روستای انار اردبیل روستای اونار اردبیل جاذبه های گردشگری اردبیل


در زبان ترکی «آن» به معنای آرد و «اونار» به معنای آرد است. حالا چرا آرد؟ در روستای انار آسیاب های آبی متعددی وجود داشت و مردم این روستا و روستاهای اطراف از این آسیاب ها برای تهیه آرد گندم استفاده می کردند.

روستای انار اردبیل

اونار یا اونار مکانی برای بازدید در روستای اردبیل است. روستایی در دهستان لهرود از توابع شهرستان مشگین شهر. روستای انار اردبیل اخیرا به یکی از مقاصد گردشگری استان تبدیل شده و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. با مجله دلتا بودن با

تاریخچه روستای انار

روستای انار توسط فیروزه یکم پسر شاه یزدارد دوم ساخته شده و قدمت آن به ۲۰۰۰ سال قبل می رسد. اگر از جاذبه های گردشگری اردبیل دیدن کرده باشید حتما می دانید که اردبیل آثار تاریخی زیادی دارد. روستای اونار نیز تفاوتی با این قاعده ندارد و آثار باستانی زیادی دارد.

روستای انار اردبیل

آب و هوای روستای انار چگونه است؟

روستای انار در مجاورت تپه سبلان قرار دارد که به دلیل همین مجاورت کوه سبلان تاثیر مستقیمی بر آب و هوای روستای اونار دارد. توصیه می کنم قبل از شروع سفر آب و هوا را بررسی کنید و بعدا برنامه ریزی کنید تا دچار مشکل نشوید.

انار

تپه کامبر (تپه قصاب)

چند تپه باستانی معروف در منطقه اونار وجود دارد. مانند تپه آل لاهور، تپه موزلی، تپه دهبان و تپه کشتارگاه. قدمت تپه کامبر به دوران اشکانیان و ساسانیان می رسد.

قلعه بربر

قلعه بربر در اوایل اسلام به عنوان مکانی برای دفاع، حمل و نقل و تامین سلاح و مهمات ساخته شد. بقایای قلعه بربر مربوط به قرن دوم و سوم هجری قمری است. هستند از

قبرستان انار

گورستان روستای انار اردبیل

در روستای اونار گورستان تاریخی و جذابی وجود دارد که سنگ قبرهای آن از نظر اندازه، جنس و کتیبه متفاوت است. بر روی سنگ های این قبرستان نمادهای مختلفی مانند ستاره شش پر، مجسمه ساده جک وجود دارد.

درخت موز ۱۲۰۰ ساله

در وسط روستای انار یک درخت کشتی کهنسال است. دقیقا ۱۲۰۰ سال قدمت دارد و به بابا پلنر معروف است.

گردشگری اردبیل

جنگل پاک روستای اونار

جنگل ها و باغ های روستای اونار را می توان یکی از دیدنی های شهرستان مشگین دانست. این مناطق زیبا صحنه های خاص و چشم نوازی را خلق می کنند که نظر شما را جلب می کند.

غارهای دستکند باستانی بین لر

این غارها و دخمه های مرتفع در دوران مادها و هخامنشیان ساخته شده اند. اما با توجه به ساختار منطقه بینهالر، این غارها ممکن است قبلا محلی برای زندگی یا دفن مردگان باشد.

جاذبه های اردبیل

سرگرمی روستای انار

طبیعت گردی

باغ های روستا و مزارع سرسبز، رودخانه آنارچای و تپه های منطقه مناظر شگفت انگیزی را ایجاد می کند که توصیه می کنم به هیچ وجه از دست ندهید.

قدم زدن در خیابان های روستای انار اردبیل

وجود آثار تاریخی و زیبا در روستای اونار تجربه پیاده روی بی نظیری را به شما می دهد که در کوچه و خیابان و آلودگی شهرها نمی توان آن را تجربه کرد.

بار

عکاسی از طبیعت باستانی

روستای اونار با جاذبه های جذابش شما را سوژه بهترین عکاسی می کند. پس بلند شوید و برای سفر فوق العاده خود برنامه ریزی کنید.

صنایع دستی و سوغات روستای انار

عمده محصولات کشاورزی روستای اونار انگور، هلو، آرد، شلیل، گندم، سیب، لبنیات و عسل است. از جمله صنایع دستی می توان به قالی، گلیم، مزرعه، گلیم و سفال اشاره کرد. اگر به گردشگری در ایران علاقه دارید، طبیعت شگفت انگیز دره کفیر ایلام را بخوانید.

روستای انار اردبیل

پروپوزال مطالعه: برای دیدن بیشتر گردشگری روستایی با اروپایی ها در قلب ایران! آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید