روستای اصطبل روستای ایستا طالقان روستای استاپ طالقان استان البرز


روستای ایستا یکی از عجیب ترین روستاهای ایران است. مردم این روستا به زنان اجازه ورود به روستای خود را نمی دهند و از استفاده از هرگونه تجهیزات مدرن خودداری می کنند.

روستای ایستا طالقان

روستای ایستا طالقان این روستا که به نام روستای توقف نیز شناخته می شود، یکی از اسرارآمیزترین مکان های جهان به شمار می رود، در استان البرز واقع شده است. سبک زندگی این روستا به دور از مدرنیته و مبتنی بر زندگی کارگری است. در این مقاله از مجله دلتا قصد داریم در مورد دهکده ای که به نام توقف فناوری شناخته می شود صحبت کنیم.

روستای پایدار

ویژگی های خاص روستای ایستا طالقان

ایستا روستایی باصفا است که از دور شبیه یک روستای سرسبز کوچک است. ساکنان ایستا عمدتاً ترک زبان هستند. کوچه های این روستا اسم ماشین ندارند. مردم روستا زندگی و آداب و رسوم قدیمی را حتی امروز حفظ کرده اند.

در روستای ایستا کسی با کسی کاری ندارد. برای جابجایی بین خیابان ها و کوچه های این روستا باید از اسب و قاطر استفاده کنید.

روستا را متوقف کنید

افرادی که زندگی و آداب و رسوم گذشته را مانند نقاشی به عصر ارتباطات می برند. شب ها نه تنها جلوی تلویزیون نمی نشینند، به تا دیر وقت بیدار ماندن هم اعتقادی ندارند. عروسی و ختم ندارند و مراسمی مثل جشن تولد، سالگرد ازدواج و… برایشان معنایی ندارد. تا زمانی که هیچ زنی قصد ورود به روستای آنها را نداشته باشد، مهمان نواز هستند.

زنان نیز در روستا زندگی می کنند، زیرا هیچ کس از دنیای بیرون آنها را ندیده است. اما به ندرت از خانه بیرون می روند. در واقع آنها تنها زمانی از خانه خارج می شوند که مجبور باشند.

طالقان

اهالی روستای ایستا یا روستای تصاف شناسنامه ندارند و در آمار جمعیت ایران به حساب نمی آیند. آنها هیچ خدمات دولتی دریافت نمی کنند. جایی که هیچ امکانات دنیای جدید را در نظر نمی گیرند.

وضعیت تحصیل و سبک زندگی در روستای ایستای طالقان

فرزندانشان پس از رسیدن به سن تکلیف آزادند که نزد آنان بمانند و یا به شهر تبریز برگردند. آنها هیچ گونه فعالیت اجتماعی و سیاسی ندارند و هرگز سعی در تبلیغ عقاید خود نداشته اند.

استان البرز

بچه های این روستا برای خواندن و یادگیری به مدارس طالقان نمی روند و دروس خود را در مدرسه سنتی از جمله خوشنویسی و نواهی فقهی و اصول ایمان می آموزند.

درآمد مردم روستای ایستا

در کنار این دنیای محصور که ایستی برای خود ساخته است، ثروتمند است و منبع درآمدش فروش زمین های پدرش در تبریز است. در روستا زمین زراعی دارند. آنها زمین های خود را با درختان تبریزی محاصره کرده اند و نیازهای خود را از این زمین ها تامین می کنند.

مردم روستای ایستا

برخی از مردم این روستا دامدار هستند. غذاهای کاملا سنتی و محلی از جمله لبنیات از مهم ترین غذاهای آنهاست. گوشت حیوان حلال، گوشت نر نیز گاهی خورده می شود. لباس ساده ای که مردان را تا زانو می پوشاند همان چیزی است که اکثر مردان این روستا می پوشند. اگر به ایرانگردی علاقه دارید، بهشت ​​پنهان در ایران را بخوانید.

عروسی در روستای ایستا

نوع ازدواج در روستای ایستا ازدواج مختلط است. روابط علی و نسبی وجود دارد. پسر نازنیه هرگز با دختری از خارج از روستا ازدواج نمی کند و هیچ دختری نمی تواند بیاید و در خانه زنانه زندگی کند.

با همه این ها نمی توان وارد زندگی مردم این روستا شد، اما دیدن وضعیت این روستا و احساس و احساس دیوارهایی که پشت آن ها دنیای دیگری است می تواند جذاب باشد. البته به شرطی که آرامش این بزرگواران را بر هم نزند.

عروسی در روستای ایستا

مطالعات پیشنهادی: برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد گردشگری، دریاچه ای که یک شبه همه را می کشد! خواندن به

برنامه را دانلود کنید