رژیم لاغری رایگان – رژیم لاغری


رژیم رایگان کاهش وزن
رژیم رایگان کاهش وزن

رژیم رایگان کاهش وزن

آیا دوست دارید با رژیم لاغری در اسرع وقت وزن کم کرده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ آیا می خواهید تناسب اندام داشته باشید آیا برای مهمانی یا رویدادی برنامه ریزی می کنید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور ، انتخاب یک رژیم غذایی سالم و م andثر و عدم مراجعه به جراحی و انواع قرص ها و مکمل های کاهش وزن مفید است.

یکی از دغدغه های مردان و زنان دوستدار تناسب اندام ، لاغری شکم و لگن و سوزاندن چربی است. داشتن رژیم غذایی سالم ، اجتناب از چربی ها و غذاهای چاق کننده و انجام برخی ورزش ها به شما در جلوگیری از چاقی موضعی ، به ویژه چاقی شکمی کمک می کند.

مهمترین نکته در هر رژیم غذایی کاهش وزن این است که همیشه به خاطر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم و حتی مضر نیست.

برای لاغری سریع شکم اصول و توصیه هایی وجود دارد و با رعایت این اصول می توانید چربی شکم را خیلی سریع و راحت از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش شدید وزن برای بدن و فرد مضر است ، چنین نوساناتی باعث تأمین غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و بیماری های زیادی را ایجاد می کند. یک روش برنامه ریزی شده و سازمان یافته برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از بیماری های ناشی از چاقی و اضافه وزن یکی از دغدغه های جدی افراد جامعه است که در تلاش هستیم آن را از بین ببریم.

یک برنامه رژیم غذایی ساده برای کاهش وزن در سی روز:

1. پذیرفتن:

مهمترین نکته برای کاهش وزن در یک ماه این است که بپذیرید وزن ایده آل خود را ندارید و اضافه وزن دارید که این اعتماد به نفس شما را متزلزل کرده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه ای را تعیین کنید. من می دانم که رژیم های احمقانه ای وجود دارد که می توانید در یک روز آنها را از دست بدهید. اما واقعاً عجیب است ، اگر رژیم غذایی باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، به هیچ وجه برای سلامتی شما مفید نیست. ؛ در واقع موقتی است و بعد از چند روز ممکن است بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید.باید منتظر بمانید و اهداف خود را مشخص کنید. کاهش دو یا سه پوند در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان به آن دست یافت و در بدن شما نشان داده شد ، بنابراین قبل از تعیین هدف نهایی خوب فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی انجام دهید:

روزانه تمرینات هوازی انجام دهید. سی دقیقه ورزش پنج بار در هفته برای کسانی که فقط می خواهند شروع به کار کنند کافی است و با گذشت زمان می توانید آن را به چهل دقیقه یا بیشتر افزایش دهید.

همه چیز به خود شما بستگی دارد ، اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، روزهای تمرین و تمرین را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن بدن خود را شروع کرده و با چند حرکت کششی به پایان برسانید.

4- زمان مناسب را برای غذا تعیین کنید:

علاوه بر این که نوع غذایی که می خورید مهم است ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید.از خوردن بعد از ساعت 8 یا 9 خودداری کنید و حتما قبل از خواب فعالیت بدنی انجام دهید. خوردن میان وعده کمتر در طول زمان بیشتر افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که می خورید ما می توانیم بین وعده های غذایی هر چیزی که می خواهیم بخوریم اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنیم.

این میان وعده بد نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. بیسکویت به جای آجیل یا سالاد. مصرف کافئین خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- تمرینات استقامتی انجام دهید:

این تمرینات استقامتی را نباید از دست داد. هنگام انجام تمرینات هوازی 10 دقیقه تمرینات استقامتی انجام دهید. نوجوانان گزینه مناسبی برای این کار هستند ، اما اگر به دلایلی نمی توانید به باشگاه بروید و در خانه نیستید ، آن را امتحان کنید. از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- راه بروید و راه بروید:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. در واقع برای کاهش وزن ، باید پیاده روی و ورزش هوازی را با هم ترکیب کنید. پیاده روی 45 دقیقه ای در صبح می تواند 160 کالری بسوزاند. اگر بتوانید سریعتر راه بروید ، مطمئناً مقدار بیشتری خواهید داشت. کمک. و سرعت کاهش وزن را چند برابر می کند.

7- بالا رفتن از پله:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند سریعتر از کسانی که صعود نمی کنند وزن خود را کاهش می دهند.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله ها کنید و مطمئناً چند کالری دیگر می سوزانید و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود. مهمترین نکته در مورد بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب را افزایش داده و باعث عرق زیاد می شود. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تأثیر کوچک شدن بدن خود را در پایان ماه مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

اکثر مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. مطمئناً پیاده روی و ورزش در طول روز زمان زیادی می برد ، اما واقعاً هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که به خودی خود به شما کمک می کند 3 پوند در ماه وزن کم کنید.

9- پروتئین بخورید:

خستگی و خستگی مداوم کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت شما نمی توانید غذاهای ناسالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع تری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را در رژیم غذایی خود قرار دهید.اما به خاطر داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید ، سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید ، زیرا اینها برای سلامتی شما مفید هستند. نه عالی بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

پس از آن ، کاری که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ کرده و مضر را از لیست خود حذف کنید.باید غذاهای سفید مانند نودل ، ماکارونی ، نان سفید را جایگزین کنید.همچنین می توانید آن را با نان قهوه جایگزین کنید. -غذاهای چرب و کم چرب خیابانی.

11- شکر مصرف نکنید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید این است که قند را از بین ببرید. بستنی را از کیک و بیسکویت دشمن خود تهیه کنید. اینها متابولیسم شما را کند کرده و کاهش وزن شما را متوقف می کند.

12- نوشیدن چای سبز:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در طول روز سوخت و ساز بدن شما را تسریع می کند و به کاهش سریع وزن کمک می کند همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر هنگام ورزش کمک کند. برای سلامتی.

هر روز یک لیوان ، بعد از ظهر یک آپریتیف و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم را از بدن خارج می کند و شما را هیدراته می کند. در واقع ، هر بار که می خواهید آب بنوشید یک بطری کوچک را تمام کنید. این در واقع به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن حتما یک لیوان آب بنوشید ، اینطور است که آن را مصرف می کنید به کالری کمتری دارد و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید در حین تماشای تلویزیون غذا نخورید ، این باعث می شود بیش از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و حواس شما پرت شود.در واقع ، هنگام غذا خوردن باید روی آن تمرکز کنید و آرام غذا بخورید. این به درست غذا خوردن و کاهش وزن کمک می کند. وزن.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

سعی کنید این کار را در روزهای جمعه یا هر روز دیگری که می خواهید انجام دهید و می توانید از وعده غذایی که بیشترین لذت را می برید داشته باشید. اما مطمئن شوید که این کار را فقط یک بار در هفته انجام می دهید و دیگر تکرار نمی شود.

16- قبل از ورزش قهوه بنوشید:

می توانید یک فنجان قهوه داغ یک ساعت قبل از ورزش بنوشید البته باید بدون قند باشد. افرادی که این تست را آزمایش کردند در طول یک ماه تغییرات زیادی در کاهش وزن خود مشاهده کردند.

17- کمی بیشتر بخوابید:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن داشتن خواب کافی است.اگر شما روزانه حدود 8 ساعت بخوابید شانس کاهش وزن خود را افزایش می دهید.چون بدن زمانی که پایدار است بهترین عملکرد را دارد.

18- از رژیم های پر بازده پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که همیشه باید سالم باشید و در دراز مدت از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های پربازده هیچ تاثیری ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین مسئله برای کاهش وزن ، انگیزه و انطباق است: اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچکس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین غذاهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن مصرف کنید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از شیرینی زیاد استفاده نکنید.
 • چای گیاهی با عسل را به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C مصرف کنید.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف کاهش وزن خود را بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذای خود را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید غذاهای غنی از ید بخورید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کنند بلکه سطح کورتیزول را تنظیم کرده و چربی ها را می سوزانند.
 • مطالعات نشان داده است افرادی که بیش از حد ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • التهاب شکم را درمان کنید.
 • به خاطر داشته باشید که از کروم برای حفظ توده بدون چربی بدن استفاده کنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای گلوکز پایین بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد روغن های خوراکی می تواند باعث تجمع چربی در اطراف شکم و سایر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین حاوی 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی در بین درشت مغذی ها کمترین اثر سیری را دارد ، به این معنی که شما بعد از خوردن یک غذای چرب سریعتر احساس گرسنگی می کنید تا بعد از یک وعده غذایی پروتئینی بالا یا کربوهیدرات. چربی همچنین دارای خاصیت حرارتی کمتری است ، بدین معنی که بدن انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی مصرف می کند. در مقابل ، پروتئین دارای خاصیت کالری بالایی است ، بدین معنا که بدن در این فرایند از بخش قابل توجهی از کالری های غذاهای غنی از پروتئین استفاده می کند. به تجزیه و هضم غذا

با این حال ، مهم است که چربی ها را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند بادام زمینی ، دانه های روغنی ، ماهی های چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن بسیار مهم هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی دریافت شوند. در مقابل ، از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و محصولات لبنی یافت می شود) باید اجتناب کرد. این چربی ها نسبت به اسیدهای چرب ضروری باعث تجمع چربی و افزایش وزن می شوند. بدن همچنین به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب برای اهداف خاصی نیاز دارد ، اما می تواند آن را در صورت نیاز تولید کند.

چربی های ترانس ، دسته دیگری از چربی ها ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. این روغن ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده کارخانه های مواد غذایی برای تبدیل روغن به چربی و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات مضر بر سلامتی ، حتی اگر کل کالری مصرفی تحت کنترل باشد ، می توانند باعث افزایش وزن شوند.

در یک مطالعه روی میمون ها ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی یک گروه از میمون ها و اسیدهای اشباع نشده مانند روغن زیتون به رژیم غذایی همه میمون ها اضافه شد و همه به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن میمون هایی که از چربی ترانس استفاده می کردند 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دیگر 1.8 درصد (که از چربی های اشباع نشده تغذیه می کردند).

دیدگاهتان را بنویسید