دکتر متخصص تغذیه استرس و چاقی انوشه


استرس و موانع سریع رژیم غذایی برای کاهش وزن
افرادی که عجله و شلوغی دارند در انجام چند کار با هم و با مهارت در محل کار متخصص هستند. آنها در طول زندگی عجله دارند و مشغول هستند. این افراد ظاهراً دیر کرده اند و می خواهند زودتر بروند وقتی برنامه کاهش وزن ندارند یا حتی به آن فکر نمی کنند. آنها به سختی می توانند استراحت کنند. آنها می دانند که باید کندتر حرکت کنند و زندگی خود را متعادل کنند. اما آنها مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند.
با وجود دستگاه های پیشرفته امروزی مانند رایانه ، تلفن همراه و رسانه های جمعی که به ما در صرفه جویی بیشتر زمان کمک می کند. اما بیشتر ما احساس حمله و زندانی شدن می کنیم. بسیاری از افراد بیشتر کار می کنند و کمتر می خوابند و این شتاب در زندگی منجر به استرس بیشتری در ارتباط با رژیم های ناسالم و رژیم های کم تحرک شده است.
به این حالت که در آن منابع انرژی بدن از برنامه ریزی گیج کننده خالی شده و احساس خستگی می کنید ، “زمان خستگی” نامیده می شود. در این حالت ، فرد سعی می کند انرژی کمکی را از غذا دریافت کند. عادات خواب نامناسب و نامنظم با افزایش وزن و چاقی ارتباط دارد. چرت های کوتاه با افزایش وزن ، چاقی ، افزایش اشتها و افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی مرتبط است.
بیایید نگاه تازه ای به زندگی خود داشته باشیم
برای تغییر رفتار ، ابتدا باید از رفتارها و موقعیت های استرس زا آگاهی پیدا کنیم که تعادل زندگی را بر هم می زند. یکی از راه های تشخیص تعادل زندگی شما این است که هویت و شیوه زندگی خود را لیست کرده و تجزیه و تحلیل کنید. برای تعیین چگونگی ارزیابی این امر ، می توان آن را به چهار بعد زندگی تقسیم کرد: 1- اقوام ، دوستان و روابط شخصی 2- کار 3- امور معنوی و جنبه های معنوی و معنوی زندگی 4- مسائل مراقبت از خود. به
سپس ممکن است پرسیده شود که چقدر زمان صرف هریک از این جنبه ها شده است. آیا او بیش از حد به چیزی توجه کرده است؟ کدام یک از این ابعاد بیشتر استرس زا است؟ کدام یک به کنترل استرس خود کمک می کند ، به او نشاط و لذت می بخشد؟ او دوست دارد برای کدام بعد بیشتر ارزش قائل شود و کمتر به آن توجه کند؟ توجه به این موارد می تواند به تغییر رفتارها و بهبود سبک زندگی ناسالم و عادات غذایی و همچنین برنامه های کاهش وزن کمک کند.
مراقب وقت خود باشید
تفکر بیشتر به یک زندگی هدفمند و متعادل کمک می کند. آگاهی ذهنی و دقت و آگاهی از آنچه اتفاق می افتد منجر به بهبود خلق و خو و کاهش استرس می شود. مدیتیشن ذهنی می تواند یک رفتار شناختی قوی برای تغییر واکنش افراد نسبت به رویدادهای زندگی باشد.
نتایج مطالعه افراد در معرض خطر یک یا چند بیماری قلبی نشان داد که تکنیک هایی مانند مدیتیشن ذهن آگاهی ، تمرینات آرامش بخش و مدیریت استرس به برنامه کاهش وزن ، آموزش سلامت ، افزایش فعالیت بدنی و در نتیجه کاهش خطر بیماری های قلبی کمک می کند. آنها بسیار
سعی کنید بیشتر تمرکز کنید و توجه بیشتری داشته باشید
آگاهی و ذهن آگاهی به شما کمک می کند تا بهتر با دیگران ارتباط برقرار کرده و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. سعی کنید هنگام تمرکز بر یک چیز نفس عمیق بکشید و آن را به عنوان یک مهارت آرامش بخشی یاد بگیرید.
به میزان فکر و زندگی در گذشته توجه کنید. آیا این آینده نگری در درک شما از زمان حال ، مانند رژیم های ناموفق در گذشته یا قسمت های پرخوری که قبلاً داشته اید یا چقدر به آینده فکر می کنید ، اختلال ایجاد کرده است؟ الان تمرکز کردی؟
به عنوان مثال ، به جای این که بگوییم چرا من همیشه نمی توانم وزن خود را کاهش دهم (به دلیل نتایج ناموفق قبلی در گذشته) یا اگر وزن خود را کاهش دهم ، وزن من باز می گردد و من چاق می شوم (زندگی در آینده و ترس خیالی) ، ممکن است بگوییم. چه چیزهای کوچکی می توانم برای کمک به کاهش وزن انجام دهم؟ (در حال حاضر).
تماس با پشتیبانی
افراد عجول و شلوغ عادت دارند بیشتر کارها را خودشان انجام دهند و از دیگران کمک نمی گیرند ، برای مثال ، نمی توانند زمان خود را هماهنگ کنند تا بتوانند عصرگاهی با یک همکار یا دوست خود پیاده روی کنند.
یک مطالعه نشان داد که مردان بیشتر از کسانی که با یا بدون حمایت اجتماعی در محل کار و تحت فشار هستند در معرض خطر فشار خون بالا هستند.
کاهش حمایت اجتماعی از تغذیه سالم و ورزش یک مانع شناخته شده برای برنامه های کاهش وزن و نگهداری است.
با افرادی صحبت کنید که مثبت فکر می کنند و مطمئن هستند که آنها به شما در داشتن رفتارهای سالم کمک می کنند (افراد منفی باعث کاهش وزن نمی شوند).
با افرادی که دوستشان دارید وقت بگذرانید و از کسانی که انرژی شما را تخلیه می کنند دوری کنید.
آرام باشید و خودتان را شارژ کنید
خواب و استراحت کافی به افراد مشغول کمک می کند تا باتری خود را شارژ کنند. این به شما کمک می کند تا انتخاب های غذایی بهتری داشته باشید و در طول روز بیشتر ورزش کنید (به عنوان مثال پیاده روی به جای تاکسی). انجام فعالیتهای ذهنی و جسمی مانند مناسک مذهبی ، یوگا ، تای چی ، تمرینات آرامش بخش پیشرفته ، مدیتیشن و حتی ماساژ می تواند به فرد کمک کند تا از شلوغی و شلوغی زندگی روزمره به آرامش برسد.
برای افراد شلوغ ، ورزش منظم بهترین راه برای شارژ مجدد باتری و بهبود روحیه است.
خواب کافی در شب بسیار مهم است. نیازهای خواب در افراد مختلف متفاوت است. کیفیت خواب بسیار مهمتر از مدت زمان خواب است.
در ساعات قبل از خواب از نوشیدن و خوردن چیزهایی که خواب شما را مختل می کند مانند مواد کافئین دار مانند قهوه ، چای ، شکلات خودداری کنید. افرادی که به کافئین حساسیت دارند باید زودتر از این ساعات از خوردن و نوشیدن غذاهای کافئین دار خودداری کنند. 3 ساعت قبل از خواب ورزش را متوقف کنید. قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید. برای شروع از روز بعد ، محیطی آرام ، تاریک و راحت داشته باشید و انرژی لازم برای ادامه برنامه کاهش وزن و ورزش را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید