در پیاده روی اربین تفاوتی بین معلم، مدیر، کارگر و رفتگر نیستایسنا/ همدان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: در گفتار عربین تنها دو هویت وجود دارد. بین زائر الحسین(ع) و خادم الحسین(ع) هویت شخصی وجود ندارد، بنابراین هیچ تفاوتی بین استاد دانشگاه یا مدیر یا کارمند یا رفتگر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی نظیری در مراسم عزاداری ایام شهادت سیدالشهدا(ع) یکشنبه ۷ شهریور ماه که در محل جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد، گفت: عربین یک بزرگ بین المللی است. تمرین. انجام شود تمدن آخرالزمانی

وی با تاکید بر اینکه درک ابعاد این حرکت گسترده برای ما مهم است، افزود: عربین فقط زیارت امام حسین (ع) نیست، بلکه بیش از یک زیارت است. بر اساس حدیث امام حسن عسکری علیه السلام که نشانه های مؤمن را بیان می کند، ملاقات با عربین از نشانه های مؤمن است.

نذیری گفت: ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا در این صورت می توانند تمام نشانه های مومن مانند انگشتر مهر در دست، عربین ترث و زهار با نام بسم الله، رحمان، رحیم و غیره را در نماز داشته باشند؟ . وی تصریح کرد: این حدیث به امام حسن عسکری(ع) نقل شده است که ایشان در اردوگاهی به دنیا آمدند و در آنجا به شهادت رسیدند، یعنی در حال وحشت برای این امام استثنایی، اما با این شرایط، یکی را دیدند. . امام استثنایی. آینده اسلام این است که این دوران خفقان روزی به دوره قیام شیعه تبدیل شود.

وی با اشاره به آیه ۳۳ سوره توبه، «کسی که رسولش را با هدایت و دین حق فرستاد، دین را برای همه آشکار می کند، هر چند بسیاری از آن کراهت داشته باشند»، گفت: دین امروز روز دین است. به روایت سی ام حسن عسکری. باید در انظار عمومی جبهه خوبی بگذارند و با تابلوهایی مثل عربین نشان دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه نهضت عاشورا دارای دو بخش است، تصریح کرد: بخش اول «جهاد شمشیر» سیدالشهدا(ع) و حقیقت این قیام، بخش دوم «تبیین» است. جهاد» که توسط امام سجاد علیه السلام انجام شد، اما ما نتوانستیم حقیقت این دو جزء را آنطور که باید آشکار کنیم.

وی بیان کرد: در واقعه عاشورا نمایندگانی از اقشار مختلف کربلا حضور داشتند که از جمله آنها می توان به جون که از قومیت سیاهپوست بود و رهبری مانند شیخ زکزاکی که این شهید کربلا را انقلابی شیعی در جامعه خود کرد استفاده کرد. به عنوان نماینده . یا شخصیت وهاب و شهادت او در واقعه کربلا که نماینده مردم مسیحی است در معرفی نهضت حسینی مؤثر است.

نذیری با تاکید بر اینکه عربین محل تجمع است و باید در طول سال توسعه یابد، با اشاره به خطبه نماز جمعه ۲۴ مهر ۶۶، گفت: اینجا محل تجمع شماست، جامعه اسلامی و شیعه باید هدفش را اینجا قرار دهد. باید به یاد داشته باشیم که نهضت مستضعفین جهان را شکل داد، تشکیل نظام اسلامی، هر چند با شهادت، چیزی است که نباید فراموش شود. حضرت زینب (س) و امام سجاد (علیه السلام) به همین منظور برای دیدار عربین به کربلا آمدند.

نذیری تصریح کرد: موضوع عربی امام حسین (ع) نه تنها در این ایام بلکه در طول سال باید مورد توجه قرار گیرد. به ازای هر تراکنشی که در طول سال انجام می دهد، مبلغی در حدود ۲۰۰ هزار تومان در حساب عربین سر نگه می دارد.

وی یادآور شد: برای اینکه حسینی فرزندان ما را تربیت کند می توانیم قلک تهیه کنیم تا در مسیر امام حسین (ع) هزینه کنند تا بتوانند در طول سال این مسیر را در کنار هزینه های خود پوشش دهند و هزینه آن را در نظر بگیرید. . امام حسین را می توان با اباعبدالله (علیه السلام) به نظام پیوند داد.

نظیری توضیح داد: در جمله عربین فقط دو هویت وجود دارد. بین «زیرالحسین (علیه السلام)» و «خادم الحسین (علیه السلام)» هویت شخصی وجود ندارد، بنابراین بین استاد دانشگاه یا مدیر یا کارمند یا رفتگر فرقی نیست.

انتهای پیام/

زخم