رای گیری تکنیک های آشپزی رای گیری نکات پخت غذا حرفه هنر پخت


طبخ غذای عبادی در ماه رمضان و محرم از سنت های همراه با عبادت و عزاداری در این ایام است.

فنون آشپزی نذیر

ماه محرم گذشت و زمان پخت نذری فرا رسید. تهیه غذای رای دهندگان کار ساده ای نیست، زیرا برای پختن غذا به مقدار زیاد و توزیع آن باید نکات خاصی را در نظر داشت. در این مقاله توجه شماست فنون آشپزی نذیر جذب می کنیم با مجله دلتا بودن با

فنون آشپزی نذیر

گیلاس

در یک تابه بزرگ، دانه های قیسی را با ادویه و کمی روغن به مدت ۵ دقیقه تفت دهید و سپس به آب اضافه کنید. در چنین حالتی بوی آن از بین می رود و سرگین گاو در هنگام جوشاندن له نمی شود. به خصوص زمانی که مقدار آن زیاد باشد.

بریم کباب

اگر خودتان مسئول تهیه گوشت کبابی هستید، مراقب باشید که گوشت باقی مانده را نخرید زیرا غذای نذری آنقدرها خوش طعم نخواهد بود. فراموش نکنید که پیاز کبابی برای کباب کردن نباید سرگرم کننده باشد.

نکاتی برای پخت غذای نذری

سوپ سبزیجات

سبزیجات سبز شامل شنبلیله، تره فرنگی و جعفری است. این سبزی ها به خورش طعم می دهند و خواص زیادی دارند. یادتان باشد قورمه سبزی را آنقدر تفت ندهید که تلخ شود و طعم خورش شما را خراب کند.

کورماه گیاه نجری

شلهازارد و اش

اگر می خواهید پوسته زرد شما در بین نذری های دیگران بدرخشد، یک ملاقه بزرگ روغن جامد در آن بریزید و قبل از کشیدن داخل ظرف، ربع آخر آن را هم بزنید.

برای کاهش تورم، نخود و حبوبات را چند روز قبل خیس کنید. اجازه ندهید سوپ زیاد بجوشد تا زمانی که سفت شود. چون هر دو بعد از کشش سفت می شوند.

نمای خاکستر

زرشک پلو با مرغ

کیرمونی که برای نذری تهیه می کنید باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از رنگ و ظاهر زرشک می توانید آن را تشخیص دهید. مرغوب ترین زرشک قرمز است و زرشک تالاری نام دارد. زرشک درجه دو را زیرتلاری می گویند.

اگر مرغ را با مقداری دانه هل و دو سه هویج بپزید، بوی مرغ از بین می رود و نذری شما خوشمزه می شود. از آنجایی که زرشک ترش است باید مقداری شکر اضافه کرد تا ترشی آن متعادل شود، پس به مواد مورد نیاز شکر اضافه کنید.

نکاتی برای پخت غذای نذری

برنج دال

دال پلو را با گوشت چرخ کرده یا کشمش، پیاز داغ و گاهی خرما تزیین می کنند. بعضی ها همه این چیزها را روی دال چاول می گذارند تا خوشمزه شود.

برنج دال

ابگوشت

فراموش نکنید که یک کیلو رازیانه را جداگانه برای آبگوشت تهیه کنید. زیرا کل طعم این غذا به چربی دم بستگی دارد. علاوه بر این، این چربی کمترین ضرر را برای بدن دارد. آبگوشت استفاده نشده را نمی توان در ظرف یکبار مصرف ریخت. پس به فکر ظروف یکبار مصرف آبگوشت نباشید. می توانید گوشت را بکوبید و گوشت و آب کوبیده شده را در ظرف های جداگانه تقسیم کنید. برخی لقمه ای از گوشت ریخته شده برداشتند و به عزاداران دادند.

فنون آشپزی نذیر

ظروف یکبار مصرف

دو نوع ظروف وجود دارد که برای غذا استفاده می شود یکی ظروف یکبار مصرف هایپک (همان ظروف یکبار مصرف پلاستیکی) و دیگری ظروف فومی.

ظروف ۱۰ گرمی نازک ترین ظروف یکبار مصرف هستند. هر چه غذا سنگین تر و داغ تر باشد، باید غلیظ تر باشد. به عنوان مثال ظروف ۱۰ گرمی برای غذاهای خشک مانند برنج مناسب هستند اما قدرت نگهداری خورش یا سوپ را ندارند.

ظروف یکبار مصرف

پروپوزال مطالعه: برای دیدن دستور پخت نذری ۶ دستور پخت نذری ساده که سریع آماده می شوند را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید