دندانپزشکان از عدم وجود جزئیات در برنامه بهبود دسترسی به مراقبت “شگفت زده” می شوندهیئت نمایندگی دندانپزشکان گفت از عدم ارائه جزئیات توسط استفان دانلی ، وزیر بهداشت درباره اقدامات وعده داده شده برای بهبود دسترسی به خدمات دندانپزشکی در بودجه 2022 “بسیار شگفت زده و ناامید” شد.

مایکل مک گرات ، وزیر مخارج عمومی در سخنرانی بودجه خود در روز سه شنبه گفت که دولت “سرمایه گذاری قابل توجهی را برای بهبود دسترسی به دندان در طیف وسیعی از اقدامات بهداشت دهان و دندان” انجام خواهد داد.

روز پنجشنبه ، آقای دونلی توضیح داد که چگونه بخش خود تخصیص بودجه 21 میلیارد یورویی را نقض می کند ، که “بزرگترین سرمایه گذاری که تا کنون در خدمات بهداشت و مراقبت اجتماعی انجام شده است” توصیف می شود.

وی گفت که 45 میلیون یورو سال آینده برای پیشبرد هدف Sláintecare “برای اطمینان از دسترسی و دسترسی به آسیب پذیرترین افراد در جامعه ما” ارائه خواهد شد. وی افزود ، این شامل “طیف وسیعی از اقدامات بهداشت دهان و دندان” است.

مدیر عامل انجمن دندانپزشکی ایرلند ، فینتان هوریحان ، گفت که گروه “از اینکه هیچ اطلاعات بیشتری توسط آقای دانلی ارائه نشده است” بسیار شگفت زده و ناامید شده اند.

وی گفت: “اگرچه بودجه 45 میلیون یورویی برای افزایش دسترسی و مقرون به صرفه بودن خدمات درمانی و دندانپزشکی از جمله گسترش خدمات رایگان دندانپزشکی اعلام شده است ، اما هنوز نباید ببینیم این بخش چگونه برنامه ریزی می کند تا این کار را انجام دهد.”

وی گفت: “در حال حاضر فقط 750 دندانپزشک با کارت پزشکی بیماران را تحت درمان قرار می دهند ، که کمتر از نصف تعداد قراردادهای طرح خدمات درمانی دندانپزشکی است که تا دو سال پیش توسط دندانپزشکان برگزار می شد.

“به عبارت دیگر ، به این معنا که یک دندانپزشک به ازای هر 2000 بیمار دارای کارت پزشکی. این بدان معناست که در حال حاضر مناطقی از کشور وجود دارد که تنها یک دندانپزشک یک منطقه یا منطقه را پوشش می دهد. “

آقای هوریهان گفت دندانپزشکان “همچنان نگرانی های جدی” در مورد دسترسی به مراقبت های دندانپزشکی برای کودکان به دلیل “وخامت قابل توجه” در سطح خدمات ارائه شده از طریق خدمات عمومی دندانپزشکی دارند.

وی گفت: “در حال حاضر حدود 100000 کودک در لیست انتظار برای قرار ملاقات عمومی دندانپزشکی و یک لیست انتظار شش ساله برای درمان ارتودنسی وجود دارد.”

“بدون برنامه اصلاحی یا نقشه راه ، مشاهده نحوه ماندگاری کارت کارت پزشکی به طور فزاینده ای دشوار می شود ، به این معنی که بیشتر و بیشتر آسیب پذیرترین بیماران ما دسترسی مهمی به مراقبت های دندان از دست خواهند داد.”

“یک طرح کاملاً جدید مورد نیاز است ، و اگرچه بسیار ناامید کننده هستیم ، اما ما همچنان از دولت می خواهیم که با انجمن دندانپزشکان ایرلند در یک پیشنهاد جایگزین برای یک راه حل پایدارتر که دسترسی به مراقبت از نیازمندان را تضمین می کند مشارکت کند.”

دیدگاهتان را بنویسید