درخواست از معاونت بانک مسکن – افگ چت
از حدود ۲۳ هزار واحد ارائه شده به بانک مسکن برای وام تمدید، این بانک تاکنون ۳ هزار و ۵۲۸ واحد تسهیلات را پرداخت کرده است که معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع آن شده است.

به گزارش ایسنا، فرآیند بازسازی بافت های آسیب دیده به دو صورت انجام می شود. یک بخش در قالب طرح نهضت ملی مسکن و بخشی دیگر از طریق اعطای تسهیلات است. در چارچوب نهضت ملی مسکن، نوسازی و بهسازی سالانه ۱۵۰ هزار واحد در دستور کار قرار دارد. تاکنون ۴۵۰۰۰ واحد اجرا شده است این هست.

به گفته محمد آنی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۲۹ واحد برای دریافت وام در بخش سویدا به بانک مسکن ارائه شده است. آنا به دلیل تعداد کم بانک های مسکن درخواست بازپرداخت زودهنگام وام را داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد که با تلاش بانک مسکن در کشور که همواره از وزارت راه و شهرسازی و همچنین اکثر پروژه های مسکن مهر حمایت مالی کرده است. برنامه ریزی شهری، سایر واحدهای راه اندازی تسریع می شود و باید تجدید شود تا بتوانند قرارداد ببندند و تسهیلات ویژه تعمیرات دریافت کنند.

تسهیلات تعمیرات ویژه شامل ۶۰۰ میلیون تومان در محدوده آسیب دیده اطراف عتبات عالیات در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز، ۴۵۰ میلیون تومان در سایر مناطق تهران و ۴۰۰ میلیون تومان در سایر متروها با نرخ سود است. مشمول. ۳۵۰ میلیون تومان با سود حدود ۱۱ درصد و در سایر شهرها حدود ۱۰ درصد. در تمامی این موارد ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر بازپرداخت می شود. همچنین متقاضیان می توانند از تسهیلات بازپرداخت ۲۰ ساله نهضت ملی مسکن با نرخ سود ۱۸ درصدی برای نوسازی بافت های آسیب دیده استفاده کنند.

آخرین برآوردها حاکی از وجود ۱۶۱ هزار هکتار بافت شهری ناکارآمد مصوب در کشور شامل متون متوسط ​​(به هم ریخته)، متون تاریخی و سکونتگاه های غیررسمی است. این مناطق حدود ۲۱ میلیون نفر جمعیت دارند که اکثر آنها از استانداردهای زندگی پایینی برخوردار هستند.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


با حضور وزیر علوم در جلسه ارزیابی عملکرد سامانه ایده ها و الزامات (روتی).