دانلی می گوید واکسینه نشدن “بار نامتناسبی” را بر دوش خدمات بهداشتی قرار می دهدبه گفته استفان دانلی ، وزیر بهداشت ، افراد واکسینه نشده “بار نامتناسبی” را بر دوش خدمات درمانی می گذارند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که واکسینه نشده اند یک سوم موارد کووید -19 را در بیمارستان و دو سوم را در بخش مراقبت های ویژه تشکیل می دهند ، اما تنها 7 درصد از جمعیت بالغ را تشکیل می دهند.

در شرایطی که خدمات درمانی با “زمستان واقعاً سخت” روبرو است ، اگر تعداد بیشتری از افراد واکسینه شوند ، در ICU تعداد افراد کمتری وجود خواهد داشت.

آقای دانیلی گفت که افراد واکسینه نشده را تشویق می کند که واکسینه شوند “برای محافظت از آنها ، خانواده و همکارانشان”.

آقای دانیلی در پاسخ به این س whetherال که آیا بازگشایی شرکت در 22 اکتبر با افزایش موارد اخیر می تواند به تعویق بیفتد یا خیر ، گفت: دولت منتظر است و نظر کارشناسان را می بیند. بهداشت عمومی روز دوشنبه ، زمانی که تیم ملی فوریت های بهداشت عمومی ملاقات.

افزایش موارد ، مثبت و آزمایش “فقط در سراسر کشور” در حال انجام بود ، از جمله مناطقی مانند کری و واتفورد ، که قبلاً سطوح بیماری پایینی داشتند.

“کارشناسان بهداشت عمومی نگران هستند. ما در روز دوشنبه اطلاعات بیشتری خواهیم داشت. “

در مورد واکسن های تقویت کننده ، آقای دونلی گفت که کمیته مشورتی ملی ایمن سازی (نیاک) در حال بررسی “جابجایی گسترده تر در جمعیت عمومی” از نظر تأمین هزینه افراد بالای 60 یا 65 سال است.

او گفت که از نیاک می خواهد به کارکنان مراقبت های بهداشتی و افراد زیر 65 سال نیز نگاه کند. اگر شواهدی مبنی بر کاهش حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها ظاهر شود ، “ما باید از آن جلوتر باشیم”.

آقای دانلی گفت که فوری ترین اولویت او برای سال آینده ، اقدام فوری برای رسیدگی به لیست های انتظار “غیرقابل قبول بالا” بود.

برای سال آینده ، 250 میلیون یورو دیگر به کاهش لیست انتظار اختصاص داده می شود. 200 میلیون یورو برای HSE و 50 میلیون یورو برای صندوق ملی خرید درمان.

وزیر گفت که این امر باعث می شود تا مجموع لیست انتظار به 350 میلیون یورو برسد.

پول اضافی برای ارائه “کاهش فوری” در لیست انتظار و در ادامه اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به اهداف بلندمدت تحت برنامه انتظار چند ساله Sláintecare ، مورد استفاده قرار می گیرد.

از 31 میلیون یورو اختصاص یافته به سلامت زنان ، 9 میلیون یورو صرف معرفی روش های پیشگیری از بارداری رایگان برای زنان 17 تا 25 ساله می شود.

“برای مردم و خانواده ها در سراسر ایرلند ، بودجه 2022 نابرابری های بهداشتی را برطرف می کند و منابع اختصاص یافته به برنامه هایی را که بر سلامت و رفاه ما تأثیر می گذارد ، از جمله دسترسی به مراقبت های بهداشتی ، مقرون به صرفه و ارائه به موقع خدمات تشخیصی ، به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. آقای دانیلی گفت.

این شامل اصول Sláintecare برای ارائه “مراقبت مناسب ، در مکان مناسب در زمان مناسب” است.

دیدگاهتان را بنویسید