دریاچه شورمست سوادکوه | دریاچه شورمست مازندران دریاچه شورمست


دریاچه شورمست یکی از جاذبه های طبیعی و باستانی نزدیک تهران است که آب و هوای خنک آن در تابستان و بهار بسیار محبوب است.

دریاچه شورمست سوادکوه

دریاچه شورمست سوادکوه تنها دریاچه طبیعی شهرستان سوادکوه است که در میان منطقه ای جنگلی واقع شده است و صدای پرندگان و طبیعت آرام دریاچه باشکوه و قدیمی است. این دریاچه زیبا در شمال استان مازندران قرار دارد. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این دریاچه قدیمی و زیبا در اختیار شما قرار می دهیم. با مجله دلتا با من بمان

دریاچه شورمست کجاست؟

این دریاچه در ورودی شمال ایران و در خیابان های شلوغ شهر سواد کوه واقع شده است. دریاچه شورمست هنوز شناخته نشده است و انتظار می رود بسیار محبوب باشد. این دریاچه به دلیل قرار گرفتن در بزرگراه تهران شمال در ۵ کیلومتری شهر صنعتی شورمست قرار دارد.

دریاچه شورمست

جاذبه های خیره کننده

وجود دریاچه در جنگل درختان راش این دریاچه را بارها سرسبز کرده است. در سفر به این دریاچه حتما دوربین به همراه داشته باشید.

امکانات دریاچه شورمست

دریاچه شورمست امکانات زیادی ندارد اما به دلیل استقبال گردشگران روز به روز بر امکانات آن افزوده می شود. امکانات و تفریحات این دریاچه به شرح زیر است:

  • اجاره اسب و اسب سواری
  • اتاق های کوچک اطراف دریاچه
  • امکان برپایی چادر و زندگی در اطراف دریاچه
  • غرفه های اسنک و غذا
  • پلیس
  • پارکینگ وسیع
  • تجربه قایق سواری
  • امکان ماهیگیری

دریاچه نمک مازندران

حال و هوای دریاچه سورمست سوادکوه

همانطور که اشاره کردیم دریاچه شورمست را کوه ها و تپه ها احاطه کرده اند به همین دلیل در زمستان سرد و در بهار سرد است. اگر حتی در تابستان از این دریاچه دیدن کنیم، هوای سرد روح شما را تازه می کند. اگر روحیه ماجراجویی دارید می توانید در فصل پاییز از این دریاچه دیدن کنید و با لباس گرم و وسایل ضروری به این منطقه بیایید.

برای دیدن جاذبه های ایران این جاذبه باشکوه قزوین را فراموش نکنید.

ਸ਼ੁਰਮਸਤ ਸਾਵਦਕੁਹ

مناظر اطراف دریاچه

پس از یک روز طولانی گشت و گذار و گشت و گذار در جنگل های زیبای دریاچه سورمست و اطراف آن، بد نیست از برخی از جاذبه های دیدنی این منطقه دیدن کنید. در اطراف این دریاچه پل های عجیب و زیبای ورسک، امامزاده عبدالحق سوادکوه، برج عظیم، قلعه کنگ لو، امامزاده سام، خوروه و کوه های صخره ای نورا قرار دارند.

دریاچه سد برنج: سد بارانجستک تنها یک ساعت با دریاچه فاصله دارد.

تپه باستانی گردکوه: این تپه قدیمی در قمشهر واقع شده و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

روستای آلادشت: این روستا تنها یک ساعت با دریاچه فاصله دارد.

کلمات اخر

این دریاچه روز به روز محبوب تر می شود و گردشگران زیادی از این مکان دیدن می کنند. با توجه به امکاناتی که در اطراف این دریاچه فراهم شده است، سفر خوشی به سوادکوه خواهید داشت.

سوادکوه

نکات مطالعه: برای آشنایی بیشتر با گردشگری تنگ بهرام چوبین، الی گشت در تاریخ را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید