رئیس بخش تحقیقات نیویورک به عنوان معاون دادستان آمریکایی گیگ انتخاب شد


رئیس اداره تحقیقات شهرستان در سمت معاون دادستان ایالات متحده استعفا می دهد ، تنها چند روز پس از انتشار گزارش وی از سوء استفاده از منابع عمومی شهردار بیل دو بلاسیو در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و همچنین برای زندگی شخصی از خانواده اش

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، معاون وکیل در دفتر دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک ، دامیان ویلیامز است. او در 10 نوامبر از سمت خود کناره گیری می کند و دانیل کورت ، معاون کمیسر ، به عنوان سرپرست کمیسیون خدمت می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان داد مودیان شهری حدود 320،000 دلار از هزینه های امنیتی شهردار در طول مبارزات انتخاباتی را پرداخت کرده اند. دوره کوتاه ریاست جمهوری وی در سال 2019 ، علیرغم قوانین واضح که مانع استفاده از منابع شده است. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

تحقیقات همچنین تعدادی از نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در این گزارش آمده است که ماموران تعیین تکلیف به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً به کار خود در بروکلین برده اند.

د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند عملکرد فرمانداری وی را مختل کند. تعیین اینکه آیا بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند یا خیر ، به هیئت تضاد منافع شهر بستگی دارد.

به گفته سخنگوی مطبوعاتی د بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو ادعا کرد که او و خانواده اش با الزامات امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از راهنمایی NYPD پیروی کردند.

«وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم. دی بلاسیو در بیانیه مطبوعاتی روز چهارشنبه گفت: “من نمی دانستم پروتکل های امنیتی چیست.” “من نمی دانستم این رویکرد از نظر تاریخی چگونه است. من فقط می دانستم و فرض می کنم که این امر به دنبال اتفاقاتی که برای دیگر شهرداران رخ داده است خواهد بود.”

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با از بین بردن تلفن خود مانع و تلاش کرده است این تحقیقات را مختل کند” و از تحویل پرونده ها خودداری کرده است. گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شد.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پیترز توسط د بلاسیو به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که مجبور است گزارش های انتقادی از دولت دو بلاسیو ارسال نکند و به شورای شهر گفت که شهردار در تماس تلفنی “با من تماس گرفت و مرا متهم کرد که سعی دارد دولتش را پایین بیاورد.” و سپس به من اطلاع داد که او می خواست تلفن را قطع کند قبل از این که من چیزی بگویم که نداشتم. ‘”

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در زمان آشفتگی و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نامزدی دو بلاسیو را پذیرفته است “به شرطی که اجازه استفاده از اختیارات قانونی -DOI را داشته باشم که تنها با راهنمایی او انجام می شود. قضاوت حرفه ای مستقل و منافع عمومی من. ”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی پیش از این به مدت 12 سال برای DOJ به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده کار می کرد و گاهی بعنوان رئیس تجدیدنظر و رئیس واحد جرایم خشونت آمیز و سازمان یافته خدمت می کرد.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت یک وکیل افسانه ای ایالات متحده بود. او در طول مدت حضور خود در این دفتر ، برخی از مهمترین تحقیقات و تعقیب های این دفتر را انجام داده است و راهنمایی های بی شماری (دستیار وکلای ایالات متحده) را بر عهده داشته است. ” “سابقه تاریخی او در خدمات عمومی هیچ شکی باقی نمی گذارد که او معاون دادستان برجسته ایالات متحده خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دستیار وکیل سابق ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید