رنگ هایی که روی احساسات تاثیر منفی می گذارند رنگ هایی با انرژی منفی


برخی از رنگ ها بعد از یک روز طولانی و پر استرس احساس خوبی به ما نمی دهند و حتی باعث می شوند احساس خستگی و افسردگی کنیم.

رنگ هایی که تاثیر منفی بر احساسات دارند

در هنگام انتخاب رنگ باید تاثیر آن را بر احساسات خود نیز در نظر بگیریم. مردم معمولا رنگ ها را بر اساس سلیقه شخصی یا مطابق با رنگ سایر وسایل خانه انتخاب می کنند. در این مقاله از مجله دلتا برای ارائه رنگ هایی که تاثیر منفی بر احساسات دارند شما آشنا می شوید

قهوه ای مایل به قرمز سوخته

این رنگ به عنوان یکی از طیف های قهوه ای یکی از پرکاربردترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون منزل است. اما اگر مقدار قرمز موجود در آن از حد معینی فراتر رود، می تواند استرس شما را افزایش دهد. علاوه بر این، وجود طیف گرم در کنار رنگ مشکی، خانه شما را کوچکتر نشان می دهد.

رنگ هایی که تاثیر منفی بر احساسات دارند

قهوه ای تیره

قهوه ای به خودی خود رنگی آرامش بخش است، اما اگر قصد دارید برخی از دیوارهای خانه خود را به این رنگ رنگ آمیزی کنید، توجه داشته باشید که هر چه طیف قهوه ای تیره تر باشد، آرامش کمتری خواهد داشت و باعث افسردگی می شود. . رنگ قهوه ای تیره دیوارهای خانه را مانند غار تیره و تاریک می کند که سطح انرژی را پایین می آورد و احتمال افسردگی را افزایش می دهد.

قهوه ای تیره

زرد کمرنگ

ثابت شده است که رنگ زرد روشن می تواند افراد را عصبی کند و از این رو استفاده از آن در طراحی دکوراسیون منزل توصیه نمی شود. البته رنگ زرد زیبایی خاص خودش را دارد اما وقتی کمی روشن شود فضای خانه را از بین می برد و روی ساکنان آن تاثیر منفی می گذارد.

رنگ هایی که تاثیر منفی بر احساسات دارند

زرد روشن

این رنگ زرد روشن از آن دسته رنگ هایی است که نباید در خانه زیاد از آن استفاده کرد. این رنگ یک رنگ تند و قوی است که عصب بینایی را تحریک می کند و می تواند باعث سردرد و درگیری ذهنی شود. پس بهتر است تا حد امکان از این طیف رنگی زرد در خانه خود استفاده نکنید. برای زیباسازی منزل خود به مقاله مراجعه کنید، این وسیله به تنهایی خانه شما را مدرن می کند.

خاکستری در آشپزخانه و اتاق غذاخوری

خاکستری روشن یک رنگ آرامش بخش و انتخابی عالی در اتاق خواب و حمام است. اما وقتی صحبت از آشپزخانه و اتاق نشیمن می شود، وضعیت متفاوت است. هر محیطی که برای غذا خوردن استفاده می شود باید فاقد رنگ خاکستری باشد، زیرا این رنگ اشتها را از بین می برد. پس در چنین مکان هایی از رنگ خاکستری استفاده نکنید مگر اینکه بخواهید اشتهای خود را کاهش دهید.

خاکستری در آشپزخانه و اتاق غذاخوری

قرمز روشن

این ایده خوبی نیست که تمام دیوارهای اتاق را قرمز رنگ کنید. زیرا رنگ قرمز باعث افزایش استرس و احساس عصبانیت و اضطراب در افراد می شود. اگر به این رنگ علاقه دارید، می توانید تنها یک دیوار یا قسمتی از قفسه را قرمز روشن بسازید. زیرا در مقادیر محدود این رنگ تاثیری بر استرس و عصبی بودن نخواهد داشت.

قرمز روشن

مطالعات پیشنهادی: مواد خانه خود را یک بار برای همیشه شیک کنید خواندن به

برنامه را دانلود کنید