راه های تسکین سردرد تسکین سردرد درمانهای خانگی


سردرد مشکل نادری نیست و همه ما هر از گاهی دچار آن می شویم و باید به نحوی از شر آن خلاص شویم. به خصوص اگر سردردی باشد که توانایی کار را از ما سلب کند و در امورمان دخالت کند.

چگونه از شر سردرد خلاص شویم

تصور کنید روزتان طبق معمول می گذرد و کاری برای انجام دادن دارید. اما ناگهان سردرد شروع می شود که شما را متوقف می کند. در این مقاله نگران مجله دلتا نباشید چگونه از شر سردرد خلاص شویم با درمان های خانگی ساده سروکار دارد.

آب بنوشید

کم آبی بدن یکی از شایع ترین علل سردرد است. کم آبی می تواند توانایی شما برای تمرکز را مختل کند و اعصاب شما را مختل کند و اثرات سردرد را تشدید کند. علم ثابت کرده است که نوشیدن آب سردرد را در نیم ساعت تسکین می دهد.

چای زنجبیل بنوشید

طبق نتایج این مطالعه، زنجبیل تقریباً مانند یک درمان میگرن عمل می کند. می توانید از مکمل زنجبیل استفاده کنید یا چای زنجبیل بنوشید. اگر استرس دارید، چای زنجبیل داغ می تواند شما را آرام کند و احساس بهتری داشته باشید.

چای زنجبیل بنوشید

کافئین بنوشید، اما در حد اعتدال

کافئین بیش از حد می تواند سردرد شما را بدتر کند. اما به مقدار محدود و در صورت مصرف بلافاصله پس از شروع سردرد می تواند از تشدید آن جلوگیری کرده و درد را تسکین دهد. در مصرف کافئین زیاده روی نکنید و حتما بعدا آب بنوشید تا دچار کم آبی نشوید.

از کمپرس سرد استفاده کنید

کمپرس سرد مخصوصاً برای سردردهای میگرنی موثر است و می تواند هرگونه التهاب را کاهش دهد. می توانید از کمپرس ژل، تکه های یخ پیچیده شده در حوله یا یک کیسه سبزیجات یخ زده در فریزر استفاده کنید. کمپرس را به مدت پانزده دقیقه روی سر خود نگه دارید و سپس به مدت پانزده دقیقه استراحت دهید.

رایحه درمانی انجام دهید

عطرهای تسکین دهنده مانند اسطوخودوس می توانند سردرد را در عرض ۱۵ دقیقه تسکین دهند. همه روغن های گیاهی را دوست ندارند. اما می توانید آنها را رقیق کرده و بو کنید، مثلا یاس، نعناع و …. می توانید این عصاره ها را رقیق کرده و روی پوست خود بمالید یا استنشاق کنید.

چگونه از شر سردرد خلاص شویم

مطالعات پیشنهادی: فواید شگفت انگیز خاکشیر برای سلامتی! آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید