زنی که قوانین را زیر پا می گذارد هنوز به شکلی برجسته است که مردان کمی می توانندهفته گذشته مملو از اخبار درباره دو زن بود که به خاطر دوست پسرشان دچار مشکل شده بودند.

گلادیس برجیکلیان ، سیاستمداری که در بیشتر پنج سال گذشته ایالت استرالیا نیو ساوت ولز را اداره کرده بود ، پس از آنکه یک آژانس مبارزه با فساد اعلام کرد در حال تحقیق درباره آن است ، به طور ناگهانی استعفا داد.

بازرسان می خواهند بدانند که آیا برجیکلیان در رابطه با پول مالیاتی که به گروه تیراندازی هدف و مدرسه موسیقی روی صندلی اهدا شده است که در آن زمان نماینده محلی وی دوست پسر او بوده ، اشتباه کرده است.

در همین حال ، در پاریس ، رسوایی مرتبه ای بلندتر نویسنده کامیل لورنز ، داور جایزه معتبر ادبی گنکور امسال را گرفت.

همانطور که نیویورک تایمز گزارش داد ، او به کتابی از معشوقش منتظر ماند که مدتها منتظر دریافت جایزه معتبر باشد و سپس ، نه روز بعد ، در ستونی برای روزنامه لوموند ، کتاب رقیب موجود در لیست را زورگو کرد.

Goncourt هفته گذشته تغییر قانون را اعلام کرد. کتابهای دوستداران هیئت منصفه یا اعضای خانواده دیگر در نظر گرفته نمی شوند. همچنین ، داوران بازبینی کننده کتابها نباید در مورد چیزی که برای جایزه در نظر گرفته شده است ، شنیده شوند. متأسفانه برای کتاب ، کتابی که محبوب لورنز نوشته شده دیگر در لیست نیست.

اما این چیزی بود که او به نیویورک گفت و باعث شد از وضعیتی که این دو زن در آن قرار گرفتند تعجب کنم.

لورنز ادعا کرد که او به دلیل زن بودن برای آنچه در لوموند نوشته بود انتخاب شده است. او گفت به جای تمرکز بر بحث هایش ، “مردم ترجیح می دهند بگویند من” وحشی “و” بد “هستم.

صادقانه بگویم ، این بی معنی به نظر می رسد. تعارض منافع می تواند دشوار باشد ، اما در این مورد ، این تعارض آشکار بود.

دوست پسر بی اخلاق

برجیکلیان ، یکی از اعضای حزب لیبرال راست میانه ، از سرزنش جنسیت خود به دلیل مشکل خودداری کرد ، اما دیگران نزدیک شدند که این کار را برای او انجام دهند.

اخبار حاکی از آن بود که یک “زن فوق العاده” زحمتکش توسط دوست پسری نادرست وعده داده شده بود و توسط بازرسان صلیبی سرنگون شده بود.

ناراو بدون اینکه بدانیم تحقیقات فساد چه چیزی را پیدا خواهد کرد ، واضح است که طعم آن در دوست پسر مشکوک بوده است. دوست پسر سابق وی سه سال پیش پس از آنکه تحقیقات دیگری در مورد فساد ادعا کرد که وی در تلاش است تا برای توسعه دهندگان معامله کند ، استعفا داد.

همانطور که برجیکلیان یکبار در مورد خود رابطه گفت ، “من آن را تکمیل کردم”.

بنابراین آیا دلایلی وجود دارد که فکر کنیم جنسیت در نحوه نگرش ما به تعارض منافع نقش دارد؟ من فکر می کنم وجود دارد ، اما آنها همیشه آشکار نیستند.

تحقیقی را که وال استریت ژورنال هفته گذشته منتشر کرد در نظر بگیرید که نشان می دهد 131 قاضی فدرال در ایالات متحده با نظارت بر پرونده های مربوط به مشاغل که آنها یا خانواده های آنها در آن سهیم بودند ، قانون را نقض کردند.

با مرور داستان ، مدام متوجه می شدم که از چند قاضی زن نام برده شده است. به نظر می رسید تعداد زیادی از آنها وجود داشته باشد. در حقیقت ، تنها حدود یک چهارم از 131 قاضی زن بودند ، به این معنی که آنها در کشوری که تنها یک سوم قوه قضائیه فدرال ایالات متحده را یک زن تشکیل می دهد ، کم نماینده بودند.

آنها به دلایلی برجسته می شوند که زنان در موقعیت های قدرت هر زمان که قوانین تضاد منافع یا هر قاعده ای را زیر پا بگذارند خودنمایی می کنند: آنها هنوز به طور جدی بیش از شماره گذاری شده اند و نه فقط در دادگاه.

به آرامی پیشرفت کنید

در اوایل سال جاری ، آمار سازمان ملل نشان داد که زنان 25 درصد از پارلمان های جهان ، 22 درصد از پست های وزیران و تنها 6 درصد از سران یک دولت منتخب را به خود اختصاص داده اند.

پیشرفت نه تنها کند بوده است ، بلکه گاهی نیز کند شده است.

تعداد کشورهای فاقد یک وزیر زن از 9 سال گذشته به 12 کشور در سال 2021 افزایش یافته است ، در حالی که تعداد زنانی که حداقل نیمی از پست های وزارت را در اختیار دارند از 14 به 13 کاهش یافته است.

اگر در اتاق های هیئت مدیره هیچ چیز بدتر نیست. درصد از مدیران عامل زن از 3.8 درصد در سال 2011 به 4.8 درصد در سال 2021 رسید ، مطالعه ای که بر روی 3000 شرکت در 55 کشور جهان توسط گروه Corporate Women Directors International ماه گذشته نشان داد.

حتی در کشورهایی با بیشترین درصد مدیران زن – ایالات متحده ، سنگاپور ، استرالیا و تایلند – این سهم کمتر از 9 درصد بود.

بیهوده نیست که هر بار که یکی از آنها خط را ترک می کند متوجه می شویم. این در نهایت تغییر خواهد کرد. اما با میزان پیشرفت فعلی ، تعداد کمی از افراد زنده امروز در اطراف این رویداد حضور خواهند داشت. – حق چاپ The Financial Times Limited 2021

دیدگاهتان را بنویسید