روسیه: نشست شورای حقوق بشر علیه ایران بی نتیجه بوده استروسیه: نشست شورای حقوق بشر علیه ایران بی نتیجه بوده است

نماینده روسیه در ژنو از برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره ایران انتقاد کرد و گفت که این نشست با هدف ارائه پیشنهادی «سیاسی» برای بی ثبات کردن اوضاع در ایران است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، گنادی گاتیلوف، نماینده دائم روسیه در ژنو، برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره ایران را سازنده نمی داند.
گاتیلوف گفت که چنین ابتکاراتی هیچ ارتباطی با مسائل حقوق بشر ندارد، زیرا هدف آنها برچسب زدن و فشار بر کشورهای تحت پوشش حقوق بشر است.
این دیپلمات روسی همچنین بر «بی احترامی فاحش» به این واقعیت تأکید کرد که ایران «اطلاعات دقیقی درباره اقدامات با هدف ارتقا و حمایت از حقوق بشر و انجام تعهدات خود در این زمینه ارائه می‌کند».
وی در این خصوص گفت: هر چند در این جلسات ویژه توجه چندانی به این موضوع نمی شود. هدف اصلی آن صدور یک قطعنامه سیاسی دیگر برای بی ثبات کردن اوضاع سیاسی در داخل ایران است.
گاتیلوف همچنین گفت که ایده ایجاد «کمیسیون حقیقت یاب» بدون رضایت مقامات ایرانی «در واقع غیرقانونی است».
آنها خواستار توقف مداخله در امور داخلی ایران و توقف بی ثبات کردن اوضاع در ایران شدند.
به گزارش ایسنا، اظهارات دیپلمات روس پس از آن بیان شد که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شب گذشته نشست ویژه ای را برای بررسی “وضعیت حقوق بشر” در ایران و تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با ۲۵ رای موافق برگزار کرد. لطف. ۶ مخالف و ۱۵ غایب.
آرژانتین، بنین، جمهوری چک، فنلاند، فرانسه، گابن، گامبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، لیبی، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزایر مارشال، مکزیک، مونته نگرو، نپال، هلند، پاراگوئه، لهستان، جمهوری کره، سومالی، اوکراین، انگلیس و آمریکا به قطعنامه ضدایرانی رای مثبت دادند.
بولیوی، برزیل، کامرون، ساحل عاج، هند، اندونزی، قزاقستان، مالاوی، مالزی، موریتانی، نامیبیا، قطر، سنگال، سودان، امارات متحده عربی و ازبکستان از قطعنامه ممتنع و ارمنستان، چین، کوبا، اریتره، پاکستان و ونزوئلا با این قطعنامه مخالفت کرده اند.
انتهای پیام/

تو ناراحت هستی

مطالب پیشنهادی


وزارت خارجه امارات امروز (پنجشنبه) تاکید کرد که دیپلماسی تنها راه پایان دادن به…