ساخت کفی طبی – دکتر الو


مزایای کفی سفارشی / اسکن پا + کفش دیابتی

ساخت کفی طبی یکی از رشته های ارتوپدی است که برای درمان مشکلات پا، کمر و لگن استفاده می شود. این کفی ها در داخل کفش قرار می گیرند و راحتی بیشتری نسبت به کفی های معمولی ایجاد می کنند. در ساخت کفی های طبی، کفی بیمار اسکن می شود و با توجه به فرم پای بیمار و شرایط بیماری، کفی طبی طراحی و ساخته می شود. در ادامه این مطلب به عملکرد کفی طبی، ساخت آن و عوارض کفش قندی می پردازیم.

در ادامه خواهید خواند…

 • کفی طبی چیست؟
 • ساخت کفی طبی
 • عملکرد کفی طبی
 • کفش دیابت و اثرات آن

مجموعه ویژه ارتز و پروتز کلینیک کاویان با ۱۰ سال سابقه در زمینه انواع پروتز و پشتیبانی حرکتی در کنار شما عزیزان خواهد بود. جهت مشاوره رایگان با شماره ۲۲۲۶۷۳۷۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

کفی طبی

کفی طبی چیست؟

کفی های طبی وسایل پزشکی هستند که توسط پزشکان تجویز می شوند و در داخل کفش برای درمان مشکلات پا و تسکین درد استفاده می شوند. کفی های طبی به صورت سفارشی و متناسب با پای شما ساخته می شوند و به گونه ای طراحی می شوند که دوام بیشتری داشته باشند. آنها قابل جابجایی هستند، بنابراین می توانید از آنها با کفش های مختلف استفاده کنید. کفی طبی باید توسط متخصص پا و ارتوپد تجویز شود. زیرا تجویز صحیح کفی های طبی مستلزم ارزیابی دقیق اختلال بیومکانیکی بیمار و تجزیه و تحلیل تأثیر آن بر راه رفتن است. شرایط و ناهنجاری های زیادی وجود دارد که می تواند روی پاها و راه رفتن شما تأثیر بگذارد. کفی های طبی می تواند در درمان آنها بسیار موثر باشد. برخی از اختلالات عبارتند از:

 • دیابت
 • فاشیای کف پا
 • سندرم شارکو-مری توث
 • آرتروز
 • متاتارسالژی
 • بیماری های شدید
 • کف پای صاف
 • آتل پا
 • زنگ زدن

ساخت کفی طبی

ساخت کفی های طبی یک فرآیند چند رشته ای است که با ارزیابی کامل توسط متخصص پا آغاز می شود. در طی این ارزیابی، پزشک اطفال از شما می پرسد که علائم شما چگونه و چه زمانی شروع شده است. سپس متخصص پا پاها را معاینه می کند. این ارزیابی از پای شما معمولاً شامل ارزیابی دروازه بصری است. اگر به تصویربرداری اضافی از پاهای خود (مانند اشعه ایکس یا سونوگرافی) برای ارزیابی آسیب شناسی زمینه ای نیاز دارید، یک متخصص اطفال و ارتوپد شما را راهنمایی می کند. در نهایت، متخصص پا با در نظر گرفتن علائم، آسیب شناسی، فعالیت و کفش شما، یک کفی طبی برای نیازهای فردی شما طراحی می کند. روش ساخت یک کفی طبی به شرح زیر است: مرحله ۱ (ارزیابی بیومکانیکی): ارزیابی جامع پاها، شامل ارزیابی کفش و گیت بصری. مرحله ۲ (Soul Scan): در این مرحله یک اسکن سه بعدی از پای شما گرفته می شود. مرحله ۳ (طراحی کفی): یک متخصص ارتوپدی فنی نسخه کفی طبی شخصی شما را بر اساس نیازهای بالینی و نیازهای کفش شما طراحی می کند. مرحله چهارم (تولید و ساخت کفی): اسکن پا و طرح های کفی برای تولیدکنندگان ارسال می شود و کفی طبی شما در آنجا آماده می شود. مرحله پنجم (نصب و آموزش کفی): پس از ایجاد و تولید کفی طبی در جلسه تخصصی ارتوپدی فنی، کفی داخل کفش شما قرار می گیرد و نحوه نصب آن را به شما آموزش می دهد تا بتوانید کفی خود را از روی کفش خارج کنید. در صورت نیاز. به کفش.

