در اینجا ۳ روش آسان و مهم برای پرورش و نگهداری سنسوریا آورده شده است


زیبایی سانسور بسیاری از بینندگان را برمی انگیزد تا آن را بازسازی کنند. برای شما هم باید خیلی مهم باشد راه های گسترش سانسور درست کردن

در سایت ساعد نیوز می توانید با روش های نوین نگهداری و اصول نگهداری سنسوریا آشنا شوید.

بنابراین، بیایید با روش های اصلی بازتولید سانسور آشنا شویم:

۱. بازتولید سانسور توسط پژوش

فراتر از ریشه سانسور بزرگسالان می توانید گیاهان کوچک توجه داشته باشید که آنها نیز به سرعت توسعه می یابند. به این گیاهان پاجوش می گویند. صبور باش. وقتی غلاف ها به حدی رشد کردند که بتوانیم آنها را از کناره گیاه جدا کرده و از خاک خارج کنیم، می توانیم ریشه غلاف را با احتیاط از گیاه مادر جدا کرده و به گلدانی جداگانه منتقل کنیم.

حالا قابلمه پاجوش را در محیطی مناسب و … قرار می دهیم گیاه مادرما همچنین آن را طوری درمان می کنیم که به آرامی رشد کند و تبدیل به یک گیاه سنسوریا بالغ و با اندازه مناسب شود.

۲. تکثیر سانسوریا از طریق قلمه

اگر می خواهید سانسوریا را ببرید ابتدا باید یک برگ بزرگ به طول حدود ۳۰ سانتی متر در نظر بگیرید. سپس برگ ها را به طول حدود ۸ سانتی متر برش دهید و انتهای آن را با قارچ کش یا پودر ریشه آغشته کنید. مراقب باشید از برگ های کوچک برای برش استفاده نکنید.

زیرا رشد قلمه ها را کند می کند. پس از فرو بردن انتهای تکه های برگ در آن پودر ریشه زایی یا قارچ کشآنها را در ماسه قرار دهید و بعد از سه هفته شاهد رشد جوانه ها باشید. با ریشه دهی برگ ها می توانید آن ها را در گلدانی جداگانه بکارید و سنسوریا جدیدی به دست آورید.

۳. تکثیر سنسوریا با آب

برای پخش سانسوریا با آب، ابتدا باید برخی هورمون ها پایه را در یک ظرف آب حل کنید. سپس برگ های جدا شده را داخل آن بریزید و آن را ثابت نگه دارید. پس از ظاهر شدن ریشه های بالغ، گیاه را به گلدانی با خاک با زهکشی خوب منتقل کنید.

سانسوریا بهترین فصل برای تکثیر گیاهان است

سانسوریا بهترین فصل برای قلمه زدن این گیاه است. فصل بهار زیرا در این فصل رشد گیاه به مرحله بهینه می رسد و طراوت و رشد بالایی دارد.

به طور کلی برای قلمه زدن تمامی گیاهان سرپوشیده توصیه می شود در صورتی که مهارت و دانش کافی در این زمینه ندارید از پرورش دهندگان گل و گیاه یا افراد مطلع در این زمینه کمک بگیرید. اما بهترین زمان جداسازی برگ های سنسوریا در فصل بیداری گیاه یعنی اوایل بهار است.

سانسور

سانسور

خاک مناسب سانسوریا

سانسور معمولاً یک است خاک سنگین منظور از خاک سنگین مخلوطی از شن، سیلت، ماسه و مواد آلی است. البته در انتخاب خاک مناسب برای گیاه سنسوریا به این نکته توجه کنید که خاک باید زهکشی مناسبی داشته باشد تا از تجمع بیش از حد رطوبت در اطراف ریشه گیاه جلوگیری شود.

اگر می خواهید از یک خاک با ترکیب خانگی و دست ساز خودتان استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم از مخلوط خاک معمولی و خاک برگ با مقداری ماسه استفاده کنید.

قبل از انتقال هر نوع گیاه آپارتمانی به گلدان مورد نظر، زهکشی مناسب خاک را بررسی کنید. برای این کار به گلدان بدون گل آب فراوان بدهید. اگر آب بیشتری از سوراخ های کف گلدان خارج شود، نشان دهنده زهکشی مناسب است.

کود گیاهی سانسوریا

سنسوریا معمولاً باید حداقل هر دو هفته یک بار بارور شود. که استفاده از کود برای گیاهان زینتی مناسب است. هنگام کوددهی به این نکته توجه کنید که کودهای مایع برای گیاه راحت تر جذب می شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم کود را با آب مخلوط کرده و مایع را به گیاه اضافه کنید.

برای تقویت بیشتر خاک گیاه می توان از کود سه بی سیت استفاده کرد که یک کود آلی است و برای رشد برگ و ساقه سانسوریا بسیار مفید است. کود Sea-Beast نیز برای رشد چمن موثر است. عناصر اصلی کود Se bis فسفر، پتاسیم و نیتروژن هستند. نیتروژن نقش اساسی در فرآیند فتوسنتزی حسی ایفا می کند.

رشد سریع حسی زیبایی است که با رمز “کود خوب” به واقعیت تبدیل می شود.

سن گیاه سانسوریا

طول عمر یک گیاه سنسوریا مانند همه گیاهان آپارتمانی به کیفیت مراقبت از آن بستگی دارد. گیاه سنسوریا به عنوان یکی از گیاهان همیشه سبز شناخته می شود که اگر به درستی از آن مراقبت شود ارتفاع آن به بیش از یک متر می رسد.

پس برای بهره مندی حداکثری از گیاه سانسوریا به تمامی موارد ذکر شده در مورد نگهداری گیاه سانسوریا توجه کنید.

اگر سنسوریا را بیرون نگه دارید، گلدانی تیره انتخاب کنید تا گیاه فرصت جذب و استفاده از گرما را بدهد.