سالها تداوم در کار یک نقاش


علی فرامرزی نقاش به زودی نمایشگاه جدید خود با عنوان “کویرها، نوآوری ۲” را در گالری هدایت افتتاح می کند.

این هنرمند در گفتگو با خبرنگار تجسمی خود اطلاعاتی از آخرین نمایشگاه خود ارائه کرد. وی در این خصوص گفت: این مجموعه دو قسمت دارد. یکی مجموعه ای از آثار دو بعدی و دیگری ترکیب بندی های مکمل معروف به بعد چهارم. هر دو نقاشی هستند اما یکی دو بعدی و یکی حجمی.

فرامرزی در پاسخ به این سوال که مضامین این آثار از کجا آمده است، گفت: موضوع «بیابان ها» با عنوان «حمله» برگرفته از مجموعه «بیابان ها» «بیابان ها، هجوم ۲» است.

فرامریزی مدت هاست که مناظر کویری ایران را دستمایه نقاشی های خود قرار داده و این محدوده جغرافیایی را از زوایای مختلف بررسی و بازنمایی کرده است و از سوی دیگر آثارش در حراج تهران نیز حضور داشته است. وی که سال ها برای خلق آثار این نمایشگاه وقت گذاشته است، افزود: کارهای من با یک دوره شروع نمی شود و با یک دوره ختم می شود، چندین دوره دارم که متناوب روی آنها کار می کنم و نقاشی هم کار کرده ام. این نمایشگاه سال هاست برپا شده است.

وی ادامه داد: این موارد می تواند ادامه داشته باشد، من دوره ها و روش های مختلف کار دارم که می توانم جایگزین کار کنم و با توجه به احساسات و استرسم ادامه دهم.

از آنجایی که آثار علی فرامازی اغلب موضوع مناظر کویری ایران است، نمی توان انتظار رنگ های زیادی را داشت. اما این هنرمند در این باره چنین نظر دارد: «برخی از ترکیب‌بندی‌ها رنگ‌های زیادی دارند، به‌ویژه «بُعد چهارم» و برخی تنوع رنگی کمتری دارند که مجموعه‌ای از این گونه ترکیب‌بندی‌ها در دو بعد است.

این هنرمند که آثارش بیشتر در سایزهای بزرگ ساخته شده است، مکان خاصی برای نمایش ندارد. فرامرزی به همین دلیل گالری هدایت را برای نمایش آثار خود انتخاب کرد و گفت: گالری هدایت یک گالری خاص و انحصاری با اینستالیشن های خوب و دیوارهای بزرگ برای آثار من است، برخی از آثار من در ابعاد بزرگ ساخته شده اند که محیطی خاص است. نیاز داشتن. یک اثر ۱ متر و ۶۰ سانتی متر، حدود ۵ متر و ۶۰ سانتی متر است.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه جدید علی فرامرزی با عنوان «حمله ۲» از ۱۲ تیرماه در گالری هدایت، شماره ۲۹ افتتاح می شود. تهران، خیابان استاد نجات الهی، پلاک ۱۵، خیابان ۶ شام، پلاک ۱۵، پلاک ۱۵. این نمایشگاه که بخشی از رشته حجم و نقاشی است تا ۳۱ مرداد برپاست.

سالها تداوم در کار یک نقاش

انتهای پیام/

زخم ها