رزگلد جهانی; دلار عقب نشینی کرددر حالی که سرمایه گذاران منتظر گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در اواخر این هفته بودند، که می تواند سرنخ های بیشتری در مورد روندهای آتی ارائه دهد، قیمت طلا به دلیل کاهش ارزش دلار و بازدهی خزانه داری ایالات متحده در روز پنجشنبه تضعیف شد.

به گزارش ایسنا، طلا در ساعت ۶:۲۰ به وقت اروپا با ۲.۳ درصد افزایش به ۱۷۶۷ دلار و ۹۰ سنت در هر اونس رسید و طلای آمریکا ۰.۱۳ درصد افزایش یافت و به ۱۷۶۸ دلار و ۹۰ سنت رسید.

دلار در برابر همتایان خود ۰.۱ درصد کاهش یافت زیرا بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله ایالات متحده از بالاترین سطح یک هفته اخیر خود کاهش یافت و طلای دلاری را در برابر سایر ارزها ارزان تر کرد.

داده‌ها نشان می‌دهد که بخش خدمات ایالات متحده در ماه جولای به‌طور غیرمنتظره‌ای رشد کرد و سفارش‌های جدید به شدت افزایش یافت، در حالی که سفارش‌های کارخانه‌های ایالات متحده پس از افزایش ۱.۸ درصدی در ماه می، ۲ درصد در ژوئن افزایش یافت.

اکنون تمرکز بر روی داده‌های شغلی روز جمعه در ایالات متحده است، که می‌تواند شفافیت بیشتری را در مورد سخت‌گیری تهاجمی فدرال رزرو برای مبارزه با تورم ارائه کند.

سیاستگذاران فدرال رزرو روز سه شنبه و چهارشنبه گفتند که بانک مرکزی مصمم است نرخ بهره آمریکا را به سطحی افزایش دهد که به طور قابل توجهی فعالیت اقتصادی را کاهش دهد و تورم را کاهش دهد، که بالاترین میزان از دهه ۱۹۸۰ است.

SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک با پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد دارایی های آن ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۰.۶۵ رسید.

نظرسنجی رویترز نشان داد که تحلیلگران به شدت پیش بینی خود را برای قیمت پلاتین و پالادیوم کاهش دادند زیرا کاهش رشد اقتصاد جهانی تقاضا را کاهش می دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰ دلار در هر اونس، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۸۹۹.۰۶ دلار و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۲۰۱۴.۹۷ دلار رسید.

انتهای پیام/

زخم