اسکن اکو

عملکرد کفی طبی

کفی طبی چگونه کار می کند؟ بیماران ما همیشه این سوالات را از ما می پرسند و احساس می کنند که به عنوان یک متخصص پا باید بتوانیم به بهترین شکل ممکن به آنها پاسخ دهیم. کفی های طبی با هدف کاهش نیروهای داخلی و خارجی وارد شده به قسمت های خاصی از پا هستند و برای درمان آسیب ها و کاهش درد پا در نظر گرفته شده اند. عملکرد کفی طبی به شرح زیر است:

 • کفی های طبی فشار پاها (نیروی واکنش زمین) را هنگام ایستادن، راه رفتن یا دویدن از زمین تغییر می دهند. با تغییر این نیروها می توان به عملکرد بهتر پا دست یافت و نیروی بیش از حدی که باعث آسیب پا می شود را کاهش داد.عملکرد کفی طبی
 • بسته به آسیب شناسی و محل درد پای شما، طرح های مختلف کفی طبی با ویژگی های خاص ممکن است در مکان، میزان و زمان استفاده روی پا متفاوت باشد. این نیروهای بیش از حد در داخل پا و مچ پا تقریباً علت تمام آسیب های مکانیکی است که ما روزانه تجربه می کنیم.کفش دیابت
 • با پوشیدن یک کفی طبی می‌توانیم به ارسال بازخورد حسی به مغز کمک کنیم تا از مغزمان بخواهیم سرعت خود را هنگام راه رفتن تغییر دهد. با این سیگنال ها، مغز می تواند حرکات اصلاحی را به پاها ارسال کند و عملکرد را بهبود بخشد و از درد و آسیب جلوگیری کند.

کفش دیابت و اثرات آن

مراقبت صحیح و مداوم از پا می تواند تأثیر مثبتی بر روی پاها، مچ پا و ساق پای افراد مبتلا به دیابت داشته باشد. یکی از شایع ترین مشکلات پا در افراد دیابتی، زخم پای دیابتی است. این زخم‌های پا یا زخم‌های باز عمدتاً در قسمت پایین پا هستند و اغلب به دلیل فشار نادرست کفش ایجاد می‌شوند. از آنجایی که بسیاری از دیابتی ها دچار نوروپاتی یا آسیب عصبی هستند، توانایی احساس درد در پاهای خود را از دست می دهند. بنابراین ممکن است حتی متوجه نباشند که کفش هایشان به پاهایشان آسیب زده است. کفش های دیابتی خطر ابتلا به زخم پای دیابتی را کاهش می دهند و در نتیجه خطر قطع عضو را کاهش می دهند. اگر به درستی پوشش داده شود، در برابر شرایط نامطلوب زیادی مقاومت می کند.

نتیجه

همانطور که گفتیم کفی های طبی برای پیشگیری و درمان بیماری های پا، لگن، کمر و سایر اختلالات توسط متخصصین ارتوپدی فنی ساخته و ساخته شده است. برای ساخت کفی طبی باید به مراکز معتبر ارتوپدی مراجعه کنید تا متخصصین آنها مشکلات و آسیب های شما را تشخیص دهند و سپس کف پا را اسکن کرده و کفی طبی متناسب با پای شما بسازند گذراندن مراحل دیگر. مجموعه ویژه ارتز و پروتز کلینیک کاویان با ۱۰ سال سابقه در زمینه انواع پروتز و پشتیبانی حرکتی در کنار شما عزیزان خواهد بود. جهت مشاوره رایگان با شماره ۲۲۲۶۷۳۷۴-۰۲۱ تماس بگیرید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