روغن ماهی غلیظ – ۳ نوع مشکل سلامتی که به پیشگیری از آن کمک می کند

روغن ماهی یکی از معدود مکمل هایی است که در واقع می توان گفت در صورت مصرف روزانه فواید سلامتی گسترده و طولانی مدتی دارد. این می تواند چندین سیستم بیولوژیکی را تحت تاثیر قرار دهد، عملکرد آنها را بهبود بخشد و به ما در جلوگیری از بیماری کمک کند. در اینجا به ۳ دسته از چالش های سلامتی اشاره می کنیم که با استفاده منظم از اسیدهای چرب غلیظ امگا ۳ می توان از آنها اجتناب کرد.

سرطان. حوزه علمی مهیج اپی ژنتیک اکنون ثابت کرده است که افکار، احساسات و مصرف غذای ما می تواند بر نحوه بیان ژن های ما تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که این خود ژن ها نیستند که باعث بیماری می شوند، بلکه ژن هایی هستند که از طریق محیط بیان می شوند، زیرا محیط به نوبه خود بر آنها تأثیر می گذارد. مثل یک رابطه داد و ستد است.

به ویژه، نشان داده شده است که روغن ماهی غلیظ بر نحوه رفتار ژن‌های خاص در رابطه با التهاب تأثیر می‌گذارد. اسیدهای چرب امگا ۳ مهارکننده های قوی مواد شیمیایی التهابی هستند. این مواد شیمیایی بیشتر در بیماران سرطانی دیده می شود. محققان ژاپنی دریافته‌اند که مکمل‌های غذایی حاوی ماهی‌های چرب غلیظ می‌توانند به میزان قابل توجهی سطح پروتئین واکنش‌گر C و اسید آراشیدونیک را در خون کاهش دهند و در نتیجه احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

بیماری های خود ایمنی. التهاب نیز به شدت در بیماری های خودایمنی نقش دارد. آسم، آلرژی، لوپوس و آرتریت روماتوئید همگی ارتباط نزدیکی با سطوح مواد شیمیایی التهابی در خون دارند. مطالعات متعدد نشان داده اند که علائم آسم و آلرژی را می توان با مصرف روزانه مکمل های غلیظ امگا ۳ تا حد زیادی کاهش داد.

من تجربه شخصی زیادی در این مورد دارم زیرا قبلاً از آلرژی های شدید و آسم برونش آلرژیک خفیف رنج می بردم و پس از تغییر رژیم غذایی و مصرف مکمل ها از شر آنها خلاص شدم. آی تی

افسردگی. DHA، یکی از اجزای اصلی روغن ماهی غلیظ، در واقع ماده ای است که ساختار مغز را می سازد. بیشتر سلول های مغز ما از چربی ساخته شده اند. DHA، نوعی چربی ماهی، مهم ترین چربی برای مغز و چربی مورد نیاز مغز است.

مطالعات نشان داده اند که افسردگی اغلب می تواند نتیجه مستقیم کمبود DHA در مغز باشد. مصرف روزانه ۲ تا ۳ گرم روغن ماهی غلیظ می تواند با تغذیه مغز آنها قبل از اینکه افسرده شوند از افسردگی برای اکثر افراد جلوگیری کند.

شخصاً مدت زیادی است که از روغن ماهی با کیفیت بالا و خالص استفاده می کنم و در مورد آسم برونش، آلرژی، روماتیسم خفیف و خلق و خوی افسرده موفقیت زیادی کسب کرده ام. همراه با یک مولتی ویتامین طبیعی و طیف وسیع، این محصول در واقع می تواند به ما کمک کند زندگی بهتری داشته باشیم.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع