درخواست عشایر اروپایی ایران – افگ چت
سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا با صدور بیانیه ای مشترک از ایران خواسته اند از فرصت باقی مانده برای دستیابی به توافق هسته ای استفاده کند.

به گزارش ایسنا، ترویکای اروپایی در بیانیه خود اعلام کرد که ما به همراه دولت های فرانسه، آلمان و انگلیس، شورای امنیت سازمان ملل متحد و دیگر شرکای خود در ایالات متحده، روحیه خوبی داشته و گفت و گوهای همه جانبه ای با ایران داشته ایم. از آوریل ۲۰۲۱. . برجام. ! از مارس ۲۰۲۲، یک توافق دائمی روی میز وجود دارد که ایران را به تعهداتش باز می‌گرداند و آمریکا را برای توافق. ما متاسفیم که ایران از این فرصت دیپلماتیک برای نهایی کردن توافق استفاده نکرد. ما اکنون از ایران می خواهیم که همین کار را انجام دهد. ما آماده هستیم تا به توافق برسیم.
در این بیانیه آمده است: «با این وجود، ایران در حال ایجاد یک سانتریفیوژ پیشرفته‌تر است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از تصمیم خود برای لغو تمام اقدامات شفاف‌سازی مرتبط با برجام مطلع کرده است». این موضوع توانایی آژانس را برای احیای جریان اطلاعات در مورد اجزای کلیدی برنامه هسته ای ایران، از جمله تولید سانتریفیوژ، تهدید می کند.
این سه کشور اروپایی در پایان بیانیه نوشتند: «ما این اقدامات را محکوم می کنیم. در پاسخ به نگرانی‌های شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران گام‌هایی را در قطعنامه‌ای قدرتمند برای کاهش بیشتر همکاری‌ها با آژانس اعلام کرد. این اقدامات وضعیت را بیشتر وخیم تر می کند و تلاش ما برای اجرای کامل آن را پیچیده می کند. آنها نسبت به تعهد ایران به یک نتیجه موفق تر تردید دارند. ما از ایران می‌خواهیم پروتکل الحاقی را اجرا کند و همه اقدامات مربوط به راستی‌آزمایی و نظارت بر برجام را از سر بگیرد، برای جلوگیری از تشدید تنش‌های هسته‌ای و دستیابی به توافق بر سر میز برای احیای برجام در اسرع وقت، خواستار تکمیل فوری آن است. . .

شورای حکام صبح پنجشنبه قطعنامه پیشنهادی آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا علیه ایران را تصویب کرد. ۳۰ کشور رای موافق، دو کشور (چین و روسیه) رای مخالف و سه کشور (هند، لیبی و پاکستان) رای ممتنع دادند.

پیش نویس قطعنامه انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا علیه ایران در نشست روز سه شنبه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه شد.

وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این بیانیه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران پذیرش قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در نشست امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را محکوم می کند. بر اساس بیانیه مشترک ۵ مارس ۲۰۲۲، ایران در مذاکرات خود با آژانس با ارائه اطلاعات فنی دقیق حسن نیت خود را نشان داد و انتظار می رفت آژانس با رویکردی مستقل، بی طرفانه و حرفه ای گامی سازنده و واقع بینانه بردارد. جهت کلی. به نظر می رسد برخی افراد فراموش کرده اند که تمام نسخه های قبلی یک بار برای همیشه توسط شورای حکام در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ بسته شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر همواره همکاری سازنده‌ای با آژانس داشته است و اجرای بخش قابل توجهی از بازرسی‌های آژانس در ایران موید این است که کشور ما در حال حاضر شفاف‌ترین است و یکی از برنامه‌های صلح است. ” بر اساس گزارش شتابزده و نامتوازن مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و اطلاعات نادرست صهیونیست ها، تصویب قطعنامه توانمندی هسته ای کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی که روند همکاری و هماهنگی جمهوری اسلامی را مختل می کند. رژیم ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی همانطور که قبلاً اعلام شده بود، جمهوری اسلامی ایران با توجه به رویکرد غیر ساختاری آژانس و تصویب قطعنامه فوق، اقدامات متقابلی از جمله نصب سانتریفیوژهای پیشرفته و غیرفعال کردن دوربین‌های خارج از دوربین را انجام داده است.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا و سه کشور اروپایی قصد دارند تلاشی مرموز برای پیشبرد قطعنامه ای انجام دهند که منجر به اشتباه محاسباتی و اطلاعات غلط علیه کشور دارای برنامه هسته ای شود. ” شفاف ترین صلح در جهان. آنها از اعتبار آژانس فراتر رفتند. بانیان این قطعنامه مسئول مستقیم عواقب آن هستند. پاسخ ایران قاطع و متناسب است.

انتهای پیام/

می جوشد

مطالب پیشنهادی


مراسم افتتاحیه سریال «تازه وارد» پنجشنبه (۱۰ خرداد) برگزار می شود.