روستای کوشکوی در ترکیه در این روستا سوت بزنید و صحبت کنید


ترکیه یکی از معدود کشورهای جهان است که زبان ویشال در آن وجود دارد. روش های ارتباطی مشابهی در جزایر قناری، یونان، مکزیک و موزامبیک مشاهده شده است.

روستای کوشکوی در ترکیه

کوشکوی یکی از روستاهای زیبای ترکیه است که کمتر کسی از عادات عجیب و جالب ساکنانش اطلاع دارد. مردم روستای کوشکوی عادت دارند با سوت زدن با یکدیگر صحبت کنند. طی صدها سال، روستاییان توانسته اند واژگان ترکی را به فرکانس های مختلف تبدیل کرده و از آن در زمینه های خود و برای مکالمات از راه دور استفاده کنند. با مجله دلتا همراه باشید روستای کوشکوی در ترکیه بهتر دانستن

روستای کوشکوی در ترکیه

کوشکوی روستایی است که در کوه های باشکوه پونتیک در شمال استان گیرسان ترکیه واقع شده است. همانطور که گفتیم مردم این روستا از زبان پرندگان استفاده می کنند. در سال ۲۰۱۷ این رسم قوم کوشکی در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو به ثبت رسید.

امروزه حدود ۱۰۰۰۰ نفر به زبان پرندگان صحبت می کنند، اما با افزایش استفاده از تلفن همراه، تعداد سوت زدن ها در حال کاهش است. در حال حاضر این زبان در خطر انقراض است. یکی از ساکنان اینجا، موزس، معتقد است که این میراث فرهنگی آنهاست. مردم این روستا باید از آن محافظت کنند و به استفاده از آن ادامه دهند.

بیشتر تلاش کن

درباره کوشکی از زبان مردم

زبان پرندگان را از شش سالگی در حین کار در مزارع پدرش آموخت. او سعی کرده به سه دخترش زبان بیاموزد، هرچند هر سه این زبان را می فهمند، اما فقط دختر ۱۴ ساله اش بلد است با سوت صحبت کند و حتی می تواند سرود ملی ترکیه را با سوت بخواند!

موزفیس می گوید: “شما می توانید گوشی خود را گم کنید یا به آن آسیب بزنید، اما تا زمانی که نفس می کشید، می توانید از سی تی اسکن استفاده کنید و آن را هر کجا که می خواهید با خود ببرید.”

زبان سوت زدن در ترکی

این زبان بسیاری از محققان و کارشناسان را به خود جذب می کند زیرا آنها معتقدند که ساختارهای مغزی که زبان را پردازش می کنند آنقدر که ما تصور می کنیم پایدار نیستند. از دیرباز اعتقاد بر این بود که تفسیر زبان بیشتر در نیمکره چپ مغز و صدا، ریتم و آواز در نیمکره راست مغز اتفاق می افتد. اما مطالعات تخصصی نشان می دهد که زبان سوت در هر دو نیمکره پردازش می شود. برای دیدن مطالب جالب از روستاهای دیگر در این روستای ایرانی به مردی که سیگار می کشد زن نمی دهند! خواندن به

جاذبه توریستی

از سال ۱۹۹۷، جشنواره زبان، فرهنگ و هنر سالانه در روستای کوشکوی برگزار می شود که در آن مردم برای تمرین و رقابت در سوت جمع می شوند. در این روستا هتل و اقامتگاهی وجود ندارد، اما مردم محلی در حال بازسازی یک مدرسه قدیمی برای میزبانی از گردشگران هستند.

روستای کوشکوی در ترکیه

پروپوزال مطالعهبرای آشنایی بیشتر با گردشگری، ۳ مقصد سفر عجیب را بخوانید.