مهمترین قابلیت ما اثربخشی اولین پاسخ دهندگان در تصادف است. همه ما دیده ایم که وقتی اتفاقی می افتد و افراد زیادی حضور دارند، اکثریت جمعیت تماشاگر هستند و تاثیر خاصی ندارد. در صحنه تصادف، قسمت اول مدیریت صحنه و اعمال استرس و دانش است. روند باید به گونه ای انجام شود که آنهایی که آسیب دیده اند دیگر آسیب نبینند.

وی افزود: فرض کنید فردی در کوه گیر کرده است. اگر فردی آمادگی جسمانی برای صعود به قله را نداشته باشد، حوادثی مانند بیماری کوهستان را تجربه می کند که می تواند منجر به حوادث بدتری شود. همچنین در مواردی فرد دچار سرخوردگی شده و در کوهستان گم می شود. اگر انسان به این صورت پایین بیاید دچار حادثه می شود و باید کم کم از قدش کم کند. اگر امدادگر نتواند این موارد را تشخیص دهد، عوارض زیادی به همراه خواهد داشت.

صابریان با تاکید بر اهمیت اثربخشی امدادگران در صحنه تصادف گفت: به عنوان مثال وقتی فردی دچار شکستگی شده و امدادگر نتواند در بی حرکتی به اندازه کافی عمل کند، آسیب جدی تر خواهد بود. اگر اطلاعات کافی وجود نداشته باشد و امدادگر به روز نشود، فرد دچار حادثه می شود. این امر مسئولیت امدادگران را افزایش می دهد. امدادگر باید در صحنه حادثه موثر باشد. اگر فعالیت های کارکنان بشردوستانه علمی نباشد، نمی توان تاثیر قابل توجهی گذاشت.

معاون آموزشی و پژوهشی هلال احمر با اشاره به مسئولیت سنگین امدادگران گفت: مسئولیت ما به عنوان امدادگران است. باید هر روز آپدیت کنیم بسیاری از پزشکان و کادر پزشکی درگیر کارهای غیرمرتبط هستند که ما از اولین پاسخ دهندگان نمی خواهیم، ​​اما می خواهیم اولین پاسخ دهندگان مراحل اولیه را بدانند. تزریق عضلانی و وریدی و برداشتن رگ از جمله کارهای اصلی است. چرخه یادگیری باید پیوسته باشد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش فعالیت های علمی جمعیت هلال احمر گفت: سال های زیادی را در مراسم عربی، حج و زیارت گذرانده ایم اما هنوز مقاله ای در این زمینه نداریم که بتوانیم درباره آن اظهار نظر کنیم. جهان اسلام. هدف ما این است که این اتفاقات در جمعیت هلال احمر رخ دهد.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: وضعیت…