دره جهنم مشگین شهر کجاست؟ جاذبه های مشگین شهر جهنم دره ایران


جالب است بدانید که جهنم دره مکانی واقعی در نزدیکی شهر مشگین است که با نامی که برای آن گذاشته شده بسیار متفاوت است.

جهنم دره در مشگین شهر

هر آنچه در مورد جهنم شنیده و خوانده اید را فراموش کنید و این مقاله از مجله دلتا را دنبال کنید جهنم دره در مشگین شهر درست کردن

جهنم دره در مشگین شهر

در فاصله ۳۵ کیلومتری مشگین شهر، ۱۸ کیلومتری ییلاک کارا یاتاگ، دره ای عمیق وجود دارد که اطراف آن را صخره های صخره ای احاطه کرده است و رودخانه خیوشای با نشاط از میان آنها می گذرد. زیبایی رودخانه روان و همچنین تضاد شدید صخره های ناهموار را در ذهن خود مجسم کنید. شاید باورتان نشود، اما مردم محلی این دره را که با زیبایی باورنکردنی اش شور و شوق زندگی را در مردم بیدار می کند، «جهنم دره» یا «شیطان دره» می نامند.

دره جهنم کجاست؟

«دره جهنم» برخلاف نامش، برش کوچکی از بهشت ​​است که در دامنه شمالی کوه استیور سبلان در شمال غربی ایران قرار دارد. این دره بهشتی یکی از شگفتی های طبیعت در ۲۰ کیلومتری روستای مویل است. برای رسیدن به این دره از روستای اصلی مویل باید با ماشین و پیاده از مسیرهایی عبور کرد. آبراهی باریک پر از آب و خنکی از این دره می گذرد که در هر فصلی از سال زیباست. با سردتر شدن هوا، زیبایی دره دو چندان می شود زیرا کریستال های یخی متعدد و زیبایی در دو طرف آبراه به اشکال مختلف تشکیل می شوند.

نام دره عامل جهنم بود

به گفته ساکنان محلی دلیل این نام گذاری شیب های تند و مسیر صعب العبور برای رسیدن به دره و رودخانه آن است. بنابراین بهتر است بدون راهنما وارد دره نشوید. هر چه به کف دره نزدیکتر شوید زیباتر می شود. برای دیدن جاذبه های ایران مقاله قدم زدن در ابرها در این روستا را بخوانید.

جهنم دره ایران

سخت بودن مسیر و ترسناک بودن نام دره به عنوان جهنم دلیل خوبی برای سفر نکردن به آن نیست. دلایل زیادی برای بازدید از جهنم دره خاص و شگفت انگیز مشگین شهر وجود دارد. لامپ های برفی و حتی چشمه های آب گرم طبیعی اطراف دره که از صخره های کوه سبلان بیرون می آیند، تنها ویژگی هایی نیستند که جهنم دره را ارزش سفر می کند. این دره برای طبیعت، حیات وحش متنوع و عشایر اهمیت اکولوژیکی دارد.

جاذبه های مشگین شهر

مطالعات پیشنهادی: شما را به مطالعه مقاله ارزشمند تورهای ترسناک ایران از دره آجنه تا گورستان طلسم شده دعوت می کنیم.

برنامه را دانلود کنید