روسیه: کنفرانس “حمایت از آینده سوریه” بدون حضور دمشق و مسکو بی فایده است
دولت روسیه از برنامه های اتحادیه اروپا برای برگزاری ششمین کنفرانس «حمایت از آینده سوریه و منطقه» در بروکسل بدون دعوت از دمشق و مسکو انتقاد کرده و گفته است که این کنفرانس بدون روسیه و سوریه بی فایده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه اتحادیه اروپا به طور سنتی بدون همکاری با دولت سوریه و بدون دعوت از نمایندگان خود در کنفرانس تلاش می کند به اهداف دست یابد، افزود: اما این بار بروکسل تصمیم گرفت پا را فراتر بگذارد و از مقامات روسیه دعوت نکند. که قبلا در کنفرانس شرکت کرده اند.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که این تصمیم باعث شد رهبران سازمان ملل از سمت خود به عنوان رئیس مشترک کنفرانس کناره گیری کنند و خود را به حضور کارشناسان محدود کنند.

این وزارتخانه هشدار داد که کنفرانس‌های بروکسل “به‌طور فزاینده‌ای به سمت سیاسی‌سازی بی‌ملاحظه موضوعات صرفاً بشردوستانه پیش می‌روند و سازمان ملل مسئول انجام هر کاری برای جلوگیری از بازگشت آوارگان سوری به کشورشان بدون توجه به شرایط است.” شرایط اقتصادی و معیشتی». شرایط.” “این در کشورهای میزبان انجام می شود.”

دولت روسیه در بیانیه‌ای آمریکا و اروپا را متهم کرد که با ایجاد پیش‌شرط‌های سیاسی، از جمله گسترش مکانیسم انتقال کمک‌ها به خارج از مرزها، مانع اجرای طرح‌های ویژه بازسازی سوریه می‌شوند که نقض حاکمیت سوریه است.

انتهای پیام

soreces

مطلب پیشنهادی


ایسنا/ خراسان رضوی مدیر تیم فوتبال شادکام مشهد گفت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم …