راه های رهایی از افسردگی راه های رهایی از افسردگی


راه های رهایی از افسردگی چیست؟ این سوالی است که ممکن است بسیاری از افراد با آن مواجه شوند.

راه های رهایی از افسردگی

افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است و افراد زیادی با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند. بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی به دلیل مشکلات مالی یا ناآشنایی با خدمات روانپزشکی هرگز به دنبال درمان حرفه ای نیستند. در این مقاله از مجله دلتا به راه های رهایی از افسردگی ما پرداخت می کنیم

به علائم رایج در افسردگی توجه کنید

افسردگی معمولاً دو علامت اصلی دارد که حداقل یکی از آنها همیشه در بیماران افسرده دیده می شود. این دو علامت عبارتند از: احساس غم و اندوه و لذت نبردن از چیزهایی که باعث خوشحالی فرد می شد. از علائم دیگر هنگام بروز افسردگی می توان به احساس ناامیدی، تغییر در اشتها و خواب، بی انگیزگی، عدم تمرکز، احساس گناه، افکار مرگ و خودکشی اشاره کرد.

راه های رهایی از افسردگی

چگونه با احساسات منفی ناشی از افسردگی مبارزه کنیم و از شر این بیماری خلاص شویم. اگر شما نیز با این چالش روبرو هستید، با ما همراه باشید. برای داشتن روحیه بهتر به مقاله تقویت اعتماد به نفس با ۳ راهکار تضمینی مراجعه کنید.

تغییر سبک زندگی راه هایی برای رهایی از افسردگی است

بسیاری از مردم یک سبک زندگی یکنواخت و خسته کننده دارند. ممکن است افسردگی در آنها نهفته باشد و آن را ندانند. در زندگی معمولی، افسردگی چیز عجیبی نیست، زیرا ذهن انسان نیاز به تجربه فراز و نشیب ها و احساس پویایی دارد. در نتیجه وقتی درگیر تکرار و یکنواختی می شوید، زمینه افسردگی را فراهم می کنید. برای رهایی از افسردگی از گام های کوچک شروع کنید.

راه های رهایی از افسردگی

در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید

افسردگی در نهایت منجر به انزوای اجتماعی و کناره گیری می شود. بهتر است خود را درگیر فعالیت های اجتماعی کنید. گذراندن زمان بیشتر با دوستان نزدیک می تواند شروع خوبی باشد. توجه داشته باشید که ممکن است در ابتدا پیوستن به جمع برای شما سخت باشد، اما سعی کنید در این زمینه آهسته و پیوسته پیش بروید.

کاهش استرس یکی از راه های رهایی از افسردگی است

وقتی استرس دارید، بدنتان هورمونی به نام کورتیزول ترشح می کند. این هورمون می‌تواند در کوتاه‌مدت مفید باشد و به شما کمک کند تا با این شرایط کنار بیایید، اما اگر هورمون کورتیزول برای مدت طولانی ترشح شود، می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود که یکی از شایع‌ترین آنها افسردگی است.

راه های رهایی از افسردگی

به بهداشت خواب توجه کنید

خواب و خلق و خوی شما ارتباط زیادی با هم دارند. تحقیقات نشان می دهد که ۸۰ درصد از افرادی که با مشکلات مربوط به افسردگی سر و کار دارند، مشکلات خواب را نیز تجربه می کنند. رابطه خواب و افسردگی یک رابطه دو طرفه است. یعنی نه تنها خلق افسرده منجر به مشکلات خواب می شود، بلکه خواب نامناسب با خواب ناکافی یا بیداری های مکرر نیز می تواند منجر به افسردگی شود.

رستگاری برای همیشه

افسردگی یک بیماری روانی است. وقتی ذهن درگیر یک بیماری است، به سختی می تواند خود را درمان کند. در واقع یک ذهن افسرده عینک بدبینانه ای دارد که به او اجازه نمی دهد دنیا را از منظری وسیع تر ببیند و راه حل هایی برای بهبود خود بیابد. به همین دلیل مراجعه به روانشناس در درمان افسردگی بسیار مهم است.

رستگاری برای همیشه

مطالعات پیشنهادی: مواد یک همسر خوب چه ویژگی هایی دارد؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید