رئیس شورای امنیت: اسرائیل مسئول بازسازی غزه استرئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که مسئولیت بازسازی غزه بر عهده رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس شورای امنیت در جمع خبرنگاران گفت: حفظ ثبات اوضاع در غزه و پرهیز از هرگونه درگیری و تنش بسیار مهم است. البته اسرائیل به عنوان یک قدرت اشغالگر مسئول رسیدگی به این وضعیت است.

روز یکشنبه با میانجیگری مصر آتش بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه برقرار شد.

در سه روز گذشته ارتش اسرائیل به نوار غزه حمله کرده است.

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، گردان سرایا القدس، نیز حملات راکتی را به پایگاه های اسرائیلی نزدیک انجام داد. عملیات اسرائیل منجر به شهادت ۴۳ فلسطینی شد.

رئیس شورای امنیت گفت: آنچه در درازمدت ما را نگران می کند این است که باید وضعیت را گسترده تر بررسی کنیم و راه حلی عادلانه و پایدار بر اساس راه حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل پیدا کنیم. .» «اگر نه، چنین راه حلی وجود دارد، وضعیت مانند قبل خواهد بود.

از آوریل ۲۰۱۴، مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با توقف شهرک سازی و آزادی اسرا و راه حل دو دولتی متوقف شده است.

رئیس شورای امنیت گفت: امیدوارم توجه جامعه جهانی به وضعیت انسانی محدود نشود بلکه برای اجرای راه حل دو کشوری چاره اندیشی شود. زیرا در غیر این صورت چیزی نمی توانستیم به آن تکیه کنیم.

وضعیت بیش از دو میلیون فلسطینی در غزه وخیم است. اسرائیل از زمان پیروزی حماس در انتخابات پارلمانی فلسطین در سال ۲۰۰۶ این منطقه را محاصره کرده است.

انتهای پیام/

زخم