ریشه جینسینگ (人参) حقایق تغذیه ، خواص دارویی و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

ریزوم های خام و تازه را فقط در زمان برداشت می توان در نزدیکی پرورش دهندگان یافت. در بازارهای خارج از کشور ، ریشه خشک و پودر به راحتی در بسته های خلاء در طول سال در دسترس است. جینسینگ سفید (Bái cān- 白 参) با خشک کردن ریشه تازه برداشت شده توسط آفتاب تولید می شود ، در حالی که جینسنگ قرمز (مرغ هنگ کنگ یا جینسنگ قرمز کره ای) پس از برداشت بخارپز می شود و سپس در آفتاب خشک می شود.

ممکن است در سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و فروشگاه های تخصصی طب سنتی چینی (TCM) با محصولات مختلف جینسنگ مانند چای ، عسل ، نوشیدنی ، آب نبات ، ژله مواجه شوید. قبل از استفاده از این محصولات ، کل محتوای جینسنوزید موجود در محصولات را بخوانید.

در خانه ، ریشه خشک شده جینسنگ را می توان برای چند ماه در یک شیشه خشک و در مکانی خنک و دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری کرد. این پودر را می توان چند ماه در یخچال نگهداری کرد.

روش های تهیه و سرو

جینسنگ فرآوری شده به ندرت نیاز به تمیز کردن دارد. یک قطعه کوچک از ریشه (بیش از 3 گرم وزن خشک در یک زمان) را بریده و در یک لیوان آب داغ به مدت 2 دقیقه دم کرده و بنوشید.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

 • ریشه تازه در آب گرم دم می شود و با عسل و گیاهان مخلوط شده به عنوان چای طراوت مخلوط می شود.

 • در کره ، از ریشه گیاه در تهیه دستور معروف تابستانی نیز استفاده می شود. سامگی تنگ (سوپ جینسنگ-مرغ). معمولا با کیمچی و شراب جینسینگ (insamju) سرو می شود.

 • استخراج ریشه ، نوشیدنی ، آب نبات ، آدامس ، میان وعده تند ، آب نبات و غیره. در تهیه آن جایگاه منحصر به فردی در صنعت غذا یافت.

حقایقی در مورد جینسنگ

 • جینسینگ و محصولات آن عمدتا بر عملکردهای متابولیک بدن انسان مانند هضم ، گردش خون و سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد.

 • به جینسینگ باید به عنوان یک تونیک سازگار و ترمیم کننده نگاه کرد. این دارو جایگزین داروهای درمانی منظم برای بیماریهای خاص نیست.

 • اجزای موجود در جینسنگ ریشه دارای شباهت های ساختاری و عملکردی با استروئیدهای طبیعی هستند. آنها بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند ، که ممکن است مسئول بسیاری از اقدامات شناخته شده آن باشد.

 • هیچ مطالعه مستندی برای اثبات ادعای آن به عنوان یک عامل افزایش دهنده ی قوای جنسی وجود ندارد.

 • ریزوم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است. با این حال ، در مقدار مصرف ، ریزوم گیاه به سختی نیازهای روزانه ویتامین ها و مواد معدنی را برآورده می کند و بنابراین تأثیر چندانی بر سلامتی ندارد.

مشخصات امنیتی

 • هنگامی که جینسینگ در دوزهای کنترل شده به مدت کوتاه مصرف شود ، دارای اثرات مفیدی است. مسمومیت با گلیکوزیدها زمانی رخ می دهد که در مقادیر بیشتر در مدت زمان طولانی مصرف شود. برخی از علائم شایع مصرف بیش از حد ، افزایش فشار خون ، بی خوابی (بی خوابی) ، اضطراب ، روان رنجوری و غیره است.

 • همچنین مشخص شده است که سمیت داروی ضد انعقاد وارفارین را تقویت می کند و باعث خونریزی شدید می شود. این دارو بر سطح قند خون در بیمارانی که از داروهای ضد افت قند خون و انسولین استفاده می کنند ، تأثیر می گذارد.

 • به طور کلی به زنان باردار توصیه می شود که از آن اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-برگشت گیاهان دارویی از جانب جینسنگبه برای مشاهده یک لیست چشمگیر از همه گونه های گیاهی ، اینجا را ببینید تا تصاویر کامل ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها را مشاهده کنید.

≻≻-برگشت صفحه نخست.

سایر منابع:

 1. ترکیبات فنلی و خواص آنتی اکسیدانی. (پیوندها در پنجره جدید pdf باز می شوند)

 2. کشف و پردازش-suntenglobal.com.

 3. بررسی طب جایگزین-مونوگراف.

 4. کشف آفردودیزیک های گیاهی اثبات شده علمی.دیدگاهتان را بنویسید