درد قفسه سینه دل درد درد قفسه سینه درد قفسه سینه


گزارش تبلیغات

به طور معمول، درد در ناحیه قفسه سینه از یک درد شدید تا یک درد غیر قابل توضیح احساس می شود. برای تشخیص درد قفسه سینه نوار قلب، اشعه ایکس قفسه سینه، آزمایش خون و سی تی اسکن را تجویز می کند.

درد در ناحیه قفسه سینه

بیشتر اوقات احساس می کند درد در ناحیه قفسه سینهاین نشان دهنده یک بیماری جدی نیست، اما بهتر است برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات احساس درد ناگهانی در قفسه سینه وجود دارد، در چنین مواردی باید شک کنید که دچار حمله قلبی شده اید و خیلی زود با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید. با مجله دلتا همراه باشید.

علت درد قفسه سینه

احساس درد در ناحیه قفسه سینه این می تواند به دلیل مشکلات قلبی و مشکلات ریوی باشد که می تواند سلامت انسان را به خطر بیندازد. اما برخی از دردهای قفسه سینه مربوط به بیماری های سیستم قلبی عروقی یا مشکلات ریوی نیست. از آنجایی که درد قفسه سینه می تواند مربوط به مشکلات قلبی باشد، همیشه باید احتمال حمله قلبی و غیره را در نظر بگیرید. متخصص قلب و عروق او به شواهد بیشتر اشاره کرد.

درد قفسه سینه به دلیل مشکلات قلبی

 1. حمله قلبیحمله قلبی به دلیل انسداد جریان خون به عضله قلب ایجاد می شود. وجود لخته های خون می تواند جریان خون را مسدود کند.
 2. آنژین صدری: آنژین احساس درد در قفسه سینه ناشی از شدت جریان خون به عضله قلب است. آنژین صدری ناشی از وجود پلاک هایی در دیواره رگ هایی است که مسئول خون رسانی به عضله قلب هستند. پلاک ها باعث باریک شدن رگ های خونی می شوند. در نتیجه هنگام فعالیت بدنی یا ورزش های سنگین، قلب خون کافی دریافت نمی کند و درد قفسه سینه ایجاد می شود.
 3. پریکاردیت یا التهاب پوشش داخلی قلب: احساس درد ناشی از پریکاردیت در اکثر موارد بسیار شدید است و با انجام کارهایی مانند دراز کشیدن و تنفس تشدید می شود.
 4. بحث آئورت: در صورت جدا شدن لایه های داخلی آئورت، خون بین لایه ها می ماند و باعث پارگی آئورت می شود.

درد قفسه سینه به دلیل مشکلات ریوی

 1. تشکیل لخته های خون در داخل سیاهرگ ها در ریه ها: تشکیل لخته های خون در داخل شریان های ریوی را آمبولی ریه می گویند. آمبولی ریه جریان خون به بافت ریه را مسدود می کند و باعث احساس درد در ناحیه قفسه سینه می شود.
 2. قطبیت یا التهاب پوشش ریه ها: تورم غشاهای پوشاننده ریه ها احساس درد قفسه سینه را با تنفس و سرفه بدتر می کند.
 3. فشار خون ریوی: هنگامی که فشار خون در داخل رگ های مسئول جریان خون به ریه ها افزایش می یابد، باعث درد قفسه سینه می شود.

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه به دلیل مشکلات گوارشی

 1. وجود اختلال در بلعدر برخی موارد، مشکلات ناشیانه، بلع را دشوار می کند. در نتیجه درد در ناحیه قفسه سینه احساس می شود.
 2. رفلاکس معدهسوزش سر دل در پشت جناغ به دلیل ناشیانه بودن اسید معده وارد می شود.
 3. مشکلات پانکراس یا کیسه صفرا: وجود تورم یا سنگ در کیسه صفرا یا پانکراس باعث درد قفسه سینه می شود.

درد قفسه سینه به دلیل مشکلات عضلانی و استخوانی

 1. آسیب به دنده ها: در برخی موارد آسیب های ورزشی، تصادفات و حوادث ناگوار می تواند باعث احساس شکستگی یا شکستگی دنده شود. درد در ناحیه قفسه سینه آینده
 2. درد عضلانی: گاهی اوقات ابتلا به سندرم درد شدید مانند فیبرومیالژیا باعث درد مداوم قفسه سینه می شود.
 3. کاسترو چاندرایت: در این بیماری غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند متورم و دردناک می شود.

سایر علل درد قفسه سینه

 • موارد وحشت زدگی: در طول زندگی ممکن است ترس شدید همراه با احساسات را تجربه کند درد در ناحیه قفسه سینه، تنفس سریع، ضربان قلب تند، تنگی نفس، تعریق زیاد، سرگیجه، حالت تهوع و ترس از مرگ. در این موارد گفته می شود که دچار حمله پانیک شده اید. در چنین شرایطی فرد ملزم به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال است روانشناس خوب دیدن
 • زونا: فعال شدن مجدد ویروس آبله مرغان می تواند باعث درد قفسه سینه، درد و تاول از پشت قفسه سینه تا کمر شود.

درد قفسه سینه

علائم درد قفسه سینه

علائم درد مرتبط با بیماری قلبی:

 • احساس فشار، سفتی و سوزش در قفسه سینه
 • درد شدید در پشت، گردن، شانه ها، فک و یک یا هر دو بازو
 • تنگی نفس
 • احساس
 • سرگیجه
 • ضعف
 • داشتن حالت تهوع و استفراغ

تشخیص درد قفسه سینه

در برخی موارد، درد قفسه سینه به صورت یک تحریک ظاهر می شود. گاهی اوقات درد از گردن به فک و سپس به پشت یا پایین هر دو بازو یا یک بازو گسترش می یابد.

درمان با مراجعه به پزشک یا تماس با اورژانس است. پزشک مشکلات ریوی را نیز تشخیص می دهد. برای تشخیص درد قفسه سینه، پزشک الکتروکاردیوگرام، اشعه ایکس قفسه سینه، آزمایش خون و سی تی اسکن را تجویز می کند.

کلینیک جامع پزشکی آرام خدمات گسترده ای را در زمینه های مختلف زیبایی و درمان بیماری های مختلف در کنار بهترین متخصصین از جمله متخصصین قلب ارائه می دهد. متخصص مغز و اعصاب، جراحان پلاستیک و زیبایی و … آماده خدمت رسانی به شما در تهران می باشد.

برنامه را دانلود کنید