رفتار ائمه جمعه با عموم مردم باید پدرانه باشد


ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان به پدرانه بودن رفتار ائمه جمعه با عموم مردم اشاره کرد و گفت: نماز جمعه بلندگوی انقلاب است و بلندگو بودن انقلاب به معنای حمایت از مظلوم است.

حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده قوه قضائیه در استان لرستان در خطبه نماز جمعه این هفته خرم آباد که در مسجد الغدیر این شهر برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: شرح آیه ۱۶ سوره مبارکه. مبارکه تگبان هر کاری می توانید انجام دهید و به حداقل ها بسنده نکنید.

وی با بیان اینکه همان گونه که انسان خود را به سلاح های مدرن در برابر دشمن مسلح می کند، باید با تقوای درونی نیز این کار را انجام دهد و با دشمن درون خود مقابله کند، افزود: قداست بالاترین مرتبه قداست است، رسیده و انسان با فضیلت به بالاترین حد می رسد. سطح تقدس بالغ است و از شبهه دوری می کند، چون صلاح برتر از تقوا است، ایمان را در انسان تثبیت می کند و انسان را به درجه ای از یقین می رساند.

شاهرخی با اشاره به اینکه حضور پیامبر گرامی اسلام در طواف خانه خدا بود که مردی را در خانه خدا حلق آویز دید و گفت خدایا گناهم را ببخش، ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) (ص) از او پرسید گناهت چیست که گفت: وقتی حاجتمندی نزد من می آید انگار آتش به سراغم می آید. پیامبر (ص) فرمود: از من دوری کن، زیرا اگر هزار سال بین رکن و مقام ابراهیم نماز بخوانی و چشمه ها از اشک تو جاری شود، اما با حرص بمیری، خداوند تو را به زیر می اندازد. روی صورتت.در آتش

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به تشکیل اجلاس سه روزه ائمه جماعات کشور در روز جمعه گفت: در این جلسه مطالبات مردم لرستان مطرح شد و از جمله فرصت های به وجود آمد. ، اس. سه نامه در مورد وضعیت لرستان به سران سه قوه تقدیم شد. ساخت سد معشوره و راه آهن لرستان ذکر شد.

امام جماعت خرم آباد با تاکید بر اینکه در اجلاس سراسری ائمه جمعه کشور ۹ نماینده مراجع تقلید به بیان مطالبات مردم در سراسر کشور پرداختند، تصریح کرد: نیروی انتظامی مقتدر است که کشور مبتنی بر عدالت و عدالت است. انصاف پرونده‌های راهزنان، اقدامات قدرتمند و آموزنده علیه راهزنان مسلح برای جلوگیری از طولانی شدن مراحل قانونی، القای این اطمینان در افکار عمومی مبنی بر اینکه قوه قضائیه به نفع مستضعفان و متخلفان به مطالبات مردم است، مخالفت می‌کند. در قوه قضائیه.

وی با استناد به سخنان رهبری در دیدار با ائمه جمعه کشور و بیان اینکه مقام معظم رهبری نماز جمعه را به دلیل اینکه هر هفته اقامه می شود استثنایی دانستند، ادامه داد: برخی عبادات فردی و برخی عبادت را دوست دارند. نماز را باید مجلس خواند و اعمال و برکاتشان به جماعت باشد.

شاهرخی با اشاره به اینکه یکی دیگر از محورهای گفتمان رهبری، رفتار مردمی و پدرانه ائمه جمعه بود، افزود: ائمه جمعه در جامعه نقش پدرانه دارند، برخی به غیر از جمعه ها به آن توجه نمی کنند، امامان نقش پدرانه دارند. سیاست مشارکت حداکثری را اجرا کنید و با مردم ارتباط برقرار کنید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با یادآوری اینکه ائمه جمعه باید از فعالیت های اقتصادی دوری کنند، ادامه داد: نماز جمعه سخنگوی انقلاب است و سخنگوی انقلاب بودن به معنای حمایت از مظلوم و اتحاد جهان اسلام است.

امام جمعه خرم آباد با ابراز تأسف در ایام عاشورای حسینی، اظهار داشت: شخصیتی مانند امام حسین (ع) در راه دفاع از دین به شهادت رسید، اگرچه نهضت امام حسین (ع) برپایی حکومت دینی بود. برقراری عدالت باید انجام شود و مبارزه ظلم، پس با احترام به محرم و احترام به این آرمان ها، حسینی را زنده نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت نهادهای مذهبی و مداحان در ایجاد هیئت های عزاداری سرور و سالار شهیدان باید ما را به اهداف امام حسین (ع) نزدیک کند، تصریح کرد: امروز بشریت به برکت امام حسین (ع) است. بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. .

شاهرخی با اشاره به تداوم مذاکرات برجام و اصرار جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافق، خاطرنشان کرد: توافق بدون ضمانت منجر به تحریم می شود و عاقلانه نیست، یعنی کشور توافق کننده بدون ضمانت، تعهدات یک جانبه برای آن ایجاد می کند.

انتهای پیام/

زخم