دولت این کشور را به “تمسخر” طرح ایجاد انگیزه برای کشاورزی سبز متهم کرده استدولت متهم است که پس از تقریباً 50 میلیون یورو برای تأمین مالی رفاه در سال آینده ، برنامه دریافت مالیات کربن برای ایجاد انگیزه برای کشاورزی سبز استفاده می شود.

اسناد بودجه نشان می دهد که چگونه 49 میلیون یورو که انتظار می رفت برای کمک به کربن زدایی در بخش کشاورزی استفاده شود ، در عوض برای کمک به تأمین هزینه های رفاهی که برای افرادی که در معرض فقر ناشی از سوخت هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

افزایش 7.50 یورویی مالیات کربن به ازای هر تن CO2 ، همراه با افزایش هزینه های انرژی ، باعث شده است که دولت هزینه بودجه سوخت را با 5 یورو به 33 یورو در هفته در بودجه 2022 افزایش دهد.

وزیر کشاورزی چارلی مک کونالوگ وعده داده است که 1.5 میلیارد یورو کامل مشوق های کربن زدائی برای کشاورزان در بودجه های آینده تحویل داده می شود.

اسناد بودجه خاطرنشان می کند که 1.5 میلیارد یورو هنوز در طول 2021-2030 در دسترس خواهد بود و یک برنامه آینده بخشی از مجموعه برنامه های تحت سیاست مشترک کشاورزی جدید (CAP) است که در سال 2023 راه اندازی می شود.

با این حال ، به تعویق انداختن استفاده از 49 میلیون یورو در بودجه کشاورزی باعث انتقاد مخالفان و جامعه کشاورزان شده است.

TD مستقل Sligo-Leitrim ماریان هارکین از بسته کلی بودجه برای کشاورزی انتقاد می کند. او گفت که هدف از مالیات کربن ایجاد انگیزه برای تغییر رفتار به عنوان بخشی از مبارزه با تغییرات آب و هوایی و استفاده از بخشی از دریافت ها برای کمک به کربن زدایی در کشاورزی است.

خانم هارکین به ایرلندی تایمز می گوید: “عدم انجام این کار در ابتدا تعیین می کند که مالیات کربن چیست.” وی در مورد اینکه آیا وزارت کشاورزی آمادگی دارد سال آینده مشوق هایی را برای کشاورزی سبزتر معرفی کند یا خیر ، اظهار نگرانی کرد که این پول تنها با شروع CAP جدید در سال 2023 شروع به گردش خواهد کرد.

در همین حال انتظار می رود کشاورزان چگونه میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند؟ ” او پرسید.

تیم کالینان ، رئیس انجمن کشاورزان ایرلند (IFA) مدعی شد که دولت تعهد کرده است که 1.5 میلیارد یورو از مالیات کربن را به بخش بودجه اختصاص دهد. وی گفت: “این باعث افزایش اعتماد کشاورزان به برنامه تعهد دولت در زمینه تخصیص مالیات کربن می شود ، که هزینه زیادی نیز برای کشاورزان به دنبال دارد”.

سخنگوی آقای مک کانالوگ به نکات خانم هارکین و آقای کالینان پاسخ داد و گفت: “نیازهای وزارت کشاورزی در سال 2022 بدون استفاده از مالیات کربن برطرف شده است. این فقط یک برنامه زمان بندی است.

وزیر به زودی تخصیص های مشخصی را برای برنامه استراتژیک CAP برای دوره 2023 تا 2028 اعلام می کند و بودجه این برنامه با درآمدهای قابل توجه مالیات کربن تکمیل می شود. “

دیدگاهتان را بنویسید