در راس قوه قضائیه مبارزه جدی با فساد است


ایسنا/ لرستان نماینده ولی فقیه در لورستون تاکید کرد که مبارزه قاطع با فساد باید در اولویت اول قوه قضاییه این ایالت باشد.

سید احمد رضا شاهرخی نماینده حجت الاسلام والمسلمین و امام جمعه هرم آباد ظهر امروز در دیدار با شورای قضایی استان لرستان گفت: در این زمینه توفیقی وجود ندارد. در این استان با توجه به مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه هرکس به امر الهی بکوشد و وسیله امر الهی باشد مجاهد راه خداست، گفت: امر الهی را انجام دهید.

شاهرخی با تاکید بر اینکه اجرای فرمان الهی به پویایی زندگی اجتماعی می انجامد و مکتب اسلام مبتنی بر عدالت است، گفت:

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تاکید بر اینکه مکتب اسلام و زندگی طیبه بر پایه عدالت است، افزود: برخورد با مردم یا هر چیزی خارج از قوه قضائیه یا داخل قوه قضائیه عدالت است. تاسیس از. باید جزو اولویت های کاری باشد. قوه قضائیه.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای سطح آموزش قضات و تاکید بر اینکه قضات باید دانش و تجربیات خود را به قضات جوان منتقل کنند، بر لزوم استفاده از فناوری اطلاعات در قوه قضائیه تاکید کرد و ادامه داد: در برخی موارد قضات در موسسات بدون نظر کارشناسی هستند. قوه قضائیه نمی تواند حکم کند.

شاهرخی با بیان اینکه قوه قضائیه باید به فناوری روز مجهز شود، افزود: مردم ما هر ساله با شنیدن نام هفته قوه قضائیه انتظار دارند دستور جدیدی از قوه قضائیه مبنی بر تعطیلی کارخانجات یا کارخانه ها صادر شود، شاید. . افزایش ظریف در امنیت یا تلاش برای جلوگیری از جرم.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر لزوم هماهنگی قوه قضائیه، مجریه و مقننه گفت: است. از دانش.»

وی با تاکید بر اینکه مبارزه قاطع با فساد باید سرلوحه کار قوه قضائیه باشد، گفت: نباید دست کم گرفت. قبلاً تغییر کرده است.”

شاهرخی درخواست رهبری مبنی بر استفاده از نامه امام علی (ع) به مالک اشتر را پذیرفت و با بیان اینکه انتخاب قاضی بر اساس نامه امام علی (ع) به مالک اشتر بوده است، گفت: باید ملاک باشد. او گفت، نه یک نظریه مبتنی بر روابط خانوادگی.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه قوه قضاییه باید در جامعه هوشیار باشد و هوشیاری و هوشیاری در قوه قضائیه با جاهای دیگر متفاوت است، افزود: آنچه از قوه قضائیه می بینیم این است که قوه قضاییه گسترده و جامع است. . تجربه علمی. و می تواند مشکلات را حل کند.

وی گفت: قوه قضائیه نیازمند برنامه جامع و تحول آفرینی است که در سطح کلان نوشته شده باشد و آنچه مهم است اجرای این برنامه تحول است و مسئولیتی بزرگ و پیشرو است و می تواند راه را برای حصر باز کند. “

شاهرخی با بیان اینکه در برخی موارد وکلا و بازرسان کشوری که غیبت آنها می توانست خسارت وارد کند، خاطرنشان کرد: ناچاریم همه کارخانجات را دوباره فعال کنیم و این امر باید تا انتها ادامه یابد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر برخورد با اخلال گران نظم عمومی گفت:

وی با بیان اینکه قضات مجتهد یا از ارزش های ولی فقیه هستند، گفت: این قاضی باید متناسب با ظاهر، باطن، اخلاق ولی فقیه باشد چرا که قاضی امید سرکوب شده و درب اتاق اوست. ” مردم آن را در چند ساعت دریافت خواهند کرد.

وی گفت: انتظار می رود سرقت به گونه ای انجام شود که شاهد کاهش سرقت باشیم.

انتهای پیام/