رسوایی اسکات موریسون؛ من پارلمان استرالیا را ترک نمی کنم
اسکات موریسون، نخست وزیر سابق استرالیا که همزمان پنج وزارتخانه را در اختیار داشت و اکنون به محل بحث و جدل تبدیل شده است، از عملکرد خود دفاع کرده و تاکید کرده است که از پارلمان استعفا نخواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه گاردین، اسکات موریسون، نخست وزیر سابق استرالیا می گوید که در دوران نخست وزیری خود هرگز از اختیاراتی که در این پنج وزارتخانه داشت استفاده نکرد و مسئولیت اعمال و تصمیمات خود را بر عهده داشت و آنها نیز دفاع می کنند.

موریسون امروز (چهارشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی در سیدنی لحن دفاعی داشت و گفت که علیرغم درخواست‌ها برای حضور در پارلمان فدرال، عضو نیو ساوت ولز برای کوک باقی خواهد ماند.

وی همچنین درباره تصمیم مخفیانه خود برای انتصاب خود در این پست ها گفت: معتقدم که باید از اختیارات و اختیارات اضطراری موثری برخوردار باشم تا در موقعیت های گرانش پیش بینی نشده ای که من آن را به نفع منافع ملی می دانم، اقدام کنم. مبانی سوالاتی که در مورد رفتار من مطرح می شود نتیجه این است که مردم در جای من نیستند.

اظهارات موریسون ساعاتی پس از آن بیان شد که برخی از متحدان ائتلاف او از او برای ماندن در پارلمان استرالیا حمایت کردند.

در همان زمان، آنتونی آلبانیز، نخست وزیر فعلی استرالیا نیز موریسون را به خیانت به پارلمان متهم کرد و گفت: او باید از مردم استرالیا عذرخواهی کند.

اسکات موریسون در دوران نخست وزیری خود پنج وزارتخانه را به صورت مخفیانه مدیریت می کرد. پس از افشای این تخلفات، آنتونی آلبانیز روز سه شنبه او را به “آسیب رساندن به دموکراسی” متهم کرد.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


از تاریخچه فرش کاشان چه می دانید؟ فرش ماشینی، نمایشگاه فرش ماشینی، نمایشگاه فرش ماشینی تهران، …