زبان بدن احساسات در افراد زبان بدن احساسات چیست؟


برای درک راحت‌تر احساسات‌مان، بیایید ببینیم هر احساسی در بدن ما کجا تجربه می‌شود و چگونه می‌توانیم از این سرنخ برای درک بهتر احساسات خود استفاده کنیم.

زبان بدن احساسات در افراد

تحقیقات علمی تاکنون نشان داده است که تجربه فیزیکی احساسات مختلف یک پدیده جهانی است و بین فرهنگ های مختلف تفاوت چندانی ندارد. در این مقاله از مجله دلتا برای ارائه زبان بدن احساسات در افراد ما پرداخت می کنیم

زبان بدن احساسات در افراد

تصویر زیر نشان می دهد که در کجا احساسات مختلف در بدن ما تجربه می شود. یعنی مثلا وقتی می ترسیم کدوم قسمت بدنمون واکنش نشون میده؟ در زیر به این خواهیم پرداخت که هر احساسی در بدن ما چگونه باعث واکنش می شود.

زبان بدن احساسات در افراد

زبان بدن ترس در افراد

وقتی احساس ترس می کنید احتمالا عرق می کنید، ضربان قلبتان افزایش می یابد، بدنتان به خصوص دست ها و پاها و عضلات بزرگ می لرزد، سوزش سر دل خواهید داشت و مشکلات گوارشی خواهید داشت. گرگرفتگی یا سردی دست و پا دارید، چشمانتان گشاد می شود، تنگی نفس دارید و در موارد شدید احساس تهوع، تنگی نفس یا خفگی می کنید. این برای این است که بتوانید به تهدید پاسخ دهید.

زبان بدن احساسات در افراد

خشم

این احساس سرشار از انرژی است و به ما می گوید که ممکن است به ما ظلم کرده باشند یا مانع تحقق خواسته هایمان شده باشند و در نتیجه باید عکس العمل نشان دهیم و حق خود را ضایع نکنیم. بدن ما به سرعت و به وضوح به خشم واکنش نشان می دهد. علائمی مانند فشردن یا ساییدن فک (به هم فشردن دندان ها)، لرزش بدن، انقباض عضلانی، تعریق (به ویژه در ناحیه کف دست)، احساس گرما (به ویژه در قسمت بالایی بدن، سر و گردن)، فشار خون بالا و سردرد چیزهایی است که هنگام عصبانیت در بدن خود احساس می کنید.

خشم

عشق

به طور کلی، ما عشق را به عنوان احساسی نمی دانیم که به طور ناگهانی بر ما غلبه می کند و در طول زمان آن را به عنوان یک احساس طولانی مدت می بینیم. با این حال، عشق می‌تواند در موقعیت‌های خاصی منفجر شود، و زمانی که این اتفاق می‌افتد، ممکن است افزایش ضربان قلب، بی‌قراری، سوزش سر دل و مشکلات گوارشی، عرق کردن کف دست، اسپاسم عضلانی، گشاد شدن مردمک‌ها و برانگیختگی جنسی را تجربه کنید. می توانید اشتهای خود را افزایش دهید و میل خود را احساس کنید. برای خوردن. بی خوابی یکی از رایج ترین و شناخته شده ترین علائم عشق است.

عشق

رنج کشیدن

این احساس را زمانی تجربه می کنیم که چیز ارزشمندی را از دست داده باشیم. افسردگی بر ما غلبه می کند و ارتباط ما را با دیگران کاهش می دهد. وقتی افسردگی را تجربه می کنیم، معمولاً احساس خستگی و بی حالی می کنیم، اما نه به این معنا که به خواب می رویم.

افسردگی انرژی ما را از دست می دهد و معمولاً باعث سفتی و درد در ناحیه قفسه سینه، حالت تهوع، درد عضلات یا مفاصل، از دست دادن بینایی، کاهش اشتها، مشکلات گوارشی در هضم غذا، سردرد، یبوست و همراه با خواب آلودگی عمومی در بدن می شود.

رنج کشیدن

ازدواج

شادی ما را به رقصیدن و حرکت و هیجان تشویق می کند. احتمالاً به هوا می پرید یا با صدای بلند صحبت می کنید و دوست دارید احساسات خود را با دیگران در میان بگذارید.

وقتی خوشحال هستید علائمی که در خود پیدا می کنید شامل احساس بی قراری و انرژی، هوشیاری، تپش قلب، افزایش اشتها و گرسنگی، انبساط عضلات، احساس گرما و افزایش دمای بدن در طول روز می شود. برای تجربه زندگی شادتر، مقاله چرا برخی از مردم همیشه شاد هستند را بخوانید؟ بازدید کنید

ازدواج

زبان بدن انسان را به تعجب وا می دارد

زمانی اتفاق می افتد که ما با چیزی غیرمنتظره مواجه می شویم. در آن حالت، ابروهای ما بالا می‌آیند، چشم‌هایمان گشاد می‌شوند، دهانمان باز می‌ماند و بدنمان ثابت می‌ماند. حالتی که ما را در حالت هوشیاری نگه می‌دارد تا چیزهای روبرویمان را با دقت پردازش کنیم.

احساس تعجب

شرم بر شما

وقتی کاری را انجام دادیم که خود یا دیگران فکر می کنند نباید انجام دهیم، احساس شرمندگی می کنیم. وقتی این احساس را تجربه می کنیم، اغلب خون به سر و صورتمان می ریزد و احساس می کنیم گونه هایمان داغ شده است. ممکن است لبخندی یخ زده روی لب هایمان باشد که واقعاً به این معنی نیست که ما خوشحال هستیم. وقتی احساس شرم می کنیم به پایین نگاه می کنیم و به چشمان طرف مقابل نگاه نمی کنیم.

شرم بر شما

مطالعات پیشنهادی: عناصر هرگز اشتباهات گذشته را تکرار نکن آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید