دشمن به دنبال بی کفایتی در نمایندگی نظام جمهوری اسلامی استایسنا / یزد رئیس کمیسیون و شوراهای داخلی مجلس با اشاره به ناعادلانه بودن نظام پرداخت مالی کشور گفت: دشمن به دنبال ناتوانی خود برای انعکاس نظام جمهوری اسلامی است.

«محمد صالح جوکر» شب گذشته در جلسه پرسش و پاسخی که با موضوع بررسی وقایع اخیر و نظرسنجی اخیر جهاد دانشگاهی با حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد، گفت: درباره ریشه‌های نارضایتی‌های اخیر در کشور و نتیجه نهایی این است که این روندها هدف اصلی بحث اقتصادی نیست، بلکه ریشه‌های دیگری نیز دارد.

وی افزود: اگر تحلیل داشته باشیم می بینیم که تظاهرات سال ۷۸ و ۸۸ سیاسی و تظاهرات سال های ۹۶ و ۹۸ اقتصادی بود اما امسال با دو دوره قبل تفاوت زیادی داشت البته در سال های ۹۶ و ۹۸. . شهر در مقایسه با شهرهایی که شرایط اقتصادی ضعیف تری داشتند، اعتراض بسیار کمتری را شاهد بودیم.

رئیس کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس کشور تصریح کرد: در اتفاقات اخیر کشور اولویت مشکلات اقتصادی بود اما شعار «زن، زندگی، آزادی» بود که ربطی به اقتصاد و جوانان نداشت. و جوانان بودند افرادی درگیر بودند که به زن و زندگی اهمیت نمی دادند که نشان می داد با این شعارها و جریانات برخورد می شود نه اینکه مشکلی نیست اما اعتراض شد اما پاسخی نداد. اعتراضات در سال های اخیر به این مسائل منجر شده است.

نماینده مردم یزد، اشقاذر و نادوشان در مجلس گفت: دشمن به دنبال نمایندگی های بی کفایتی نظام جمهوری اسلامی ایران است، اگر در خارج از کشور اتفاقی بیفتد نماینده نیست و شاید هم هیچ. هیچکس در کشورهای دیگر نمی تواند این مسائل را بفهمد، اما در جمهوری اسلامی کوچکترین حادثه به بزرگ ترین و بدترین شکل و به دروغ بازنشر می شود.

جوکر تصریح کرد: اگر قرار است اصلاحاتی در کشور انجام شود باید بر اساس افکار خودمان باشد نه اینکه غربی ها بخواهند در این موضوع دخالت کنند.

رئیس کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس کشور با تاکید بر اینکه تغییرات و تحولات هر کشور باید داخلی باشد، گفت: اگر این تغییرات منشأ بیرونی داشته باشد خطرناک و آثار منفی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت خصوصی سازی حرکت کنیم، گفت: متاسفانه در کشور ما به گونه ای راه اندازی شده است که مردم هر وقت پول دارند آن را به دلار تبدیل می کنند تا ضرر نکنند، تولید و سرمایه گذاری کنند. “روند. اما در کشورهایی مانند ژاپن که به آن ملت سهامداران می گویند، مردم تمایل به سرمایه گذاری و تولید بیشتر دارند.

نماینده مردم یزد تاکید کرد: اگر چیزی از مردم بخواهیم ما به عنوان مدیران کشور باید ابتدا آن را احساس کنیم، رهبری کنیم نه اینکه از خود مردم بخواهیم.

جوکر با بیان اینکه مسئولان باید برای مردم الگو باشند، گفت: اگر مسئولی در راه رضای خدا برای مردم کاری انجام دهد راه درست را طی کرده است.

رئیس کمیسیون کشور و شوراهای مجلس، نظام پرداخت مالی کشور را نامناسب خواند و گفت: برای حل این مشکل نیازمند برنامه ریزی درست و حساب شده در کشور هستیم و نیازمند تغییر و اصلاح هستیم، افرادی که. احساس تبعیض نمی کنم.» در برابر”

انتهای پیام/

تو ناراحت هستی