رایج ترین توصیه های والدین والدین به فرزندان خود توصیه های اشتباه می کنند


بسیاری از جملاتی که به فرزندانمان می گوییم تأثیرات مخربی بر آینده آنها دارد. در عوض چه بگوییم؟

رایج ترین توصیه های والدین

بر اساس تحقیقات، آنچه اکثر والدین به آن اعتقاد دارند با آنچه واقعاً مؤثر است بسیار متفاوت است. در این مقاله از مجله دلتا قصد داریم فاش کنیم رایج ترین توصیه های والدینکه اغلب اشتباه هستند. ما همچنین به شما خواهیم گفت که به جای آن چه بگویید.

رایج ترین توصیه های والدین

همه والدین دوست دارند فرزندانشان در آینده موفق باشند. بنابراین بر اساس تجربیات خود رفتارهایی را به فرزندان خود آموزش می دهند که فکر می کنند موفقیت آنها را تضمین می کند.

آنچه می گوییم: از رایج ترین توصیه های والدین روی آینده تمرکز کنید و به دنبال پاداش باشید

آنچه باید بگوییم: در لحظه زندگی کنید

واقعاً سخت است که همیشه متمرکز بمانیم. تحقیقات نشان می دهد که ۵۰ درصد از مواقعی که ما بیدار هستیم، مغز ما به تصمیمات فکر می کند و به چیز خاصی توجه نمی کند، یعنی یا مشغول مرور گذشته است یا آنچه قرار است در آینده بیفتد. نئوهیپی ها نگران هستند. و گرمایش جهانی آنها را به شما خواهم گفت. . همه این افکار باعث می شوند که ما احساسات مختلفی را تجربه کنیم. کودکان لحظات شادی را تجربه می کنند و اگر یاد بگیرند که چگونه در لحظه زندگی کنند، سریعتر یاد می گیرند. علاوه بر این، خلاقیت آنها افزایش می یابد و می توانند مشکلات را راحت تر حل کنند.

رایج ترین توصیه های والدین

آنچه می گوییم: استرس اجتناب ناپذیر است; دوباره ادامه دهید

آنچه باید بگوییم: مدیریت استرس را یاد بگیرید

به طور طبیعی، نوجوانان اولیه در مورد نمرات و عملکرد خود در مدرسه استرس دارند. ما اغلب به گونه ای با کودکان رفتار می کنیم که انگار استرس بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت آنهاست.

ممکن است خودتان بگویید استرس در محیط کار و مشاغل مهم و پردرآمد ضروری است. تقریبا حق با شماست، اما روشی که به فرزندانمان نشان می دهیم چگونه با این استرس کنار بیایند، درست نیست. ما باید به آنها آموزش دهیم که چگونه اعصاب خود را کنترل کنند و چگونه از روش هایی مانند مدیتیشن، یوگا و غیره برای رهایی از استرس استفاده کنند. برای تجربه احساسات بهتر به مقاله هرگز اشتباهات گذشته را تکرار نکنید.

رایج ترین توصیه های والدین

آنچه می گوییم: از زمان خود برای مطالعه استفاده کنید

آنچه باید بگوییم: شما می توانید از انجام هیچ کاری لذت ببرید

ذهن کودکان به گونه ای است که می توانند موقعیت های خسته کننده ای مانند انتظار در اتاق انتظار را مسخره کنند. پس سعی کنید بچه ها را تنها بگذارید. با وجود اینکه آنها می خواهند دراز بکشند و به ابرها نگاه کنند، شما به آنها یاد می دهید که آرامش چیست و چگونه از آن لذت ببرند.

آنچه ما می گوییم: رایج ترین توصیه های والدین فقط با توجه به توانایی خود به جلو حرکت کنید

آنچه باید بگوییم: شما می توانید اشتباه کنید و از آنها درس بگیرید

والدین معمولاً فرزندان خود را بر اساس توانایی هایشان شناسایی می کنند. هر چه بیشتر فرزندتان را به سمت یک شخصیت خاص سوق دهید، او شجاعت کمتری برای امتحان چیزهای جدید دارد. می توانید به آنها یاد دهید که چگونه با تلاش یاد بگیرند و چگونه با شکست کنار بیایند.

آنچه می گوییم: از رایج ترین توصیه های والدین، نقاط ضعف خود را بشناسید و هرگز پرتقال نازک نباشید.

آنچه می گوییم: با خودت خوب رفتار کن

بر اساس تحقیقاتی که در مورد خود انتقادی انجام شده است، بزرگترین پیامد این رفتار، خود تخریبی است. این باعث می شود که آنها بیشتر روی آنچه که با آنها اشتباه است متمرکز شوند. این به معنای ترس از شکست و سقوط آسان است. همچنین آنها را مجبور به تصمیم گیری بد می کند.

والدین باید فرزندان خود را راهنمایی کنند تا آنها احساس مراقبت از خود قوی داشته باشند.

مثلاً اگر کودک خجالتی این را بفهمد، متوجه می شود که خلق و خوی او شبیه دیگران نیست و گاهی خجالتی بودن اشکالی ندارد. با این خودآگاهی می تواند بهترین تصمیم ها را برای بیرون آمدن از پوسته خود بگیرد.

نقاط ضعف خود را بشناسید

مطالعات پیشنهادی: عناصر در کجای بدن خود هر احساسی را تجربه می کنیم؟ آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید