دمنوش گیاهی برای کاهش نفخ


اگر گاهی از نفخ و ناراحتی در ناحیه شکم رنج می برید، باید بدانید که تنها نیستید. در اینجا چند دمنوش گیاهی برای کاهش نفخ آورده شده است.

دمنوش گیاهی برای کاهش نفخ

به طور سنتی، مردم از داروهای طبیعی مانند دمنوش ها یا دمنوش های گیاهی برای تسکین نفخ استفاده می کردند. مطالعات اولیه نشان می دهد که چندین چای گیاهی به تسکین این وضعیت ناخوشایند کمک می کند. مجله اینترنتی دلتا در این مقاله دمنوش گیاهی برای کاهش نفخ ارائه شده است

نعنا تند

در طب سنتی، نعناع فلفلی به عنوان کمک کننده به رفع مشکلات گوارشی شناخته شده است. این گیاه طعمی خنک و با طراوت دارد. علاوه بر این، کپسول های روغن نعناع نیز درد معده، نفخ و سایر علائم گوارشی را کاهش می دهد. چای نعناع نیز بسیار مفید است.

فرنجمشک

گیاه نعناع با عطر و طعم لیمو همراه است و از خانواده نعناع محسوب می شود. فرنجمشک بر اساس مصرف سنتی، مشکلات خفیف گوارشی از جمله نفخ و گاز معده را برطرف می کند.

خرگوش

رازیانه به عنوان گیاهی برگ دار و سبز طعم تلخی به چای می دهد اما برای کاهش تلخی آن می توانید از آبلیمو و عسل استفاده کنید.

چای نفخ شکم

زنجبیل

چای زنجبیل از ریشه های ضخیم گیاه زنجبیل تهیه می شود و از زمان های قدیم برای بیماری های معده استفاده می شده است. مطالعات نشان می دهد که مصرف یک تا یک و نیم گرم کپسول زنجبیل در دوزهای منقسم حالت تهوع را تسکین می دهد. علاوه بر این، مکمل های زنجبیل تخلیه معده را تسریع می کنند، ناراحتی های گوارشی را تسکین می دهند و احتقان روده، نفخ و گاز را کاهش می دهند.

چای رازیانه

از دانه های رازیانه برای تهیه چای با طعمی شبیه شیرین بیان استفاده می شود. رازیانه به طور سنتی برای درمان اختلالات گوارشی از جمله درد معده، نفخ، گاز و یبوست استفاده می شود.

متشکرم

گل سپسی یا جنتیانا از خانواده گل های سپسی دارای گل های زرد رنگ و ریشه های ضخیم است. چای گل رز ابتدا طعمی شیرین دارد اما بعداً طعم تلخی دارد. برخی از افراد دوست دارند آن را با چای بابونه و عسل ترکیب کنند.

به طور سنتی، سلندین در محصولات دارویی و چای های گیاهی برای کمک به نفخ، گاز و سایر مشکلات گوارشی استفاده می شود. علاوه بر این، عصاره سلندین در مشکلات گوارشی استفاده می شود.

بابونه

از چای گیاهی بابونه برای کاهش نفخ استفاده می شود. بابونه از خانواده گل های مروارید است و دارای گل های کوچک سفید رنگی مانند گل های مینیاتوری است. از بابونه برای درمان سوء هاضمه، گاز معده، اسهال، تهوع، استفراغ و زخم ها استفاده می شود.

چای گیاهی

مطالعات پیشنهادی: شما را به خواندن ۷ علامتی که نشان دهنده یک بیماری پنهان است دعوت می کنیم.