در حال شروع پروژه های عمرانی در خنداب / نیروگاه بوشهر ۲ و ۳ سرعت ساخت و ساز هستیممعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: وجود مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب ظرفیت علمی، صنعتی و پژوهشی بزرگی ایجاد کرده و سطح دانش و فناوری کشور را بالا برده است. و این مرکز به جذب نخبگان بومی و منطقه ای کمک کرده است.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به خنداب گفت: اولین هدف شما از سفر به خنداب، ابلاغ پیام و سلام رئیس جمهور محترم آیت الله سعید ابراهیم رئیسی است. ” به مردم منطقه طبق برنامه بازدیدهای استانی، قرار است یکی از مدیران ارشد هیات دولت نیز در شهرستان ها حضور داشته باشد.

وی با اشاره به دیدار دولتمردان با مردم در سفرهای استانی افزود: اعضای هیئت دولت در سفرهای استانی وضعیت شهرستان ها و پروژه ها و طرح های تدوین شده را بررسی و با خانواده شهدا دیدار می کنند. . جلسه ای با حضور مسئولین شهرستان، فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار و مشکلات مطرح و مطرح شد.

وی تصریح کرد: در بازدیدها و گفت وگوها گزارشی از وضعیت شهرستان ها تهیه می شود و همه این موارد به رئیس جمهور گزارش می شود.

اسلامی تصریح کرد: بر اساس دستورات و مصوبات رئیس جمهور در آخرین جلسه شورای دولت مقرر شد جلسه ای با حضور نمایندگان دولت در سفر به شهرستان ها تشکیل شود و مسئولان مسائل و مشکلات را بررسی کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه با برخورداری از مردم مستعد و پرتلاش خنداب، این شهرستان از پتانسیل خوب و شایسته ای برخوردار است، بنابراین این شهرستان دارای سابقه و همچنین پتانسیل خوبی در زمینه باغبانی و کشاورزی است و این موارد بر اساس موارد توسعه صنایع جانبی برای ایجاد زنجیره ارزش برای مردم و منطقه و ایجاد مشاغل سودآور برای جذب افراد با مهارت بالا ضروری است.

وی گفت: وجود مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب در این شهرستان ظرفیت علمی، صنعتی و پژوهشی بسیار خوبی ایجاد کرده و همچنین سطح دانش و فناوری کشور را افزایش داده و این مرکز در جذب بومی و منطقه ای تاثیرگذار بوده است. نخبه

اسلامی تاکید کرد: این مهم است که بتوانیم وظایف دولت و برنامه های اجتماعی و اراده مردم و نیز برنامه های مردمی فعالان اقتصادی و اجتماعی شهرستان خنداب را همسو کنیم تا بتوان منابع را به نحو احسن جذب کرد. و بالاخره تاثیر خاص آن باید این باشد که در زندگی مردم آشکار شود و هموطنان این چیزها را به طور ملموس در زندگی خود احساس کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه مسئولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعی با تعامل و همکاری توانستند این مهم را انجام دهند و می توانند در ارتقای کیفی شهر در آینده موثر باشند.

وی تصریح کرد: با این اهداف و این آموزش ها در خدمت مردم هستیم و امیدواریم با بازدیدهای صورت گرفته در شهرستان در جهت تحقق این اهداف، برنامه ها و سیاست ها گام برداشته شود تا مردم نیز به این امر ادامه دهند. و به آرامی از نتایج خود لذت ببرید.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره برنامه این سازمان برای تولید انرژی هسته ای و توسعه نیروگاه های هسته ای گفت: انرژی هسته ای بر اساس اراده ای که در کشور وجود دارد و همچنین به فضل الهی مهم است. آنچه در خدا و قانون بودجه دیده می شود. برنامه ساخت ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور وجود دارد و این پروژه در حال انجام است و به سمت تولید آن می رویم. بنابراین در شرایط کنونی یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی فعال در بوشهر داریم که شبانه روز به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی و همچنین الکتریسیته ساکن به شبکه تغذیه می شود و تولید برق هسته ای افزایش یافته است. در تنظیم بار شبکه موثر است

وی افزود: چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، برنامه ریزی برای اجرای واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر سرعت گرفت.

اسلامی خاطرنشان کرد: با تاکید رئیس جمهور این پروژه وضعیت متفاوتی پیدا کرده است و منتظر فعال شدن سرفصل های دیگر در همه زمینه ها هستیم و در نظر داریم که نیروگاه اتمی بوشهر از این پس واحد ۲ و ۳ پیشرفت بیشتری داشته باشد. . بر روی بر روی
رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان سخنان خود گفت: یکی دیگر از برنامه هایی که در دست اجرا داریم طرح توسعه خنداب است. گرفته و دنبال می شوند.

انتهای پیام/

زخم