درمان گیاهی آیورودا برای سندرم بهجت

سندرم بهجت یک بیماری شایع تر در افراد اهل شرق مدیترانه و آسیا است. این وضعیت به طور کلاسیک شامل سه علامت است، از جمله زخم‌های مکرر دهان، زخم‌های تناسلی و زخم‌هایی در چشم که به نام یووئیت شناخته می‌شوند. تصور می شود که این وضعیت ناشی از عوامل ژنتیکی و محیطی است و در درجه اول شامل التهاب اندام های مختلف بدن از جمله شریان ها، سیاهرگ ها، شبکیه چشم، مغز، مفاصل، پوست و روده ها می شود. علائم بسته به توزیع التهاب و پاتوفیزیولوژی بیماری مؤثر بر آنها متفاوت است.

سندرم بهجت یک بیماری معمولی است که استروئیدها در سیستم دارویی مدرن برای آن توضیح داده شده اند و معمولاً راه حل رضایت بخشی درازمدت ارائه نمی دهند. در واقع پس از مدتی عوارض جانبی استروئیدها بر اثرات مفید این داروها بیشتر می شود. چنین بیمارانی معمولاً به دنبال درمان های جایگزین هستند تا راه حلی مؤثر برای این بیماری بیابند. استفاده عاقلانه از داروهای آیورودا می تواند راه حل بسیار رضایت بخشی برای علائم این بیماری ارائه دهد. استفاده طولانی مدت منظم از داروها می تواند به تدریج بیماری را کنترل کرده و از بازگشت علائم جلوگیری کند.

هنگام شروع درمان، مهم است که عوامل محیطی را در نظر بگیرید که ممکن است در علائم این بیماری نقش داشته باشند، زیرا این امر می تواند به طور قابل توجهی از تهاجمی بیماری بکاهد. هنگامی که عوامل ژنتیکی نقش دارند، شدت بیماری و عود علائم می تواند برای افراد ناامید کننده باشد. مهم است که درمان آیورودا را به شدت شروع کنید تا علائم را در اولین فرصت کنترل کنید تا بیمار بتواند اعتماد و اعتماد خود را به درمان آیورودا ایجاد کند. این مهم است زیرا برای درمان کامل این بیماری و جلوگیری از بازگشت علائم به درمان طولانی مدت نیاز است. اکثر افراد بسته به شدت بیماری به مدت ۸ تا ۱۲ ماه نیاز به درمان خواهند داشت.

درمان ضد التهابی و همچنین تعدیل ایمنی، پایه اصلی درمان آیورودا در درمان سندرم بهجت را تشکیل می‌دهد. کنترل رژیم غذایی نیز بخش مهمی از درمان این بیماری است، زیرا رژیم غذایی می‌تواند مسئول عود منظم زخم‌ها در دهان و قسمت‌های مختلف پوست باشد. ادویه جات ترشی جات، به خصوص فلفل سبز، معمولاً مسئول عود بیماری در بیمارانی است که به خوبی با داروهای آیورودا کنترل می شوند. استرس عامل دیگری است که می تواند به بازگشت علائم شما به طور منظم کمک کند.

افراد مبتلا به سندرم بهجت به شکل مزمن و شدید ممکن است برای مدت طولانی نیاز به درمان داشته باشند و پس از آن می توان به تدریج دوز دارو را کاهش داد تا بیمار بتواند در حداقل دوز دارو نگه داشته شود. دفعات مصرف دارو به تدریج از سه بار در روز به دو بار در روز و سپس فقط یک بار در روز کاهش می یابد، پس از آن می توان دارو را به طور کامل قطع کرد و بیمار فقط در دراز مدت تحت نظر قرار گرفت. هر گونه عود زخم را می توان با یک یا دو ماه یک درمان تقویت کننده درمان کرد، پس از آن درمان را می توان قطع کرد و تنها در صورت لزوم انجام داد. اکثر افرادی که علائم مقاوم به درمان دارند نیز از اهدای خون یک یا دو بار در سال سود قابل توجهی می برند.

بنابراین درمان آیورودا نقش مهمی در درمان و مدیریت علائم مقاوم به درمان سندرم بهجت دارد.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر