رویاهای محال که ناپدید شده اند


مرصاد یکی از عملیات‌های بزرگی است که توسط سربازان ارتش و سپاه در جبهه غرب کشور و در استان‌های کرمانشاه و ایلام علیه بعثی‌های عراقی و نیروهای مشترک داخلی آنها (بعثی‌های عراق) دشمن انجام شد. منافق). پیشروی نیروهای متجاوز صدمات هولناک و جبران ناپذیری را بر آنان وارد کرد.

به گزارش ایسنا، عملیات مرصاد که با رمز شکست خیبر «یا علی بن ابی طالب علیه السلام» در این عملیات عظیم آغاز شد، آخرین برگ زرین دفاع دلاورانه ملت ایران است. در هشتم و هشتم. در سالهای جنگ، نیروهای جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متشکل از سربازان غیور، سربازان دلاور و بسیجیان سرشار از عشق و فداکاری موفق شدند هجوم یاغیان کردال مسلح به سازمان نظامی همیشگی ارتش را درهم بشکنند. . رژیم بعث عراق به شدت مورد حمایت قرار گرفت و با جهاد مقدس خود طبق معمول حامیان غربی خود را در میدان شکست در مناقشه بین المللی شکست داد.

در مرداد ۱۳۶۷ در عملیات مشترک به رهبری آمریکای جنایتکار و با حمایت ارتش بعث عراق غرق در استکبار و بی تدبیری با حمایت همه جانبه رسانه های غربی و صهیونیستی و مزدوران داخلی به ساحت مقدس و مقدس هجوم آوردند. . . ایران این منافقین سیاه دل در اقدامی هماهنگ تصور کردند که ایران اسلامی ظرف ۴۸ ساعت تسلیم دستور کار آنها خواهد شد. نیروهای پشیمان نفاق با سربلندی و غرور در حال پیشروی بودند که ناگهان رزمندگان اسلام با قدرتی برابر با خورشید زمین و هوا حملات برق آسای شدید خود را آغاز کردند و خواب مهاجمان منافق را بر هم زدند و چنین شد. کمتر از چهار ساعت مقصدی برای دشمن دون و اربابانش. معلوم شد که هیچ یک از صاحب نظران رسانه های غربی و مزدوران و کارشناسان آمریکایی تصور نمی کردند که مهلک ترین ضربات توسط یاغیان کوردل و ارتش دست نشانده او وارد شود.

اما بار دیگر دلاورمردان ایران اسلامی در تنگه مرصاد نمایش باشکوه دیگری از رشادت و فداکاری را به نمایش گذاشتند و عدالت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دادند. مهم ترین نتیجه این اقدام پیروزمندانه، عجله و آمادگی مردم در صحنه های جنگ باطل یا غیورانه در ابتدای انقلاب اسلامی و در روزهای دفاع مقدس بود و نشان داد که پس از هشت سال جنگ. هرگاه شدت و سختی لازم باشد، فرزندان دلیرتر این ملت شجاعانه در صحنه های خطر ظاهر می شوند و حماسه می آفرینند.

پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران، عراق را در بلاتکلیفی سیاسی و نظامی قرار داده و ضربه سختی به گروه ها و عناصر مخالف وارد کرده است. در این میان، منافقین، تنها گروهی که تمام وجود و عزت خود را به جنگ گرویدند، برای اجرای آن توطئه ای ترتیب دادند که مجبور شدند از بن بست خارج شوند. آنها در تحلیل های خود در درون گروه، پذیرش آتش بس از سوی ایران را غیرممکن می دانستند و معتقد بودند که جمهوری اسلامی تنها زمانی این قطعنامه را می پذیرد که در ابعاد سیاسی، نظامی و اقتصادی به بن بست کامل برسد و در چنین حالتی سقوط کند. ایران قدرت اسلامی حاکم قطعا به عناصر سازمان منافقین منتقل خواهد شد!

بنابراین فرصت را مناسب دید و اگرچه برنامه حمله به ایران برای سالگرد جنگ برنامه ریزی شده بود، اما زمان دو ماه جلوتر رفت. هدف منافقین ضربه زدن به عمق ایران، تصرف بسیاری از شهرها و در نهایت رسیدن به تهران و به دست گرفتن قدرت بود! طبق برنامه قرار است نیروها ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۲ مردادماه وارد، ساعت ۲۰ به اسلام آباد و ساعت ۲۲ به سمت کرمانشاه حرکت کرده و استقرار دولت خود را در این شهر اعلام کنند. اگر چه مرتدین به موقع به کرند و اسلام آباد رسیدند، اما از پیشروی در جاده اسلام آباد – کرمانشاه در گردنه حسن آباد جلوگیری کردند.

نقش عراق در عملیات مرصاد

اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که رژیم عراق قصد دارد در مرحله جدید جنگ از نیروهای ضدانقلاب برای اجرای عملیات قرارگاه رمضان در داخل خاک عراق استفاده کند. این در حالی است که مخالفان طی دو عملیات (آفتاب) تحت عناوین فقاه ​​و (چالچراغ) در مهران، آمادگی خود را برای عملیات به حکام بعثی داخل ایران نشان دادند. از آنجایی که عراق به دلیل تصویب قطعنامه هیچ بهانه ای برای تجاوز بیشتر به ایران نداشت، به نیروهای خود اجازه داد مستقیماً در خاک ایران مداخله کنند و با لجستیک (آمادگی) و تسلیحات هوایی از شورشیان حمایت کنند، اولاً برای کاهش میزان هشدار داد. در غرب نیز نیروهای داخلی حمله گسترده ای را به خرمشهر انجام دادند و سپس با حمله و تیراندازی شدید در مناطق سرپل ذهاب و صالح آباد، این مناطق را تصرف کردند و راه را برای ورود مفقین باز کردند. . همچنین عراق پس از ورود به ایران برای حمایت از شورشیان، بمباران هوایی نیروهای ایرانی را در چند نوبت آغاز کرد و بالگردهای سنگین عراقی نیز در این مدت به حمایت از شورشیان ادامه دادند.

نبوغ نیروهای دشمن

در این عملیات که فرو جاویدان نام داشت، مفکین با ۲۵ تیپ (هر تیپ متشکل از ۲۰۰ نفر) شرکت کرد و مجموع نیروی عملیاتی آن بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر برآورد شد.

منافقین چگونه با حمایت عراق کار می کنند؟

حوالی ساعت ۱۴:۳۰ روز ۲۱ مرداد ۱۳۶۷، شورشیان و نیروهای بعث عراق با حمله زمینی از طریق پل ذهاب و بالگرد از جنوب گردنه پاتک (نزدیک پل ذهاب) عملیات خود را آغاز کردند و پیشروی کردند. به سمت شهر کرند غرب و حوالی ساعت ۱۸:۳۰ اولین تانک های عراقی با آرم منافقین وارد شهر شدند و پس از تصرف شهر در ساعت ۲۰:۲۱ روز دوشنبه ۲۱ مرداد ماه به سمت غرب کرند پیشروی کردند. . اسلام آباد وضعیت را اصلاح کرد. نیروهای مختلف سپاه و مردم با آنها درگیر شدند و به دلیل عدم هماهنگی نیروها و اختلاط کفار با مردم، اوضاع از کنترل نیروهای نظامی خارج شد و شهر به تصرف نیروهای نظامی درآمد. شورشیان سپس با استفاده از تعداد زیادی تانک و خودرو به سمت کرمانشاه حرکت کردند و به دلیل سازماندهی جدید رزمندگان ایرانی و تجمع نیرو در منطقه حسن آباد (۲۰ کیلومتری اسلام آباد) به دام افتادند. در فاصله ۲۰۰ متری در ارتفاعات (چار زبور) با تشکیل خط پدافندی با آنها درگیر شدند و بعد از ظهر روز ۱۳ مرداد ماه با محاصره شهر اسلام آباد، عقبه و راه های فرار را مسدود کردند. سه راه اسلام آباد را محاصره کردند. مرتاضان پس از عبور از خط و حرکت به سمت تنگه پاتک به سمت اسلام آباد و کرمانشاه حرکت کردند و در ۳۰ کیلومتری کرمانشاه مستقر شدند.

تجهیزات منافقین در این عملیات عبارت بودند از:

۱۲ تانک سبک برزیلی کاکا و پل، ۴۰ نفربر، ۳۰ اسلحه ۱۲۲ میلی متری، حدود ۲۴۰ خمپاره، ۱۰۰۰ آرپی جی، ۷۰۰ گلوله، اسلحه ۱۰۶ میلی متری، ۶۰ مسلسل و حدود ۱۰۰۰ خودرو.

نتایج عملیات مرصاد

۱- حذف دشمن از خاک جمهوری اسلامی ایران و بازپس گیری شهرهای اسلام آباد، قصرشیرین، سرپل ذهاب و ده ها روستای منطقه.

۲- در این عملیات حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ خائن کشته و حدود ۱۵۰۰ نفر مجروح و حدود ۱۰۰۰ نفر از منطقه متواری و ۱۵۰ نفر نیز اسیر شدند. حتی برخی با سیانور خودکشی کردند.

همچنین بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ نفربر، ۲۴۰ خمپاره ۸۰ و ۶۰ میلی متری و ۳۰ قبضه اسلحه ۱۰۶ میلی متری منهدم شد.

۳- غنائم به دست آمده شامل صدها آر پی جی ۷، توپ و خمپاره، ده ها تانک و خودروی ترابری پرسنل، ده ها خودروی حمل و نقل پرسنل کانادایی مجهز، ۱۲ اسلحه ۱۲۲ میلی متری و مقادیری تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی است.

در این اقدام بی سابقه و باشکوه رزمندگان دلاور ایران از جمله لشکر غیور، نیروهای جان برکف و حشدالشعبی ضربات مهلکی بر پیکرهای پوسیده بدعت گذاران غافل از خدا و سپاه مزدور وارد کردند. عقاب های پرنده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که شجاعانه و فداکارانه به دشمنان قسم خورده این کشور حمله کردند و آنها را تبیین کردند بر هیچکس پوشیده نبوده و جای تقدیر دارند.

یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر این عملیات گرامی باد.

انتهای پیام/